بیانیه فراکسیون امید در محکومیت جنایت‌های ضدانسانی در میانمار

تاریخ انتشار : یکشنبه 19 شهریور 1396 - ساعت : 18:56

کد مطلب: 194832 چاپ به اشتراگ گذاشتن

بیانیه فراکسیون امید در محکومیت جنایت‌های ضدانسانی در میانمار

مازندمجلس: فراکسیون امید در محکومیت جنایت‌های ضدانسانی میانمار بیانیه‌ای صادر کرد.

مازندمجلس: فراکسیون امید در محکومیت جنایت‌های ضدانسانی میانمار بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، بیانیه فراکسیون امید در محکومیت جنایت‌های ضد انسانی میانمار به شرح ذیل است:

در روزهایی که مسلمانان جهان، عید قربان و آیین وحدت آفرین حج را پشت سر گذاشته‌اند، در گوشه‌ای از جهان، مردمانی به دور از انسانیت، دست به کشتار قومی زده‌اند که تنها جرمشان، مسلمان بودنشان است.

به راستی کدام وجدان بشری، توان آن را دارد که فارغ از هر دین و آیینی، آنچه را این روزها بر مسلمانان میانمار می‌رود، نظاره کند و دم بر نیاورد؟

اگرچه برخی از داعیه‌داران حقوق بشر، آنقدر کارنامه پر اشتباهی دارند، که اینک نیز کمتر امیدی به رفتار منصفانه آنها در قبال مسلمانان میانمار می‌توان بست، اما در این بین، انفعال و کم تحرکی مسلمانان جهان، هیچ توجیهی نخواهد داشت. مگر نه آنکه پیامبر اسلام فرمود "هرکس بشنود صدای مسلمانی را که فریاد می‌کند: مسلمانان به فریادم برسید و او کمک نکند،دیگر مسلمان نیست."؟

اگر از سالها پیش که رفتارهای سبعانه برخی تندروهای بودایی علیه مسلمانان میانمار آغاز شد، جهان اسلام و کشورهای اسلامی، از این مردم مظلوم دفاع می‌کردند، امروز با چشمهای بهت زده شاهد تصاویر فجیع کشتار این مردم بی پناه نبودیم و اینک نیز فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، ضمن محکوم کردن این جنایات بشری، بر لزوم اندیشیدن اقدامی عاجل برای توقف این نسل کشی تاکید می‌کند.

بدیهی است که تشکیل جلسه فوق‌العاده سران سازمان همکاری اسلامی و جلسه بین‌المجالس آسیایی و بین‌المجالس کشورهای اسلامی، سه اقدامی است که جمهوری اسلامی ایران باید پیشگام آنها باشد و موکدا از دولت محترم و همچنین نمایندگان مجلس در بین المجالس اسلامی و آسیایی خواستار اقدام فوری در این راستا هستیم.

اعضای فراکسیون امید مجلس ضمن محکومیت مجدد این نسل‌کشی غیرانسانی، صرف تمامی توان و ظرفیت خود برای یاری این مردم ستمدیده را وظیفه خود می‌دانند.

فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی


منبع : ایلنا

برچسب ها : #اسلامی #مسلمانان #میانمار #فراکسیون #محکومیت #جنایت‌های #آسیایی #شورای #بین‌المجالس #کشورهای #اقدامی #مسلمان #ضدانسانی #کشتار #بیانیه #اسلام #می‌کند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : بیانیه فراکسیون امید در محکومیت جنایت‌های ضدانسانی در میانمار