مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 181773 -تاریخ انتشار : سه شنبه 03 مرداد 1396 -ساعت : 11:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وزیر بهداشت معمولاً چشم سیاسیون را جراحی می‌کنند، به دلیل سیاسیون جایی را خوب نمی‌بینند!

مزاح لاریجانی با وزیر بهداشت درباره عمل چشم سیاسیون/

وزیر بهداشت معمولاً چشم سیاسیون را جراحی می‌کنند، به دلیل سیاسیون جایی را خوب نمی‌بینند!

مازندمجلس: همایش هیات امناهای دانشگاه های علوم پزشکی بهانه‌ای بود برای حضور شانه به شانه رئیس مجلس که مهمان افتخاری بود و وزیر بهداشت که میزبان مراسم بود. مراسمی که هم شوخی لاریجانی با قاضی‎زاده را در پی داشت و با تقدیر جامعه پزشکان از لاریجانی به پایان رسید

مازندمجلس:رئيس مجلس در بخشي از سخنان خود از قاضي‎زاده‎هاشمی خواست که در دولت بعد هم حضور داشته باشد و با اشاره به آشنايي دورادورش با وزير بهداشت، گفت: خانواده ما وی را می‌شناسد. ایشان چشم پزشک هستند و معمولاً چشم سیاسیون را جراحی می‌کنند. فکر کنم به دلیل همین هم باشد که سیاسیون جایی را خوب نمی‌بینند!

سخنان وي با خنده حضار و حتي آقاي وزير روبرو شد. 

البته موضوع سخنراني لاريجاني، اقتصاد ايران در منطقه و جهان بود که طي آن گفت: رتبه ایران در آزادی اقتصادی در منطقه و جهان خوب نیست و نشان دهنده این موضوع است که هنوز نگاه سوسیالیستی بر اقتصاد کشور حاکم است. رتبه ایران در حمایت از سرمایه گذاری از ۲۰ کشور منطقه رتبه ۱۹ و از ۱۳۶ کشور جهان رتبه ۱۱۷ است. این در حالی است که سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی به تصویب رسیده اما متاسفانه اجرا نشده و بخش خصوصی با نشاط وارد نمی شود.

اهم اظهارات رییس مجلس شورای اسلامی را به نقل از خبرگزاری‎های در ادامه می خوانید؛

*{در بررسی شاخص زمان مورد نیاز برای شروع کسب و کار} ایران از ۱۳۸ کشور جهان در رتبه ۸۷ قرار دارد. در مقایسه روند رقابت پذیری اقتصادی در منطقه ایران از ۲۰ کشور منطقه رتبه ۱۳ و از ۱۳۸ کشور جهان در رتبه ۷۶ است. از منظر آزادی اقتصادی رتبه ایران در منطقه از ۲۲ کشور، رتبه ۲۲ است! و از ۱۸۱ کشور جهان رتبه ما ۱۷۴ است. این امر نشان می دهد هنوز نگاه سوسیالیستی بر اقتصاد کشور حاکم است و ما را رها نکرده است.

*از نظر شاخص بیکاری از میان ۱۰ کشور منطقه ایران رتبه نهم و از میان ۱۰۵ کشور جهان رتبه ۹۰ است. روند بیکاری در چهار سال اخیر بدتر نیز شده است. در شاخص نرخ تورم نیز از ۲۴ کشور منطقه در رتبه نوزدهم و در میان ۱۸۹ کشور جهان در رتبه ۱۵۸ قرار داریم. در چهار سال گذشته ۳۰ رتبه جایگاه ایران بهتر شده است.

*وضعیت اقتصادی کشور به تحول نیاز دارد، هزینه های جاری کشور زیاد است و در جایی که می خواهیم سرمایه گذاری کنیم دست تنگ است، بودجه جاری کشور ۹۰ درصد بودجه کشوری را شامل می شود و مجالی برای عمران کشور باقی نمی ماند.

*با این سیر حرکت، ما به سند چشم انداز نخواهیم رسید دیگران نایستاده اند که ما حرکت کنیم، کشورهای دیگر هم در حال حرکت هستند.

*{خطاب به هیات هیات امناهای دانشگاه های علوم پزشکی}چرا در ارتباط با تولید موفق نبوده اید، دانشگاه ها در دنیا با پول نفت اداره نمی شوند بلکه در ارتباط با تولید اداره می شوند.

گفتني است در پايان اين مراسم اعضای هیئت‌امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی، از رئیس مجلس به پاس زحمات وی در حمایت تقنینی از پزشکان و حوزه سلامت کشور با اهدای لوحی تقدیر کردند.


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - سیاسیون - اقتصادی - اقتصاد - دانشگاه - بودجه - پزشکی - بیکاری - اداره - تولید - ارتباط - حمایت - موضوع - سخنان - سوسیالیستی - بهداشت - سرمایه - گذاری -

مطالب مرتبط با : وزیر بهداشت معمولاً چشم سیاسیون را جراحی می‌کنند، به دلیل سیاسیون جایی را خوب نمی‌بینند!
نظر شما در مورد : وزیر بهداشت معمولاً چشم سیاسیون را جراحی می‌کنند، به دلیل سیاسیون جایی را خوب نمی‌بینند!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها