مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 187207 -تاریخ انتشار : دوشنبه 23 مرداد 1396 -ساعت : 14:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
معرفی اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام‌+ سوابق

معرفی اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام‌+ سوابق

مازندمجلس: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج‌ساله منصوب کردند

مازندمجلس: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در حکمی رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنج‌ساله منصوب کردند.

به گزارش الف، همچنین رهبر انقلاب آیت الله سیّدمحمود هاشمی شاهرودی را به ریاست و محسن رضائی را به دبیری مجمع تشخیص مصلحت منصوب کردند.

در حکم جدید رهبر انقلاب برای انتصاب اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، با توجه به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ریاست مجمع به آیت‌الله هاشمی شاهرودی واگذار شده و تعدادی از اشخاص حقیقی  نیز به ترکیب اعضای مجمع اضافه شده اند که اسامی آنها در ادامه می آید:

1- رئیس ستاد کل نیروهای مسلح (اضافه شده در اشخاص حقوقی)

2- سید ابراهیم رئیسی (اضافه‌شده در اشخاص حقیقی)

3- مجتهد شبستری (اضافه‌شده در اشخاص حقیقی)

4- احمد توکلی (اضافه‌شده در اشخاص حقیقی)

5- سیّدمحمد صدر (اضافه‌شده در اشخاص حقیقی)

6- محمّدباقر قالیباف (اضافه‌شده در اشخاص حقیقی)

7- سیّدمحمّد میرمحمّدی (اضافه‌شده در اشخاص حقیقی)همچنین در طول این 5 سال هاشمی رفسنجانی، واعظ طبسی، حسن حبیبی، حبیب‌الله عسگراولادی فوت کردند.آقای پرویز داودی نیز در این دوره جدید در مجمع حضور ندارد.

لازم به ذکر است که آقایان علی لاریجانی و حسن روحانی از فهرست شخصیت های حقیقی عضو در مجمع حذف و  بر اساس جایگاه حقوقی خود در مجمع حضور خواهند داشت.


منبع : الف


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اشخاص - حقیقی - اضافه‌شده - اعضای - مصلحت - هاشمی - تشخیص - انقلاب - اضافه - حقوقی - شاهرودی - منصوب - همچنین - ریاست - آیت‌الله - رفسنجانی -

مطالب مرتبط با : معرفی اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام‌+ سوابق
نظر شما در مورد : معرفی اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام‌+ سوابق

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها