مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1557 -تاریخ انتشار : یکشنبه 24 خرداد 1394 -ساعت : 14:17

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اظهار نظر نقیبی در مورد دولت احمدی‌نژاد، مجمع نمایندگان و احزاب مازندران!

در گفتگوی اختصاصی با مازندمجلس مطرح شد؛

اظهار نظر نقیبی در مورد دولت احمدی‌نژاد، مجمع نمایندگان و احزاب مازندران!

اختصاصی مازند مجلس: نقیبی با اشاره به مشکلات ریشه‌ای استان بیان کرد: عملکرد دولت احمد‌ی‌نژاد و مجمع نمایندگان مازندران رضایت بخش نبوده است/ 5 سال از کلنگ زنی سایپا در گهرباران می‌گذرد اما عملا هیچ اتفاقی نمی‌افتد. فقط 2 کانکس آنجا گذاشتند و رفتند اگر 12 نماینده با هم از وزیر و دولت....

اختصاصی مازند مجلس: فرامرز نقیبی عضو شورای شهر ساری که در جلسه شورای شهر ساری استعفای رسمی خود را با هدف نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، تسلیم هیات رئیسه کرده بود، پس از بررسی‌های انجام شده هیات رئیسه شورا با استعفای وی موافقت کرد و نقیبی به طور رسمی آمادگی خود را برای نامزدی در انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام کرد. به همین دلیل، در این زمینه گفتگویی اختصاصی با وی انجام دادیم که از نظرتان می‌گذرد:

عملکرد دولت احمد‌ی‌نژاد و مجمع نمایندگان مازندران رضایت بخش نبوده است

فرامرز نقیبی درباره عملکرد مجمع نمایندگان اظهار داشت: اگربخواهیم عملکرد مجمع نمایندگان در ادوار گذشته را قضاوت کنیم با توجه به مشکلات فراوانی که هنوز در استان وجود دارد می‌‌بینیم چه در بحث کشاورزی، چه در بحث راه‌ها (که مهم‌ترین عامل توسعه محسوب می‌شوند) چه در بخش گردشگری، می‌بینیم که عملکرد مجمع رضایت بخش نبوده است.

 

عضو سابق شورای شهر افزود: طبیعی است که در هر دوره‌ای نمایندگان در حد توان خود اقداماتی انجام داده‌اند ولی این به تنهایی کافی نبوده و نیاز بوده بیشتر تلاش شود چون خیلی از مشکلات استان برطرف نشده است.

 

وی تصریح کرد: مردم وقتی هر4 سال یکبار نمایندگان را تغییر می‌دهند این نشان می‌دهد که انتظاراتشان برآورده نشده است، درصورتی‌که نماینده‌ای که 4 سال در مجلس بوده دارای تجاربی ‌است که انتخاب دوباره‌اش مفیدتر است یا حتی می‌توان در بخش‌های دیگری (مثل آقای محسنی از نوشهر نریمان از بابل و یوسف‌نژاد از ساری از نمایندگانی هستند در وزارتخانه‌ها صاحبنظرند) از آن ها استفاده کرد.

 

نقیبی با اشاره به مشکلات ریشه‌ای استان بیان کرد: عملکرد دولت احمد‌ی‌نژاد و مجمع نمایندگان مازندران رضایت بخش نبوده است و در انتخابات 7 اسفند مردم این موضوع را نشان می‌دهند که چه کسانی را انتخاب می‌کنند به نظر می‌رسد نمایندگانی جدید و همسو با دولت راهی مجلس شوند.

 

تنها 30 درصد مردم مازندران دارای حزب‌اند

رئیس سابق شورای اسلامی ساری، درباره جریان‌های سیاسی مازندران گفت: معمولا 2 طیف سیاسی برجسته (اصلاح طلب و اصولگرا) در مازندران وجود دارد. اما حقیقت این‌است تنها 30 درصد مردم مازندران دارای حزب‌اند و به جریان فکری و حزبی رای می‌دهند.

 

وی افزود: عموم مردم مازندران، دارای جریان سیاسی خاصی نیستند و انتخاب‌شان منطقه‌ای، قومی و قبیله‌‍‌ای است.

 

 

بین نمایندگان استان تعامل وجود ندارد

نقیبی درباره استانی شدن استانی شدن انتخابات مجلس، اظهار کرد: با این اقدام همانطور که از نامش پیداست نمایندگان باید منافع و مصالح استان را درنظر بگیرد. اگرچه احساس می‌شود برخی نمایندگان سعی‌شان از استانی شدن این است که به نفع آن‌ها در انتخابات تمام شود که این دیدگاه مقبول نیست.

 

عضو سابق شورای شهر تصریح کرد: اثرات مثبت این طرح، بستگی با هماهنگی نمایندگان دارد که باهم چه تعاملی دارند و چه ارتباطی با شخص اول استان استاندار و عوامل اجرایی برقرار می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه در امور استان نباید سیاسی‌کاری شود، گفت: باید منافع مردم درنظر گرفته شود که تاکنون چنین چیزی مشاهده نشده است مثلا در زمان حیات مرحوم کردان که قرار بود پالایشگاه در چهاردانگه ساری احداث شود همزمان دیدیم نماینده بهشهر در کنار میانکاله (که احداث پالایشگاه شدنی نیست) به دنبال این طرح بودند.

 

نقیبی افزود: در استان وقتی بحث منطقه آزاد می‌شود می‌بینیم که همه شهرها مدعی می‌شوند. دولت و وزرا وقتی می‌بیننند برای یک پروژه درمازندران نمایندگان چند شهر با هم جدال می‌کنند انتخاب برای آنها نیز مشکل می‌شود و چه بسا آن پروژه برای جلوگیری از نفاق به استانی دیگر تعلق گیرد.

 

رئیس سابق شورای شهر ساری، با بیان اینکه نیاز است با همدلی به منافع استان فکر کنیم، افزود: باید تلاش کنیم شهرهای مازندران یکی پس از دیگری آباد شود وقتی قرار است در ساری اتقاقی بیفتد علاوه بر 2 نماینده ساری ده نماینده دیگر مازندران همراهی کنند تا کارها با سرعت بیشتری انجام شود نه اینکه سنگ اندازی کنند.

 

وی با اظهار اینکه اگر نمایندگان مازندران همصدا باشند استان پیشرفت می‌کند، گفت: در گهرباران ساری کلنگ سایپا زده می‌شود 5 سال از کلنگ زنی سایپا در گهرباران می‌گذرد اما عملا هیچ اتفاقی نمی‌افتد. فقط 2 کانکس آنجا گذاشتند و رفتند اگر 12 نماینده با هم از وزیر و دولت می‌خواستند چنین اقدامی با جدیت انجام شود آیا بخشی از بیکاران مشغول بکار نمی‌شدند؟ این موارد نشان می‌دهد هماهنگی بین مجمع وجود ندارد.

 

قسمت اول: نظر نقیبی در مورد شعار انتخاباتی/تبلیغات شعاری و تخریبی را نمی‌پسندم

قسمت دوم: شانس اصلاح طلبان معتدل در پیروزی انتخابات بیشتر است

پایان بخش سوم

گفت و گو: مجید ساجدی فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فرامرز نقیبی - دولت احمدی نژاد - مجمع نمایندگان مازند - احزاب مازندران -

مطالب مرتبط با : اظهار نظر نقیبی در مورد دولت احمدی‌نژاد، مجمع نمایندگان و احزاب مازندران!
نظرات کاربران در مورد : اظهار نظر نقیبی در مورد دولت احمدی‌نژاد، مجمع نمایندگان و احزاب مازندران!
  • بهار نارنجپاسخ0یکشنبه 24 خرداد 1394

    درود بر نقیبی شجاع، اگر به جای ... شماالان توی مجلس بودید با کارهایی که شهردار جوان داره انجام میده ساری در سطح اصفهان و ... می درخشید، سر اومد زمستوناخر اسال می سرایییم سر اومد زمستون، شهردار و شورا و نماینده همسو ساری را خواهند ساخت

  • حامیان مهندس فرامرز نقیبیپاسخ0شنبه 06 تیر 1394

    با سلام خدمت همه عزیزان
    برای آگاهی از فعالیتهای انتخاباتی مهندس فرامرز نقیبی و همچنین اخبار و اطلاعایه های مربوط به ستاد ایشان به آدرس زیر مراجعه نمایید:
    http://faramarz-naghibi.ir

نظر شما در مورد : اظهار نظر نقیبی در مورد دولت احمدی‌نژاد، مجمع نمایندگان و احزاب مازندران!

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها