مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 185825 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1396 -ساعت : 10:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
 کره شمالی: حمله موشکی به گوام را بررسی می‌کنیم

بعد از بیانیه شدیداللحن ترامپ/

کره شمالی: حمله موشکی به گوام را بررسی می‌کنیم

مازندمجلس: جزیره گوام واقع در غرب اقیانوس آرام یکی از سرزمین های تابعه آمریکا و از پایگاه های نظامی مهم این کشور در خارج از سرزمین اصلی این کشور است

مازندمجلس: رسانه دولتی کره شمالی می‌گوید این کشور در حال بررسی حمله موشکی به سرزمین‌های آمریکا در جزیره گوام در اقیانوس آرام است.

به گزارش فارس، ساعاتی بعد از هشدار شدید «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به کره شمالی، یک مقام ارتش این کشور گفت کشورش در حال بررسی حمله موشکی به نواحی اطراف «گوام» است. 

یک سخنگوی ارتش خلق کره در بیانیه‌ای که در خبرگزاری رسمی کره شمالی منتشر شد گفت این کشور آماده است سرزمین‌های آمریکا در جزیره گوام را هدف حمله موشکی قرار دهد. 

وی گفت ارتش کره شمالی با دقت در حال بررسی «حمله به نواحی اطراف گوام با موشک‌های بالستیک راهبردی میان‌برد، از نوع هواسونگ-۱۲ است.»  

جزیره گوام واقع در غرب اقیانوس آرام یکی از سرزمین های تابعه آمریکا و از پایگاه های نظامی مهم این کشور در خارج از سرزمین اصلی این کشور است.

در بیانیه‌ای دیگر به نقل از یک سخنگوی ارتش کره شمالی این کشور نقل شده پیونگ‌یانگ در صورت مشاهده اقدامات تحریک‌آمیز از طرف آمریکا اقدام به انجام حملات پیشگیرانه خواهد کرد. 

کره شمالی قبلاً گفته بود آماده است با نیروی هسته‌ای راهبردی خود «درس سختی» به تحریکات نظامی آمریکا بدهد.


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شمالی - آمریکا - بررسی - موشکی - آماده - بیانیه‌ای - راهبردی - نظامی - سخنگوی - سرزمین - اقیانوس - سرزمین‌های - جزیره - ترامپ - نواحی - اطراف -

مطالب مرتبط با : کره شمالی: حمله موشکی به گوام را بررسی می‌کنیم
نظر شما در مورد : کره شمالی: حمله موشکی به گوام را بررسی می‌کنیم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها