مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1529 -تاریخ انتشار : شنبه 23 خرداد 1394 -ساعت : 22:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جشن بی تدبیری!

جشن بی تدبیری!

اختصاصی مازند مجلس: جدای از هزینه های فراوان برگزاری این چنین جشنی در فضای سالن سید رسول حسینی، شباهت فراوانی به کنسرتهای برگزار شده توسط شهرداری دارد که نتیجه اش ابتذال علنی بوده است! و مسلماً هیچ سنخیتی با اهداف معمول برگزاری مراسم پاسداشت انتخاب مردم ندارد.

اختصاصی مازند مجلس:  قسم به قلم و آنچه که می نویسند(آیه1سوره اعلی)

چند روزی است رسالت تاریخی قلم به حقیر این تذکر را می دهد که در برابر اتفاق ناگوار این روزهای شهرمان، سکوت مصلحت گرایانه را فدای فریادی حقیقت مدار نمایم و زندانی شیوه‌ی ننگین برخی از سیاست بازان نگردم.

در ایام سالگرد پیروزی دکتر روحانی و بهتر بگویم پیروزی بخش عظیمی از ملت شریف ایران بسر می بریم. اتفاقی که پس از سالها رکود و رخوت برای آزاد اندیشان و حق گرایان و فرهیختگان ، نوید آینده ای روشن را به همراه داشت. سالگرد همت مضاعف مردم برای ایجاد تغییر در فضای سیاست خارجه، وضعیت اقتصادی، اوضاع نابهنجار اجتماعی و سلامت معنوی و روانی که با پرچم دکتر روحانی و تدبیر و امید متصور می گشت. حال اکنون شعار دهندگان مبارزه با استضعاف گامی دقیق برخلاف جهت استضعاف فکری و مالی مردم برداشته اند.

از شهر علویان سخن می‌گویم از دیار حماسه‌ی 24 خرداد 1392 که بخشی از آن در تجمع مسجد جامع مشهود ریاست جمهور نیز بوده است. این روزها در شهر ساری قرار شد به بهانه ی نکوداشت یک انتخاب، جشنی برگزار شود که به هیچ عنوان قابل هضم نمی‌باشد و نقدهای جدی و فراوانی بر آن وارد است که حقیر به اختصار و در قالب چند نکته‌ی کوتاه بدان اشاره می‌کنم:

1-تبلیغات گسترده و حجیم که قطعاً هزینه‌ی هنگفتی به همراه دارد....

جناب اقای روحانی، بنرهای شهر ساری ما را به یاد سفرهای استانی رئیس دولت قبل می اندازد که از یاد آن هم اجتناب داریم.

2-دعوت از مجری و خواننده مطرح کشوری به همراه گروه موسیقی در آن چنان سطحی که باز هم هزینه‌ی سنگینی دگر تحمیل خواهد کرد. اما جدای از هزینه های فراوان برگزاری این چنین جشنی در فضای سالن سید رسول حسینی، شباهت فراوانی به کنسرتهای برگزار شده توسط شهرداری دارد که نتیجه اش ابتذال علنی بوده است! و مسلماً هیچ سنخیتی با اهداف معمول برگزاری مراسم پاسداشت انتخاب مردم ندارد.

3-یکی از اهداف برگزاری مراسم های سالگرد انتخابات می تواند تقدیر و تشکر از فعالین ستادها باشد که در این خصوص تردید بسیار جدی وجود دارد. براستی از فعالین بی نام و یا حتی بنام ستادها دعوتی به عمل آمده است؟......تقدیر بماند.......

4-سالگرد24 خرداد باید همراه با طرح و بازخوانی شعارها و آرمانها به همراه بررسی موانع دستیابی به اهداف و چگونگی رسیدن سریعتر به اهداف مدنظر باشد. در حالیکه مشاهده می‌شود تبدیل به یک جشن پرهیاهو و....شده است.

آقای دکتر روحانی ما نمی‌گذاریم تنها بمانی چون منصفی را نمی‌یابیم که به تغییرات ایجاد شده با حداقل های ممکن برای دولتتان اعتراف نداشته باشد، اما مشروط به آنکه به تالیتلوهای خویش در مازندران تذکر بدهید هوادارانتان به تنگ آمده اند و طاقت این همه بی حرمتی را ندارند. نمی‌گویم از روی عمد، اما نمایندگان دولتتان در شهر ساری از روی کج سلیقگی و شاید تجربه‌ی ناکافی و یا ناآگاهی اجتماعی و سیاسی دست به کارهایی زده‌اند که موجب می شود مردم شما را تنها بگذارند!

این روزها کسی را ندیدم که از دیدن بنرهای متکثر ، تحت عنوان: نمی‌گذاریم روحانی تنها بماند!، خوشحال شوند و سوگمندانه بالعکس سوال ابتدایی این است که چرا با پول بیت المال؟!!!

فقر چهره‌ی عفیف شهرمان را ربوده است، حال در همین اوضاع نمایندگان شما که البته نمایندگان دولت سابق نیز هستند و جاماندگان هشت سال..........رقص قدرت روحانی را به نمایش می گذارند، ولو آنکه نیتشان خیر باشند!

جناب دکتر روحانی......ما از سالگرد انتخابات تحلیل و برنامه ریزی و امید و تدبّر می‌خواستیم و نه جیغ و هورا و .......

به امید اصلاح امور و توجه اندیشمندان در بدنه ی دولت محترم

رضوان مهدوی

 

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جشن بی تدبیری - مازندران - ساری - رضوان مهدوی -

نظرات کاربران در مورد : جشن بی تدبیری!
  • همشهریپاسخ1شنبه 23 خرداد 1394

    جشن اصلاح طلب نماهاست/ تبدیل کردن همایش بع جشن ساز ورقص پیشنهاد امیر... بود/ استانداری هم برای اینکه دامنه اعتراضات باز در 24 خرداد کسترده تر و تکرا نشه ترجیه داد به جای دعوت از سخنرانان ملی که بیان گفتامن اعتدال رو تحلیل بکنند و علت رای مردم به دولت و شعارهای دولت رو بازخوانی کنه اومدن جشن برگزار کردن

  • سارویپاسخ0یکشنبه 24 خرداد 1394

    به نظر من این جشن اصلا در شان دولت نیست و اصلا در شان هواداران آقای روحانی هم نیست

  • دوستپاسخ0دوشنبه 25 خرداد 1394

    سرو صدای جشن حضور از همان روزهای ابتدایی،سخت مرا به یاد دولت قبل و آنچه که در آن 8سال روی داد انداخت و بسیار متاسف شدم که همچین حرکتی که بسیار دور از شان جناب روحانی است قرار است رخ دهد!!!

نظر شما در مورد : جشن بی تدبیری!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها