تاریخ انتشار : جمعه 10 شهریور 1396 - ساعت : 10:17

کد مطلب: 192457 چاپ به اشتراگ گذاشتن

از «شایعه» تا «واقعیت»؛

ژنِ خوب پسر حجت‌الاسلام قرائتی صحت دارد؟

مازندمجلس: به تازگی شایعه شده پسر حجت‌الاسلام قرائتی سمتی را در وزارت کار برعهده گرفته است، در حالی که اصلا وی پسری ندارد.

مازندمجلس: به منظور جلوگیری از گسترش شایعات مجازی در شبکه‌های اجتماعی مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود را در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌شود.
 «شایعه»
 پس از مطرح شدن موضوع ژن خوب در شبکه های اجتماعی به خصوص با تغییرات جدید در شهرداری تهران و سایر شهرها، برخی کاربران فضای مجازی با انتشار تصویر زیر مدعی شدند که  محمدرضا قرائتی، «رئیس مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت کار» فرزند حجت الاسلام محسن قرائتی از وعاظ مشهور تهران و رئیس ستاد اقامه نماز است.

«واقعیت»
در خصوص این موضوع باید گفت که محمدرضا قرائتی نه تنها فرزند وی نیست و با این واعظ مشهور نسبتی ندارد بلکه حجت الاسلام قرائتی اصلا فرزند پسر ندارد.
همچنین محمدرضا قرائتی در این باره در اینستاگرامش نوشت: لقدخلق ... ما انسان را به بهترین صورت و نظام آفریده ایم سوره تین آیه 4
هرچه زمان می گذرد اعتقادم نسبت به نظریه تافلر عمیق تر می شود؛ موج سومی که او دیده بود پیش بینی چنین وقایعی را داشت، که هجوم اطلاعات و اخبار برای کسب درآمد، ساختار اخلاقی و ایدئولوژی را درهم می شکند! متاسفانه چندی است که شاهد نشر اخبار کذب در فضای مجازی هستیم که سهم بسزایی از هزینه ٢٠ میلیارد تومانی جابجایی خبر و تبلیغات در روز را دارد، و گاهی برخی از آن به عنوان محلی برای کسب درآمد استفاده می کنند.
تقدیر به اینجا رسید که به بهانه ای گذری کوتاه از زنگی شخصی وکاریم را در این مکان مجازی نشر دهم:
برسر سفره پدر کارگری که عاشق ریخته گری بود و انسانی ساده زیست ،که باتوجه به شرایط سخت زندگی، به استادکاری چیره دست و حاذق در رشته ریخته گری رسید، بزرگ شده ام که هم خود او و هم پدرش از اساتید قرآن در کرمانشاه بودند مرحوم استاد محمدعلی قرائتی که علاوه برشغلش عاشق قرائت قرآن هم بود. تلاش، امید به زندگی و ایمان به خدا همواره سرلوحه زندگیش قرار داشت، بعضی اوقات که از حواشی کار خسته و دلگیر می شدم به درد و دل با او می نشستم و فراموش نمی کنم شعری را که به من می گفت: «با خدا باش و پادشاهی کن بی خدا باش و هرچه خواهی کن»روی صحبت من با کسانی است که از هول حلیم به داخل دیگ بی اخلاقی افتادند و بدون بررسی وشاید برای آلوده کردن فضای امید در جامعه در هر تاریکی تیری می اندازند که شاید... ای ...... دانش آموخته رشته مدیریت روابط عمومی و ارتباطات هستم، از روزنامه فروشی کیهان، اطلاعات و قطاب فروشی گرفته تا کار در ریخته گری و تراشکاری را تجربه کردم تا اینکه سال ٧١ در وزارت کار ، سازمان آموزشی فنی وحرفه ای کشور در قسمت بایگانی مشغول به کار شدم . به لطف خدا و دعای خیرپدر ومادرم و تلاش ، امید و علاقه ای که داشتم در ٢٥ سال عمر کاری مسیر ارتقای شغلی از کارشناسی تا مدیر کلی را پشت سر گذاشتم و در چند دوره بعنوان کارمند نمونه و مدیرشایسته از مسئولین و وزرای وقت مورد تقدیر و تشویق قرار گرفته و ازسال ٩٣ با لطف خداوند و اعتمادی که استاد بزرگوارم جناب آقای دکتر علی ربیعی وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به من داشتند، حقیر را بعنوان مشاور و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت کار منصوب نمودند.و العاقبه للمتقین.
ضمن ارادتی که به حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای قرائتی دارم تا آنجایی که مطلع هستم ایشان اهل کاشان هستند و فرزند پسر ندارد.

علی ربیعی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سال 93 طی حکمی "محمدرضا قرائتی" را به عنوان رئیس مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی منصوب کرده بود.

منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #قرائتی #اجتماعی #مجازی #وزارت #شایعه #فرزند #روابط #عمومی #رسانی #تعاون #محمدرضا #الاسلام #واقعیت #ریخته #ندارد #استاد #تقدیر #زندگی #منصوب #گرفته #ربیعی #عنوان #فروشی #بعنوان #مشهور #موضوع #بررسی #کاربران #شبکه‌های #تهران #واطلاع #درآمد #اخبار #اطلاعات #اخلاقی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : ژنِ خوب پسر حجت‌الاسلام قرائتی صحت دارد؟