مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 181283 -تاریخ انتشار : یکشنبه 01 مرداد 1396 -ساعت : 15:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توصیه عارف به جریان رقیب؛ حقوق شهروندی مخالف خود را به رسمیت بشناسید

توصیه عارف به جریان رقیب؛ حقوق شهروندی مخالف خود را به رسمیت بشناسید

مازندمجلس: رئیس فراکسیون امید گفت:پایبندی به حقوق شهروندی یکی از اصول اصلی گفتمان اصلاح‌طلبی است که مهمترین آن به رسمیت شناختن صدای مخالف است؛ امیدوارم جریان رقیب هم به این باور برسد که باید حقوق شهروندی مخالف خود را به رسمیت بشناسد.

مازندمجلس:محمدرضا عارف در دیدار با اعضای هیئت رئیسه دبیرخانه دائمی کنگره بین المللی حقوق شهروندی، حقوق شهروندی را از مسائل مهم و در جهت پیاده سازی فصل سوم قانون اساسی دانست و گفت: مهم ترین دلیل اینکه تاکنون که بیش از ۳۰ سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و هنوز حقوق شهروندی آن طور که بر آن تاکید شده، در جامعه پیاده نشده است، شاید یک دلیل آن باورمند نبودن دولتمردان ما در سال‌های گذشته به حقوق شهروندی باشد.

رئیس فراکسیون امید تدوین منشور حقوق شهروندی را از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید نام برد و بر ضرورت ضمانت اجرایی آن تاکید کرد و گفت: پایبندی به حقوق شهروندی یکی از اصول اصلی گفتمان اصلاح‌طلبی است که مهمترین آن به رسمیت شناختن صدای مخالف است؛ امیدوارم جریان رقیب هم به این باور برسد که باید حقوق شهروندی مخالف خود را به رسمیت بشناسد.

وی در پایان از آمادگی همکاری فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اعضای این کنگره در زمینه تصویب طرح ها و مواد قانونی مورد نیاز خبر داد.


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهروندی - رسمیت - مخالف - تاکید - فراکسیون - اسلامی - اعضای - جریان - کنگره - پیاده -

نظر شما در مورد : توصیه عارف به جریان رقیب؛ حقوق شهروندی مخالف خود را به رسمیت بشناسید

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها