مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 183990 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 11 مرداد 1396 -ساعت : 12:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
توضیحات ظریف درباره حواشی دیدارش با عادل‌الجبیر

در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

توضیحات ظریف درباره حواشی دیدارش با عادل‌الجبیر

مازندمجلس: وزیر خارجه خاطرنشان کرد: اتفاقی که دیروز افتاد این بود که در مراسم مهمانی نهاری که توسط وزیر خارجه ترکیه برگزار شد، بنده با عادل الجبیر که سال‌هاست همدیگر را می‌شناسیم و سلام و علیک داریم، برخورد کردیم و باز هم سلام علیک کردیم

مازندمجلس: وزیر خارجه خاطرنشان کرد: اتفاقی که دیروز افتاد این بود که در مراسم مهمانی نهاری که توسط وزیر خارجه ترکیه برگزار شد، بنده با عادل الجبیر که سال‌هاست همدیگر را می‌شناسیم و سلام و علیک داریم، برخورد کردیم و باز هم سلام علیک کردیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدجواد ظریف در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره حواشی دیدار خود با عادل‌الجبیر گفت: در جلسه‌هایی که در سازمان بین‌المللی برگزار می‌شود اتفاقاتی که می‌افتد معمولا طبیعی است. افرادی که در جلسات شرکت می‌کنند با هم برخورد دارند، مخصوصا در جلسات بین‌المللی که افراد در یک سطح مثلا وزیر شرکت می‌کنند، تعداد محدودی با هم مهمانی غذا دارند. ما در مهمانی‌های غذا در کشور‌های غربی شرکت نمی‌کنیم اما در بین کشورهای اسلامی این مشکل را نداریم.

وزیر خارجه خاطرنشان کرد: اتفاقی که دیروز افتاد این بود که در مراسم مهمانی نهاری که توسط وزیر خارجه ترکیه برگزار شد، بنده با عادل الجبیر که سال‌هاست همدیگر را می‌شناسیم و سلام و علیک داریم، برخورد کردیم و باز هم سلام علیک کردیم.

او افزود: به هر حال جمهوری اسلامی گرچه با بسیاری از سیاست‌های دولت عربستان مخالفت دارد، اما سیاست ما همواره بر این بوده که باید با همسایگان خود رابطه خوبی داشته باشیم. ما هیچ‌گاه دنبال نداشتن رابطه با همسایگان نبودیم. کماکان هم سیاست ما این است که با همه همسایگان رابطه مناسب داشته باشیم.

ظریف تاکید کرد: این سیاست در گرو این است که بر اساس احترام متقابل و سیاست‌های عاقلانه باشد و برای مردم منطقه مزاحمتی ایجاد نشود. اتفاقا تاکید ما است که اولویت ما همسایگان ما هستند.

ظریف راجع به اقدامات لازم در رابطه با واکنش به اقدامات آمریکا در قضیه برجام گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی اقدام متقابل می‌کنیم. مجلس مذاکرات اولیه را انجام داده است وزارت خارجه همراه مجلس است ما موافق اقدام مجلس هستیم.

او افزود: ماده ۳۶ و ۳۷ برجام جای خود را دارد و در جای خود استفاده می‌شود. رسیدگی به موضوعات توسط کمیسیون مشترک ضرورتا منحصر به اعمال ماده ۳۶ نیست. مسیر‌ها و اقدامات دیگری هم هست هم اقدام حقوقی و هم سیاسی و هم از جانب سازمان انرژری اتمی می‌توان بهره برد. همه این‌ها طراحی شده و به موقع اجرا می‌شود.


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : خارجه - رابطه - همسایگان - کردیم - سیاست - اسلامی - برخورد - برگزار - مهمانی - اقدامات - اقدام - دارند - جلسات - برجام - بین‌المللی - افزود - سیاسی - تاکید - سیاست‌های - متقابل - باشیم - داریم - اتفاقی - دیروز - خاطرنشان - عادل‌الجبیر - درباره - حواشی - افتاد - مراسم - همدیگر - می‌شناسیم - سال‌هاست - الجبیر - نهاری - ترکیه - خبرنگاران -

مطالب مرتبط با : توضیحات ظریف درباره حواشی دیدارش با عادل‌الجبیر
نظر شما در مورد : توضیحات ظریف درباره حواشی دیدارش با عادل‌الجبیر

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها