مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 186617 -تاریخ انتشار : شنبه 21 مرداد 1396 -ساعت : 14:02

چاپ به اشتراگ گذاشتن
معرفی آوایی برای وزارت دادگستری قدمی مثبت در استفاده از حقوقدانان است

محمد‌علی رضایی آهنگران:

معرفی آوایی برای وزارت دادگستری قدمی مثبت در استفاده از حقوقدانان است

مازندمجلس: نائب رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلا دادگستری ایران پیشنهاد آوایی برای تصدی وزارت دادگستری را اعتماد رییس‌جمهور به جامعه حقوقی عنوان کرد

مازندمجلس: نائب رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلا دادگستری ایران پیشنهاد آوایی برای تصدی وزارت دادگستری را اعتماد رییس‌جمهور به جامعه حقوقی عنوان کرد

محمد‌علی رضایی آهنگران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در رابطه با معرفی سید علی‌رضا آوایی بعنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت دادگستری گفت: توقعاتی که از حسن روحانی بابت پاسداشت از قانون اساسی می‌رود نسبت به بقیه رییس جمهور‌ها بیشتر است. طبق قانون اساسی وظیفه رییس جمهور است که هرجا اصلی از قانون اساسی معطل مانده یا خوب اجرا نمی‌شود را پیگیر باشد تا آن اصل به نحو احسنت اجرا شود. متاسفانه تا کنون از حقوقدان‌ها در پست‌های تاثیر گذاری استفاده نشده است اما در این دوره رییس جمهور با معرفی آقای آوایی قدم مثبت و پسندیده‌ای در استفاده از حقوقدان‌ها برداشته است. 

نائب رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلا دادگستری ایران خاطر نشان کرد: اینکه رییس جمهور، آقای آوایی را که دارای سابقه درخشانی در امر قضاوت و قوه قضاییه است را به عنوان وزیر دادگستری معرفی کرده است یک نوع اعتماد به جامعه حقوقی است و این را به فال نیک می‌گیریم. 

این وکیل دادگستری افزود: با توجه به وظیفه وزارت دادگستری که حلقه رابط قوه قضاییه و قوه مجریه است امیدوارم آوایی بخوبی این ارتباط را برقرار کند و مانند گذشته در این سمت هم موفق باشد. 

او با اشاره به ارتباط خوب آوایی با کانون‌های وکلا، بیان داشت: به نفع دولت است که از ظرفیت کانون‌های وکلا استفاده کند چرا اینکه این توان به صورت مجانی در اختیار آن‌ها است و در عین حال می‌تواند بسیار تاثیر گذار و مفید باشد. 

رضایی آهنگران یادآور شد: امیدوارم آقای آوایی مانند زمانی که رییس دادگستری تهران بود با کانون‌های وکلا ارتباط خوبی داشته باشد.

 


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دادگستری - آوایی - کانون‌های - وزارت - استفاده - معرفی - ارتباط - قانون - رضایی - آهنگران - اساسی - حقوقدان‌ها - وظیفه - تاثیر - امیدوارم - مانند - قضاییه - اینکه - جمهور - اعتماد - اتحادیه - پیشنهادی - ایلنا - سراسری - محمد‌علی - حقوقی - جامعه - گفت‌و‌گو - عنوان -

مطالب مرتبط با : معرفی آوایی برای وزارت دادگستری قدمی مثبت در استفاده از حقوقدانان است
نظر شما در مورد : معرفی آوایی برای وزارت دادگستری قدمی مثبت در استفاده از حقوقدانان است

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها