تاریخ انتشار : سه شنبه 17 مرداد 1396 - ساعت : 14:54

کد مطلب: 185646 چاپ به اشتراگ گذاشتن

دیدار احمدی پور با ساره بیات/ استفاده از ظرفیت هنرمندان در معرفی صنایع دستی

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: از توان هنرمندان برای معرفی صنایع دستی استفاده می کنیم.

مازندمجلس:

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،زهرا احمدی‌پور در دیدار با ساره بیات بازیگر سینما گفت: «حوزه صنایع‌دستی در سازمان میراث‌فرهنگی به یک حوزه پرکار تبدیل شده که بتواند مناسبت‌های اجتماعی را با خود همراه کند و تبدیل به یک گفتمان شود.»

وی افزود: صنایع‌دستی تنها مسیری است که می‌تواند بین نسل جوان پیوند برقرار کند و آن‌ها را با هویت تاریخی خود آشنا کند و با حضور شما هنرمندان بخشی از این مسیر طی شده است.»

احمدی‌پور گفت:حفظ صنایع‌دستی و کمک به این حوزه در حقیقت ادای دین سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به تاریخ کشورمان ایران است.

 رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به ضرورت حضور هنرمندان در کنار صنایع‌دستی گفت: حضور هنرمندان و بازیگران در جریان‌های مختلف مؤثر است و حضور شما هنرمندان در رویداد‌های مرتبط با صنایع‌دستی این اثرگذاری را مضاعف می‌کند و به گفتمان‌سازی صنایع‌دستی کمک می‌کند.

 احمدی‌پور یادآور شد: فرهنگ ایران همواره توالی داشته است و هیچ‌گاه منقطع نشده و باید این توالی را حفظ کرد و این فرهنگ را به گفتمان غالب تبدیل کنیم؛ بنابر‌این حضور شما هنرمندان می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

 


منبع : میزان

برچسب ها : #صنایع‌دستی #هنرمندان #میراث‌فرهنگی #تبدیل #می‌کند #فرهنگ #توالی #گردشگری #می‌تواند #دیدار #گفتمان #احمدی‌پور

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دیدار احمدی پور با ساره بیات/ استفاده از ظرفیت هنرمندان در معرفی صنایع دستی