مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 185892 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 مرداد 1396 -ساعت : 12:36

چاپ به اشتراگ گذاشتن
برای شهریور ماه سال جاریآخرین تمدید تابستانی آواز پارسی ناظری ها

برای شهریور ماه سال جاری

برای شهریور ماه سال جاریآخرین تمدید تابستانی آواز پارسی ناظری ها

مازندمجلس:کنسرت «آواز پارسی» حافظ ناظری و استاد شهرام ناظری، بر اساس اشعار حماسی شاهنامه فردوسی، که با استقبال پر شور و بیش از ده هزار نفری مخاطبان، در چهار شب و در سالن وزارت کشور برگزار شد، شهریور ماه برای سومین بار تمدید می شود.

از نکات پروژه ی جدید «آواز پارسی»، می توان به اولین اجرای حافظ ناظری به تنهایی و بدون همراهی پدرش در قسمت اول برنامه اشاره کرد. در قسمت های دیگر این کنسرت، داستان «ضحاک» توسط پدر و پسر، به نوعی متفاوت و با لحنی حماسی به اجرا درمى آید. کنسرت «آواز پارسی» ناظری ها، بر اساس آهنگسازی بر روی اشعار شاهنامه، و با هدف حفظ آواز ایرانی به دور از الحان عربى، ابتدا قرار بود که برای ادای دین به شاعر نامدار ایرانی، فردوسی، اولین گام خود را از شهر قوچان در استان خراسان رضوی بردارد، که این کنسرت بنا به دلایلی با حواشی بسیار لغو شد.

در اجرای “آواز پارسی” در تالار وزارت کشور، متاسفانه با وجود هماهنگی های لازم مراسم امضا آلبوم “ناگفته” با حضور حافظ ناظری به دلایل نامشخصی کنسل شد و طرفداران از این بابت ابراز ناراحتی داشتند. به همین دلیل با وجود تمام سختی ها، ناظری ها برای کم شدن اعتراضات، محل برگزاری کنسرت را از سالن وزارت کشور به کاخ نیاوران تغییر دادند و برای اجراهای تمدیدی این کنسرت، برنامه ویژه ای برای مراسم امضا و دیدار با مخاطبان بعد از اتمام اجرا در نظر گرفته اند.

سومین تمدید کنسرت «آواز پارسی» حافظ ناظری و استاد شهرام ناظری، نهم و دهم شهریور ماه، در کاخ نیاوران تهران برگزار خواهد شد. علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت به آدرس اینترنتی www.tik8.com مراجعه فرمایند.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ناظری - کنسرت - پارسی - شهریور - وزارت - تمدید - اجرای - اولین - مراسم - نیاوران - سومین - ایرانی - برنامه - فردوسی - شهرام - استاد - اشعار - حماسی - مخاطبان - شاهنامه - برگزار -

نظر شما در مورد : برای شهریور ماه سال جاریآخرین تمدید تابستانی آواز پارسی ناظری ها

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها