مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 186733 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 مرداد 1396 -ساعت : 00:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

حق‌شناس: کابینه دوازدهم وزرایی می خواهد از جنس وزیر امور خارجه

مازندمجلس: با معرفی کابینه دولت کابینه دوازدهم به مجلس شورای اسلامی از سوی رئیس جمهوری، انتقاداتی از سوی برخی فعالان سیاسی نسبت به محافظه کار بودن وزرای پیشنهادی روحانی در محافل خبری به گوش میرسد.
مازندمجلس: در همین رابطه محمد جواد حق شناس با بیان اینکه روحانی برای رسیدن به اهداف دولت تدبیر و امید باید با مردم سخن بگوید، معتقد است: رئیس جمهور باید مردم را شفاف، روشن و آشکار و بدون پرده پوشی و در لفافه سخن گفتن، از مشکلات پیش رویش آگاه کند. روحانی دیپلمات است او می داند که اگر از طرفی برای شروع اقدامات دولت جدید خویش تحت فشار باشد چگونه باید آن را با مردم در میان گذارد و تنها چیزی که به وی قدرت چنین عملی را می دهد شجاعت است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با طرح این سوال که روحانی از چه می ترسد؟ می گوید: چرا در انتخاب کابینه دوازدهم محافظه کاری به خرج می دهد؟ قاطبه و اکثریت ملت که پشت سر وی هستند، اکثریت مجلس شورای اسلامی که با اوست و وی را دعوت به معرفی کابینه ای شجاع و کارآمد می کند پس چرا روحانی در اولین گام خویش در دولت دوازدهم این همه انتقاد از دل حامیان خود ساخته است؟ عضو منتخب شورای شهر تهران در انتها با اعتقاد به اینکه کابینه دوازدهم وزرایی می خواهد از جنس وزیر امور خارجه، خاطر نشان می کند: شخصیت هایی با همین کارآمدی با همین شجاعت و با همین جسارت در گفتار و عمل، کم نیستند کسانی که اکنون با همین ویژگی ها در جناح اصلاح طلبان و حتی میانه روهایی از جنس میانه روی هاشمی رفسنجانی وجود دارند، روحانی از بلند شدن فریاد مخالفانش می ترسد؟ در نهایت روحانی باید از میان شجاعت به خرج دادن و گفتمان صریح با مردم و حفظ حامیان خویش و محافظه کاری و فرصت سوزی و تبدیل حامیان موافق به منتقدان مخالف خویش یکی را انتخاب کند و در نهایت سرنوشت خویش را معلوم کند.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : روحانی - کابینه - دوازدهم - شجاعت - حامیان - شورای - نهایت - میانه - اکثریت - اصلاح - وزرایی - خارجه - اینکه - ترسد؟ - محافظه -

نظر شما در مورد : حق‌شناس: کابینه دوازدهم وزرایی می خواهد از جنس وزیر امور خارجه

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها