سیاری: به دنبال معرفی الگو برای نسل‌های امروز و فردا هستیم/ سرهنگی: رمانی از خاطرات نیروی دریایی ارتش به نگارش درآمده است

تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 - ساعت : 14:21

کد مطلب: 186929 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آیین رونمایی دفاتر و نوشت‌افزارهای نیروی دریایی ارتش برگزار شد

سیاری: به دنبال معرفی الگو برای نسل‌های امروز و فردا هستیم/ سرهنگی: رمانی از خاطرات نیروی دریایی ارتش به نگارش درآمده است

مازندمجلس: آیین رونمایی دفاتر و نوشت‌افزارهای تخصصی ایرانی با نماد «بابای دریایی» با حضور محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر ادبیات مقاومت و پایداری حوزه هنری و سید صادق رضایی رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان و جمعی دیگر از مسئولان لشکری و کشوری در حوزه هنری برگزار شد.

مازندمجلس: به گزارش هنرنیوز، سید صادق رضایی رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان در مراسم رونمایی از دفاتر و نوشت‌افزارهای تخصصی ایرانی که یک‌شنبه 22 مردادماه در حوزه هنری برگزار شد، با بیان اینکه کودکان و نوجوانان نیاز به الگوی حی و حاضر دارند، اظهار کرد: در قرآن کریم، سیره انبیاء و شخصیت های بزرگ و برجسته روایت شده است و این الگوسازی را ما از قرآن کریم یاد گرفته ایم و کودکان و نوجوانان امروز نیز نیاز دارند که قهرمانان واقعی را بشناسند.
وی ادامه داد: اگر فرماندهان و ایثارگران کشورمان را به عنوان قهرمان و الگو به مخاطبان معرفی نکنیم، دشمنان ما، سربازان کودن خود را به عنوان امیران و ژنرال ها به کودکان معرفی خواهند کرد. ما فرهنگ‌سازی را با 12 نفر از امیران و ناخداهای نیروی دریایی ارتش آغاز کردیم و باید این راه را ادامه دهیم. اگر در این زمینه کوتاهی کنیم، غربی ها الگوهای خود را ارائه می کنند و الگوی آنان نیز، تنها ظواهر است.
رضایی با بیان اینکه تولید لوازم التحریر مبتنی بر شناخت بصری است، عنوان کرد: تلاش کردیم تا با تکیه بر جلد دفاتر و کار گرافیکی قوی، بر روی مخاطب تاثیر بگذاریم. برخی تولیدات ما در ابتدا صنفی است و بعد از آن گستردگی بیشتری خواهد داشت. انتظارمان این است که دفاتر و لوازم التحریر ابتدا در سطح پرسنل نیروی دریایی به خوبی توزیع و تبلیغ شود و پس از آن بازار لوازم التحریر کشور را هم پوشش دهیم.
رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به سفرهای مسئولان این نهاد و نویسندگان به مناطق نظامی و دریایی نیروی دریایی ارتش و بازدید از این مناطق، عنوان کرد: در حال حاضر 17 فرمانده و ناخدای نیروی دریایی ارتش کشورمان معرفی شده‌اند و خاطرات این عزیزان به کتاب تبدیل خواهد شد و از دل این خاطرات 4 تا 6 کتاب داستان کوتاه نوشته می‌شود.
سرهنگی: واحد سنجش خاطره، صحنه‌های به یاد ماندنی است
مرتضی سرهنگی، مدیر دفتر ادبیات مقاومت و پایداری حوزه هنری، نیز با بیان اینکه 3 نوبل ادبی در تاریخ برای 3 سرباز زمان جنگ است، عنوان کرد: خاطرات یک سرباز نزدیک ترین روایت به جنگ است و این ادبیات همراه و همدمی جز انسان ندارد. گاهی احساس می‌کنم حفظ این ادبیات مانند حفظ این سرزمین است و باید از آن دفاع کرد.
وی همچنین گفت: با 12 فرمانده و تکاور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران وارد صحبت شدیم و همکاری شیرین و دلچسبی داشتیم و از دل این گفت و گو ها خاطرات خواندنی گردآوری شد. واحد سنجش خاطره را به نوعی می‌توان صحنه هایی دانست که از آن در ذهن مخاطب باقی می‌ماند و این صحنه ها در خاطرات نیروی دریایی بسیار زیاد است. از دل خاطرات فرماندهان نیروی دریایی، رمانی به نگارش درآمده است و به زودی مراحل پایانی تولید این رمان را پشت سر خواهیم گذاشت.
سرهنگی خاطرنشان کرد: بعد از 36 سال کار در حوزه دفاع مقدس، هنوز هم، هر روز چیز تازه‌ای می خوانم و می‌شنوم و مبهوت می شوم. خوشحالم نیروی دریایی ارتش، دنیای تازه ای از دفاع مقدس را به رویمان باز کرده است.
امیر سیاری: ریشه ورود نیروی دریایی ارتش به مقوله فرهنگ‌سازی، رهنمودهای رهبری است
همچنین امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در سخنانی، ریشه ورود نیروی دریایی ارتش به مقوله فرهنگ سازی را رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: کشور ما، کشور دریایی است و موقعیت ژئوپلتیکی از این لحاظ به خود اختصاص داده است که سه نوع دریای تعریف شده اعم از دریای بسته، دریای نیمه بسته و دریای باز را دارد. دریا برای هر کشوری می‌تواند هم تهدید و هم فرصت باشد و این موضوع به توانمندی انسان‌ها بستگی دارد. اگر انسان های توانمند و خلاقی در آن سرزمین حضور داشته باشند، دریا تبدیل به فرصت و در غیر این صورت، تبدیل به تهدید می‌شود.
وی با اشاره به وجود منابع بسیار در دریا، اظهار داشت: منابع غذایی، فسیلی، انرژی، تجارت، گردشگری و ... نشان از اهمیت دریا برای یک سرزمین دارد. بنادری مانند جاسک در مقاطعی از زمان، مهم‌ترین بنادر کشور بوده اند و استعمار در آن مقاطع ما را از این بنادر دور کرد. در سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به علت بی لیاقتی کسانی که در این مملکت حکومت کردند، از دریا دور شدیم و نتوانستیم از آن بهره ببریم. امروز با تاکیدات و توجهات رهبر معظم انقلاب اسلامی، بسیاری از این بنادر بازسازی شده اند و قدرت دریایی خود را بازیافته ایم. سال 86 فرمانده کل قوا فرمودند که در سواحل مکران استقرار پیدا کنید و بنادر را بسازید و آباد کنید و به دریاها و اقیانوس های آزاد وصل شوید و این کار را آغاز کردیم. پس از آن نیز رهبر معظم انقلاب فرمودند که باید به دنبال فرهنگ سازی و معرفی نیروی دریایی و تشریح اهمیت دریا در کشور برویم و ما نیز به فرموده ایشان عمل کردیم. در دانشگاه ها صحبت کردیم. در مدارس و نیروی دریایی وارد کتب درسی شد و امروز نیز بر روی نسل های آینده تمرکز کرده ایم.
سیاری با تاکید بر اینکه الگوهای فراوانی در نیروی دریایی ارتش برای کودکان و نوجوانان وجود دارد، افزود: تلاش داریم تا این الگوها را به نسل های امروز و آینده معرفی کنیم تا بدانند چه بر این مملکت گذشته است. امروز نیز قهرمانان زنده و فعالی در عرصه دریا داریم که این عزیزان را هم می‌توانیم به عنوان الگو معرفی کنیم.
وی تصریح کرد: دنیا باور نمی کرد که ما بتوانیم دریاها و اقیانوس ها را درنوردیم. روزی اعلام کردم که منطبق با قوانین بین المللی در اقیانوس اطلس حضور پیدا می کنیم و شبکه CNN نیز در برنامه ای گفت که چنین چیزی غیر ممکن است و خطی بر روی نقشه کشیدند که این مسافت بیش از 2 هزار مایل است. دیدید که در اطلس حضور پیدا کردیم و در آینده همان خط را برایشان می کشیم و می‌فرستیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه با توانمندی هایی که در حوزه هنری وجود دارد، می توان حرف های زیادی درباره ارتش منتشر کرد، اظهار کرد: 700 نفر شهید نیروی دریایی ارتش در دوران دفاع مقدس همه متخصص بوده اند و می‌توان مطالب بسیاری درباره این شهیدان منتشر کرد. عزیزانمان در حوزه هنری راه روشن و خوبی را به ما نشان دادند و از زحماتتان قدردانی می کنیم.

در پایان این مراسم، ضمن رونمایی از دفاتر و نوشت‌افزارهای تخصصی ایرانی با نماد «بابای دریایی» با حضور محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش، محمد حمزه زاده مدیر عامل مرکز سینمایی سوره، عبدالحمید قره داغی رئیس انتشارات سوره مهر، سید صادق رضایی رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان و جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش ایران، از شخصیت های فعال در این عرصه فرهنگی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.
ناخدا یکم هوشنگ صمدی، ناخدا یکم تکاور جانباز سلیمان محبوبی، ناخدا یکم میرمنصور سید قریشی، مرتضی سرهنگی نویسنده و مدیر دفتر ادبیات مقاومت و پایداری حوزه هنری، سید صادق رضایی رئیس حوزه هنری استان تهران، حمید حسین زاده معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری تهران، نیما بیگلریان کارشناس نمایش حوزه هنری تهران و حجت‌الله ناظری مدیر فروشگاه شکرستان تهران از تقدیر شدگان در این مراسم بودند.
همچنین در این مراسم با پخش کلیپی از شهید مدافع حرم، محسن حُججی و سخنان همسر این شهید، یاد و خاطره آن شهید، زنده شد.
منبع : هنر نیوز

برچسب ها : #دریایی #نیروی #خاطرات #معرفی #عنوان #امروز #فرمانده #کردیم #سرهنگی #اینکه #سیاری #دفاتر #دریای #کودکان #بنادر #تهران #ادبیات #انقلاب #مراسم #اسلامی #رضایی #تبدیل #خاطره #فرماندهان #نوشت‌افزارهای #لوازم #التحریر #رونمایی #اظهار #نوجوانان #نوجوان #سرزمین #آینده #اقیانوس #ناخدا #می‌توان #بسیار #فرهنگ #رهنمودهای #دریادار #مقوله #دریاها #داریم #تاکید #درباره #منتشر #تقدیر #فرهنگی #تکاور #فرمودند #منابع #توانمندی #اهمیت #مملکت #بسیاری #تهدید #اشاره #دارند #الگوی #شخصیت #روایت #ادامه #قهرمانان #ایرانی #تخصصی #دنبال #برگزار #رمانی #نگارش #درآمده #کشورمان #امیران #پایداری #مقاومت #سرباز #انسان #مانند #عزیزان #مناطق #الگوهای #فرهنگ‌سازی #تولید #مخاطب #ابتدا #همچنین

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سیاری: به دنبال معرفی الگو برای نسل‌های امروز و فردا هستیم/ سرهنگی: رمانی از خاطرات نیروی دریایی ارتش به نگارش درآمده است


X https://sport45.site/