مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 182847 -تاریخ انتشار : شنبه 07 مرداد 1396 -ساعت : 16:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ترامپ: برکناری رئیس دفتر با توئیتر

ترامپ: برکناری رئیس دفتر با توئیتر

مازندمجلس: دونالد ترامپ رئیس دفترش را با انتشار یک پیام در تویتر عزل کرد در حالی که وی در کنارش در هواپیما نشسته بود.

مازندمجلس: به گزارش نامه نیوز به نقل از خبرگزاری‌ها، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که طی مدت کوتاه ریاستش چندین عزل و نصب پرسروصدا داشته است این بار شیوه غیرمتعارفی را برای عزل رئیس دفترش به کار گرفت.

ترامپ به همراه رئیس دفترش در یک سفر به سر می‌برد. وی در مسیر برگشت از طریق انتشار یک توییت رئیس دفترش را عزل کرد.

ترامپ در این تویتر "رینس پریبس" رئیس دفتر خود را عزل کرد و ژنرال "جان کلی" وزیر امنیت ملی را جایگزین وی کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور آمریکا همزمان رئیس کارکنان کاخ سفید است.

پریبس در حالی که در کنار ترامپ در هواپیما قرار داشت خبر عزل خود را در تویئتر ترامپ دید و از این خبر مطلع شد اما نسبت به آن واکنشی نشان نداد.

این عزل و نصب تنها چند ساعت پس از ناکامی اعضای جمهوری‌خواه کنگره در لغو طرح بیمه درمانی اوباما مشهور به اوباماکر اتفاق افتاد. این طرح از سوی رئیس جمهور سابق آمریکا اجرایی شده بود و ترامپ خواهان لغو آن است.

دونالد ترامپ در تویتر عزل و نصب خود نوشت: من بسیار خوشحالم از اینکه به اطلاع شما برسانم که جان کلی رئیس کارکنان کاخ سفید خواهد بود... وی یک آمریکایی بزرگ و رهبری خوب است.

وی در توییت دیگری که بلافاصله پس از توییت اولش منتشر شد نوشت: مایلم از راینس بریبیس به خاطر فعالیت و اخلاصش در خدمت به کشور تشکر کنم. بسیاری کارها را با هم به سرانجام رساندیم و من به او افتخار می‌کنم.

بریبیس پس از عزل از سمتش در گفتگو با شبکه تلویزیونی "بی بی سی" گفت: رئیس جمهور حق دارد که دکمه تنظیمات مجدد را فشار دهد و من فکر می‌کنم که وقت فشار دادن این دکمه رسیده است.

کارشناسان معتقدند ترامپ پس از شکست در هماهنگ‌کردن کنگره با سیاست‌هایش و ناکامی در تصویب چندین طرح پیشنهادی اکنون فکر می‌کند که رئیس دفترش ناکارآمد است.

یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که ترامپ 2 هفته پیش به بیربیس احتمال عزلش را اطلاع داده بود. بریبیس نیز اعلام کرد که وی پیش از عزل استعفایش را تقدیم رئیس جمهور کرده بود.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ترامپ - جمهور - دفترش - توییت - آمریکا - بریبیس - اطلاع - می‌کنم - اعلام - کنگره - تویتر - دونالد - چندین - پریبس - کارکنان - ناکامی -

مطالب مرتبط با : ترامپ: برکناری رئیس دفتر با توئیتر
نظر شما در مورد : ترامپ: برکناری رئیس دفتر با توئیتر

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها