مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 83 -تاریخ انتشار : سه شنبه 19 اسفند 1393 -ساعت : 14:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
قوه قضاییه با خودسرها برخورد کند/ حمله به نماینده مجلس زیبنده نظام نیست

حقیقت‌پور:

قوه قضاییه با خودسرها برخورد کند/ حمله به نماینده مجلس زیبنده نظام نیست

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه اگر با رفتارهای خودسرانه برخورد می‌شد شاهد تداوم آن نبودیم، تصریح کرد: نهادهای مسئول باید با این نوع رفتارها برخورد کنند.

مازند پارلمان: منصور حقیقت‌پور  درباره حمله عده‌ای به مطهری در شیراز گفت: در کشور باید اجازه داد هر کسی در چارچوب رعایت موازین جمهوری اسلامی، حرف خود را بزند؛ البته سخنرانان هم نباید هر حرفی را مطرح کنند ولی لازم است سخن منطقی شنیده شود و مخالفان او نیز اگر ایراد و اشکالی دیدند، انتقاد کنند.

نماینده مردم اردبیل، ‌نیر، ‌نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: اجازه دادن به افراد برای طرح موضوعات مختلف و رفتن به فضای نقد و انتقاد سالم، زیبنده جمهوری اسلامی ایران است نه اینکه عده‌ای با سنگ و چوب بریزند و بزنند.

وی با بیان اینکه اگر با چنین رفتارهای خودسرانه‌ای پیش از این برخورد می‌شد، تداوم پیدا نمی‌کرد، تصریح کرد: نهادهای مسئول باید با این نوع رفتارها برخورد کنند؛ قوه قضاییه مسئول این نوع کارهاست و نباید اجازه دهد برخی با چنین اقداماتی فضای جامعه را چنان سخت کنند که نشود در آن حرف زد.

حقیقت‌پور با تاکید بر اینکه حرف را باید با حرف جواب داد، تاثیرگذاری آن را در چنین حالتی بیشتر دانست و افزود: ما در همان غائله 22 بهمن قم، خاطیان را مشخص و معین کردیم؛ اگر با این نوع هجمه‌ها برخورد اصولی صورت می‌گرفت، کار به اینجا کشیده نمی‌شد.

این نماینده مجلس چنین هجمه‌ها و اقداماتی را موجب تاثیر منفی در تصویر بین المللی جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: چنین برخوردهایی هزینه کشور و حکومتداری را بالا می‌برد؛ در حالیکه لازم است مملکت راحت و ارزان اداره شود.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از رفتار صورت‌گرفته با علی مطهری در شیراز بیان کرد: آقای مطهری دیدگاهها و نظراتی دارد که باید آنها را با رعایت شئونات خانوادگی و نمایندگی مطرح کند؛ افرادی هم که منتقد ایشان هستند، انتقاد و سوال کنند چراکه این فضا برای کشور مناسب‌تر است.


منبع : خانه ملت


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مطهری - مجلس نهم - مجلس شورای اسلامی - اعضای مجلس -

مطالب مرتبط با : قوه قضاییه با خودسرها برخورد کند/ حمله به نماینده مجلس زیبنده نظام نیست
نظر شما در مورد : قوه قضاییه با خودسرها برخورد کند/ حمله به نماینده مجلس زیبنده نظام نیست

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها