روحانی برای پاسداری از اسلام و قانون اساسی سوگند یاد کرد

تاریخ انتشار : شنبه 14 مرداد 1396 - ساعت : 17:31

کد مطلب: 184749 چاپ به اشتراگ گذاشتن

در صحن مجلس؛

روحانی برای پاسداری از اسلام و قانون اساسی سوگند یاد کرد

مازندمجلس: رئیس‌جمهور دقایقی پیش در مراسم دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری در مجلس برای پاسداری از اسلام و قانون اساسی سوگند یاد کرد

مازندمجلس: رئیس‌جمهور دقایقی پیش در مراسم دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری در مجلس برای پاسداری از اسلام و قانون اساسی سوگند یاد کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام‌ حسن روحانی دقایقی پیش در مراسم تحلیف خود در مجلس شورای اسلامی، در حضور آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس‏ قوه‏ قضائیه‏ سوگند یاد کرد و سوگندنامه خود را امضا نمود. 

متن سوگندنامه به شرح زیر است: 

بسم‏‌الله‏ الرحمن‏ الرحیم‏

من‏ به‏ عنوان‏ رئیس‏‌جمهور در پیشگاه‏ قرآن‏ کریم‏ و در برابر ملت‏ ایران‏ به‏ خداوند قادر متعال‏ سوگند یاد می‏‌کنم‏ که‏ پاسدار مذهب‏ رسمی‏ و نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ و قانون‏ اساسی‏ کشور باشم‏ و همه‏ استعداد و صلاحیت‏ خویش‏ را در راه‏ ایفای‏ مسئولیت‌هایی‏ که‏ برعهده‏ گرفته‏‌ام‏ به‏ کار گیرم‏ و خود را وقف‏ خدمت‏ به‏ مردم‏ و اعتلای‏ کشور، ترویج‏ دین‏ و اخلاق‏، پشتیبانی‏ از حق‏ و گسترش‏ عدالت‏ سازم‏ و از هرگونه‏ خودکامگی‏ بپرهیزم‏ و از آزادی‏ و حرمت‏ اشخاص‏ و حقوقی‏ که‏ قانون‏ اساسی‏ برای‏ ملت‏ شناخته‏ است‏، حمایت‏ کنم‏. در حراست‏ از مرزها و استقلال‏ سیاسی‏ و اقتصادی‏ و فرهنگی‏ کشور از هیچ‏ اقدامی‏ دریغ نورزم‏ و با استعانت‏ از خداوند و پیروی‏ از پیامبر اسلام‏ و ائمه‏ اطهار علیهم‏ السلام‏ قدرتی‏ را که‏ ملت‏ به‏ عنوان‏ امانتی‏ مقدس‏ به‏ من‏ سپرده‏ است‏ همچون‏ امینی‏ پارسا و فداکار نگاهدار باشم‏ و آن‏ را به‏ منتخب‏ ملت‏ پس‏ از خود بسپارم‏.


منبع : ایلنا

برچسب ها : #سوگند #عنوان‏ #خداوند #قانون‏ #باشم‏ #اساسی‏ #سوگندنامه #دقایقی #اسلام #پاسداری #قانون #اساسی #روحانی #مراسم

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : روحانی برای پاسداری از اسلام و قانون اساسی سوگند یاد کرد


X https://sport45.site/