مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 185780 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1396 -ساعت : 08:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با اجرای اشعاری از «مولانا» و «شفیعی کدکنی»

با اجرای اشعاری از «مولانا» و «شفیعی کدکنی»«مهراوه» در تهران کنسرت برگزار می‌کند

مازندمجلس:کنسرت گروه موسیقی «مهراوه» به سرپرستی «شهرام رضایی» و آهنگسازی و تنظیم «امین حیدری»، هفته واپسینِ مرداد ماه سال جاری، در «تالار اندیشه حوزه هنری» تهران برگزار می شود.

کنسرت گروه «مهراوه» با رپرتواری از موسیقی سنتی و فولکلور کردی، به خوانندگی «علیرضا وکیلی منش» و «رضا نظری» و همخوانی «سحر زیبایی» در ۲۷ مرداد ماه در «تالار اندیشه» و در دو بخش به اجرا در می‌آید.

بخش موسیقی فارسی این کنسرت، مشتمل بر قطعاتی تحت عنوان «خنده مهتاب» با شعری از «شفیعی کدکنی»، «بخت خندان» و «هوای دل» بر سروده «مولانا» می باشد که این قطعات به آهنگسازی و تنظیم «امین حیدری» ساخته و پرداخته شده اند و آواز آنها را «علیرضا وکیلی منش» بر عهده دارد. در بخش کردی به خوانندگی «رضا نظری» نیز قطعات «قصه عشق»، «کوله نجه»، «به شان به شان»، «له مال هاته ده ر»، «شیته گیان» و «مه قام» به تنظیم حیدری تقدیم مخاطبان خواهد شد.

«امین حیدری» آهنگساز و تنظیم کننده قطعات، با نگاه مختصری به جزئیات کنسرت عنوان کرد: «حال و هوای غالب این قطعات، با نگرش و رویکردی تازه بر بافت هارمونیک موسیقی ایرانی و رنگ آمیزی متفاوت صدادهی ارکستر خلق شده است. همچنین تقویت بخشِ «باس» در ارکستر که همیشه جای خالی اش در موسیقی ایرانی احساس می شود و رنگ آمیزی ویژه در همخوانی و ساز نیز از جمله رویکردهای اتخاذ شده در این اجرا می باشد که امیدوارم ماحصل آن بازتاب مثبتی در میان مخاطبان به همراه داشته باشد.»

در کنسرت پیش روی گروه موسیقی «مهراوه»، هنرمندان حسن مکانیکی (نی)، حمید قنبری (تنبک)، مریم خدا بخش (عود، همخوان)، امین حیدری (عود، آهنگساز، تنظیم)، میثم ملکی (تار)، کاوان کریمی (سنتور)، سحر زیبایی (همخوان)، شهرام رضایی (دف، پرکاشن)، سیاوش ولی پور (کمانچه آلتو)، مهرداد مسعودی فرید (کمانچه)، حامد پیرا (بالابان، سرنا) و میترا زلفی (قیچک باس,همخوان) آواز دو خواننده موسیقی فارسی و کردی را همراهی می کنند.

شایان ذکر است که این کنسرت، در ساعت ۲۱ از تاریخ ۲۷ مرداد ماه سال جاری، در «تالار اندیشه حوزه هنری» تهران بروی صحنه می‌رود و بهای بلیت آن ۴۰، ۶۰، ۷۰ و ۸۰ هزار تومان برآورد شده است که علاقمندان می‌توانند جهت خرید اینترنتی بلیت به سایت www.iranconcert.com مراجعه نمایند.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - کنسرت - حیدری - تنظیم - مهراوه - قطعات - مرداد - همخوان - اندیشه - تالار - تهران - کدکنی - مولانا - شفیعی - آهنگساز - مخاطبان - عنوان - ایرانی - آمیزی - کمانچه - اشعاری - ارکستر - فارسی - همخوانی - برگزار - آهنگسازی - رضایی - اجرای - خوانندگی - شهرام - وکیلی - علیرضا - زیبایی -

نظر شما در مورد : با اجرای اشعاری از «مولانا» و «شفیعی کدکنی»«مهراوه» در تهران کنسرت برگزار می‌کند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها