مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 183983 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 مرداد 1396 -ساعت : 12:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بعید است کابینه در روز شنبه معرفی شود/ امیدوارم تمامی وزرا از مجلس رای اعتماد بگیرند

امیری در جمع خبرنگاران:

بعید است کابینه در روز شنبه معرفی شود/ امیدوارم تمامی وزرا از مجلس رای اعتماد بگیرند

مازندمجلس: معاون پارلمانی رییس‌جمهور با بیان اینکه بعید است کابینه در روز شنبه معرفی شود، گفت: براساس آیین نامه داخلی مجلس، رییس‌جمهور دو هفته فرصت دارد که وزرا خود را معرفی کند که این فرصت از روز تحلیف آغاز می‌شود

مازندمجلس: معاون پارلمانی رییس‌جمهور با بیان اینکه بعید است کابینه در روز شنبه معرفی شود، گفت: براساس آیین نامه داخلی مجلس، رییس‌جمهور دو هفته فرصت دارد که وزرا خود را معرفی کند که این فرصت از روز تحلیف آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی امیری در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: در دولت یازدهم برخی از دوستان تعلق به اردوگاه‌های‌های مختلف سیاسی داشتند و دولت آقای روحانی واقعا دولت فراجناحی بود اما هیچ وقت در دولت کسی حرف از گروه و جریان خود را نزد. همه دغدغه دولت و مردم را داشتند و مصالح نظام را مطرح می‌کرند.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه در کابینه یازدهم شاهد اتحاد، انسجام و همدلی میان اعضای هیات دولت بودیم، ادامه داد: دوستانی که دور میز دولت می‌نشینند افراد متعهد و متدینی هستند که مسئولیت‌ها را از باب تکلیف می‌پذیرند و کسی که مسئولیت را از باب تکلیف بپذیرد اگر در دولت هم نباشد در جاهای دیگر به نظام و کشور خدمت می‌کند.

او در توصیف جلسه امروز هیات دولت اظهار کرد: جلسه امروز جلسه خیلی خوب بود و اعضا همدل، همراه و خوشحال بودند چه آنهایی که قرار است به جهت توفیق خدمتگزاری مجدد در دولت باقی بمانند و اعتماد رییس جمهور را داشتند و چه خواهران و برادارانی که قرار شد در جای دیگر دولت یا نظام خدمت کنند.

معاون رییس‌جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا لیست کابینه نهایی شده است؟، گفت: این سوال را باید از آقای رییس‌جمهور پرسید.

امیری درباره اینکه واکنش مجلس به وزرایی که برای دولت دوازدهم معرفی می‌شود، چه خواهد بود، گفت: آقای رییس جمهور در هفته‌های گذشته‌ با هیات رییسه سه فراکسیون مجلس دیدار و شاخص‌های دولت دوازدهم را مطرح کردند. برخی نمایندگان نیز به صورت انفرادی آمدند و حرف زدند. مجامع استانی نیز به طور مرتب با معاون اول رییس‌جمهور برگزار و مباحثی مطرح شد. پیش‌بینی ما این است که در مجلس شرایط خوبی پیش خواهد آمد و تشکیل دولت دوازدهم یکی از نقاط عطف همکاری خوب دولت و مجلس خواهد بود و ما امیدواریم ۱۸ نفر کابینه رای بیاوردند.

معاون پارلمانی رییس‌جمهور در پاسخ به این پرسش که آیا کابینه بعد از مراسم تحلیف در روز شنبه معرفی خواهد شد، گفت: بعید می‌دانم که کابینه در روز شنبه معرفی شود. براساس آیین نامه داخلی مجلس، رییس‌جمهور دو هفته فرصت دارد که وزرا خود را معرفی کند که این فرصت از روز تحلیف آغاز می‌شود.

او تاکید کرد: دلیل نمی‌شود که چون آقای روحانی در دفعه قبل در‌‌ همان روز تحلیف لیست وزرا را داده، این بار نیز همین کار را کند. البته تصمیم‌گیری این موضوع به نظر خود رییس‌جمهور بستگی دارد.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رییس‌جمهور - کابینه - معرفی - معاون - تحلیف - امیری - اینکه - پارلمانی - داشتند - امروز - دوازدهم - تاکید - روحانی - جمهور - تکلیف - براساس - خبرنگاران - اعتماد - داخلی - یازدهم -

مطالب مرتبط با : بعید است کابینه در روز شنبه معرفی شود/ امیدوارم تمامی وزرا از مجلس رای اعتماد بگیرند
نظر شما در مورد : بعید است کابینه در روز شنبه معرفی شود/ امیدوارم تمامی وزرا از مجلس رای اعتماد بگیرند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها