مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 186692 -تاریخ انتشار : شنبه 21 مرداد 1396 -ساعت : 22:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تولید با نرخ بهره 36درصدی شدنی نیست/با وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی یک زبان مشترک 12 ساله داریم

وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

تولید با نرخ بهره 36درصدی شدنی نیست/با وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی یک زبان مشترک 12 ساله داریم

مازندمجلس: تهران- ایرنا- وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نرخ بهره بانکی یک موضوع پیرامونی محسوب می‌شود، ولی کیست که نداند، تولید با نرخ بهره 36 درصدی شدنی نیست.
مازندمجلس: به‌ گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری امروز- شنبه- در فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی حضور یافت و درباره برنامه‌های خود برای حضور در کابینه دولت دوازدهم افزود: بسیار خوشحال هستم که در فراکسیون تولید و اشتغال در سالی به‎همین نام حضور دارم.
وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تولید و اشتغال یک کار عمومی است که باید تمامی ارکان نظام در آن همکاری کنند، و وجود این فراکسیون می‌تواند در امر پیگیری و نظارت مفید باشد، تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین اموری که باید رئیس‌جمهوری در آن اهتمام کند، تشکیل یک دولت هماهنگ است.
**با وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی یک زبان مشترک 12 ساله داریم
شریعتمداری با اشاره به اینکه با کرباسیان وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و دارایی یک زبان مشترک 12 ساله داریم و بخش عمده‌ای از نیازهای حوزه اقتصادی کشور باایجاد هماهنگی‌ها رفع می‌شود، اضافه کرد: ثبات در اقتصاد یک امر الزامی است اما باید مراقب بود، تا این مسئله به‌سکون تبدیل نشود.
**ایجاد تقاضا در بازار داخلی مهم‌ترین نیاز اقتصادی کشور در حوزه صنعت
وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مهم‌ترین نیاز اقتصادی کشور در حوزه صنعت، معدن و تجارت ایجاد تقاضا در بازار داخلی است، که با قدرت خرید مردم ارتباط مستقیم دارد، تصریح کرد: نرخ بهره بانکی یک موضوع پیرامونی محسوب می‌شود، ولی کیست که نداند، تولید با نرخ بهره 36درصدی شدنی نیست.
شریعتمداری با تاکید بر اینکه باید موانع پیش‌روی صادرات کشور بر‌طرف شود، بیان کرد: یک زمانی نرخ سود ارز ثابت بود، مشوق‌های صادراتی فراوان وجود داشت، اما امروز به قیمت آن زمان میزان حمایت‌های انجام شده در حد صفر است.
وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه یکی از تلاش‌‌هایی که بنده به آن اهتمام می‌ورزم، این است که فضای پیرامونی صنعت را باید باز کنیم، اضافه کرد: قدم‌هایی در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی برداشته شده است، که باید بیشتر در این مسیر حرکت کنیم.
شریعتمداری، با بیان اینکه باید موضوع جلب سرمایه‌گذاری خارجی را برای تولید کنندگان حل کنیم در غیر این صورت صنعت کشور خفه می‌شود، گفت: اگر تیم موجود پیشنهادی مشغول کار شوند، می‌توانیم با یک هماهنگی مناسب مشکلات را برطرف کنیم.
وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت صحبت های خود خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم، تا تولید کنندگان برای شروع فعالیت خود تنها یک مجوز دریافت کند.
**در خور و بیابانک هیچ فعالیت معدنی صورت نگرفته است
عباسعلی پوربافرانی در این جلسه با بیان اینکه اگر بتوانید در وزارت صنعت، معدن و تجارت بخش تجارت را مدیریت کنید دو بخش دیگر را نیز مدیریت می‌کنید، گفت: در خور و بیابانک در سال‌های اخیر هیچ فعالیت معدنی صورت نگرفته ‌است و برخی از معادن نیز تعطیل شده‌اند.
نماینده مردم خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دستورالعمل‌هایی که ابلاغ می‌شود، باید در شهرهای مختلف متفاوت باشد، اضافه کرد: زمین‌های شهرک‌های صنعتی باید در اختیار افرادی قرار بگیرد، که حداقل 6 ‌ماه بعد شروع به کار می‌کنند.
**پیش فروش پژو 2008 یک حقه‌بازی نوین صنعتی است
بهروز نعمتی نیز با بیان اینکه پیش فروش پژو 2008 یک حقه‌بازی نوین صنعتی است، اظهار داشت: باید برای خودروسازی‌ها یک تعریف جدید داشته باشیم، تا چه زمانی باید نگاه ما به پژو باشد، مردم ما حق استفاده از خودروهای خوب را دارند باید ایم موضوع متحول شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخش معدن اگر امروز شیر نفت را ببندیم، معادن پتانسیل نجات کشور را دارند، اضافه کرد: آیا شما رئیس تیم اقتصادی هستید یا زیر مجموعه، اگر تیم اقتصادی لیدر نداشته باشد و هماهنگی انجام نشود، شرایط اقتصادی تغییر نخواهد کرد.
**بهره‌وری عوامل تولید به شدت پایین است
به گزارش خانه ملت، پروانه مافی نیز در این جلسه با بیان اینکه با توجه به شرایطی که در عرصه بین‌المللی داریم، برای جذب سرمایه‌های خارجی چه برنامه‌ای دارید، اظهار داشت: بهره‌وری عوامل تولید به شدت پایین است و با توجه به اینکه بحث کسب و کار مهم است برای آمار اشتغال چه برنامه‌ای دارید.
سیام*3061*1449*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار: امیر کاردان راد


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - پیشنهادی - تولید - تجارت - اقتصادی - وزارت - اشاره - اضافه - اشتغال - اقتصاد - دارایی - مشترک - خارجی - بیابانک - موضوع - صنعتی - فعالیت - مهم‌ترین - امروز - شریعتمداری - فراکسیون - شورای - داریم - اسلامی - معادن - حقه‌بازی - نماینده - مدیریت - پایین - برنامه‌ای - دارید - نگرفته - عوامل - دارند - بهره‌وری - اظهار - تقاضا - اهتمام - ایجاد - تاکید - گزارش - 36درصدی - بازار - داخلی - کنندگان - هماهنگی - سرمایه‌گذاری - زمانی - پیرامونی - معدنی -

مطالب مرتبط با : تولید با نرخ بهره 36درصدی شدنی نیست/با وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی یک زبان مشترک 12 ساله داریم
نظر شما در مورد : تولید با نرخ بهره 36درصدی شدنی نیست/با وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی یک زبان مشترک 12 ساله داریم

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها