مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 15835 -تاریخ انتشار : دوشنبه 02 فروردین 1395 -ساعت : 13:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن
فتیله آن را پایین کشیدیم/ یوسفی به من زنگ زد/ شیخ ابراهیمی در خواست حمایت داشت/ یک عده اعتقادی عمل می‌کنند و یک عده مصلحتی و منفعتی رفتار می‌کنند

عباسعلی بهاری:

فتیله آن را پایین کشیدیم/ یوسفی به من زنگ زد/ شیخ ابراهیمی در خواست حمایت داشت/ یک عده اعتقادی عمل می‌کنند و یک عده مصلحتی و منفعتی رفتار می‌کنند

اختصاصی مازندمجلس: عباسعلی بهاری شاید یکی از شناخته شده ترین شخصیت های سیاسی مازندران است که ثبت نام وی برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی سبب شده است کانون توجهات قرار گیرد. صاحب امتیاز روزنامه بشیر که با جلوگیری از برگزاری همایش خود برای این روزنامه مواجه شده بود با رد صلاحیت شورای نگهبان از حضور در صحنه انتخابات بازماند.

اختصاصی مازندمجلس: عباسعلی بهاری شاید یکی از شناخته شده ترین شخصیت های سیاسی مازندران است که ثبت نام وی برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی سبب شده است کانون توجهات قرار گیرد. صاحب امتیاز روزنامه بشیر که با جلوگیری از برگزاری همایش خود برای این روزنامه مواجه شده بود با رد صلاحیت شورای نگهبان از حضور در صحنه انتخابات بازماند.

حاج‌آقا بفرمایید برنامه‌های پسا انتخاباتی شما چیست؟

من به آن معنا در مسائل سیاسی نبودم که برنامه هایم تغییر کند بنده بر این عقیده و باور بودم برخی از دوستان ما در اصل اسلام و نظام و انقلاب و حتی اصلاحات و برخی مسائل سیاسی دچار نارسایی‌هایی و تا حدودی کم‌توجهی بودند بنابراین مجموعه‌ای را راه‌اندازی کردیم که به صورت کلاس درس باشد دوستان، درادامه این را به مجمع اصلاح‌طلبان تغییرنام دادند که ارتباطی با شورای اصلاح‌طلبان نداشت ولی در ادامه موجب بروز مشکلاتی شد که فتیله آن را پایین کشیدیم بنده به اصرار دوستان وارد عرصه انتخابات شدم همواره در زندگی چگونه زندگی کردن برای من مهم تر بوده تا چکاره بودن. بنده سابق یک مدرس دانشگاه بودم و همچنان هستم و آن را ادامه می‌دهم و به کار روزنامه و هفته‌نامه و تدریس مشغولم.

پس از ردصلاحیت از چه کسانی حمایت کردید؟

از آنجا که دوستان اصلاح‌طلب ما نگاهشان این بود که در صورت تعدد کاندیدا با هم متحد باشند و هماهنگ عمل کنند ما نیز تبعیت کردیم و گفتم حتی اگر نظرجمعی به کنار رفتن من برای پیروزی جریان باشد می‌پذیرم چون تاکنون رفتارم به گونه‌ای بوده که برای خودم کیسه ندوختم. پس از ردصلاحیتم اعلام کردم که اگر تایید هم شوم وارد میدان نمی‌شوم و به نفع اجماع اصلاحات انصراف می‌دهم و از همه دوستان خواستم که طبق نظر شورا عمل کنند نظر شورا آقایان یوسف‌نژاد و دامادی بود و ما هم تبعیت کردیم و امکانات و ستاد خود را در اختیار آن‌ها قرار دادیم.

همزمان کوروش یوسفی هم تایید شد واکنش شما در حمایت کوروش چه بود؟

یوسفی به من زنگ زد که تایید شدم و شما بیایید از من حمایت کنید بنده گفتم که چون رسما اعلام کردیم از آقای دامادی حمایت کنیم ضمن اینکه شما را قلبا دوست داریم اما نمی‌توانم زیر حرفم بزنم و از نظر اخلاقی و شرعی نیز صحیح نیست. البته نامزدهای دیگر چون شیخ ابراهیمی نیز در خواست حمایت داشتند که به آن‌ها نیز همین را گفتم.

واکنش دیگر اصلاح‌طلبان چه بود؟

عرض کنم که در اصلاح طلبان از قبل هم شکاف وجود داشت چون یک عده اعتقادی عمل می‌کنند و یک عده مصلحتی و منفعتی رفتار می‌کنند برای همین است اعتقاد دارم برخی دوستان ما آگاهی سیاسی ندارند. افراد باید تابع اکثریت باشند نه تابع منافع و مصالح جریانی، همان‌جور که پیش‌بینی می‌شد به سه چهار گروه تقسیم شدند عده‌ای به سمت کوروش جعفری رفتند، عده‌ای به سمت کوروش یوسفی، عده‌ای از دامادی حمایت کردند و عده‌ای هم برخی آقایان دیگر را و شیوه تکروی را در پیش گرفتند اما نتیجه انتخابات مقبول بود اگرچه نتیجه‌ها معمولا نسبی هست و ترکیب یوسف‌نژاد-دامادی ایده‌آل نیست اما مورد قبول عامه مردم هست و علت آن نیز این است که تمرکز روی این دو گزینه بیشتر بوده است. شاید اگر تمرکز و مدیریت بیشتر بود نتیجه بهتری حاصل می‌شد بهر حال هر دو بزرگوار تحت حمایت اکثریت اصلاح‌طلبان بودند اگرچه روی دامادی پراکندگی بیشتر بود ولی درنهایت نتیجه خوب بود.

بفرمایید واکنش منتخبین حوزه ساری از حمایت اصلاح‌طلبان چه بود؟

از گوشه و کنار شنیدیم برخی نامزدهای منتخب به بعضی از دوستان ما اعلام کردند که از حمایت اصلاح طلبان و آرای آن‌ها سهمی ندارند و فقط خودشان بودند باید عرض کنم که بیان این مسائل فرار از واقعیت و کسب رضایت برخی دستگاه‌ها و سازمان‌ها و در نهایت تبرئه کردن خویش است.انتظار ما این است حالا که رای آوردند نیاز است به وحدت و اجماع بیندیشند و نباید پشت پا به همه چیز بزنند چون اکنون وقت آن است که با حمایت آیت‌ا... طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران، عقب‌ماندگی‌های ساری را جبران کنیم و مرکز استان را از این فلاکت نجات دهیم. روزگاری ما 20 تا 30 مدیر ساروی داشتیم ولی الان حتی یک مدیر ساروی نداریم و این به دلیل پراکندگی ماست اگرچه زمانی هم که داشتیم کارایی لازم را نداشتند اما اینکه مرکز استان یک مدیر نداشته باشد توهین به ساری هست.

بفرمایید هنگام ثبت‌نام رتبه چندم انتخابات با چه میزان آرا برای خود متصور بودید؟

عرض کنم ورود من بخاطر ذهنیت و بستر جامعه بوده و ارزیابی من نیز همین بود بنابراین نامعقول نبود با توجه به سوابق، خوشنامی و کارکردی که داشتم و دیدارهایی که انجام شد به عینه دیدم نظر مثبت مردم را نسبت به حضور خود در صحنه دیدم احتمال می‌دادم تا 51 درصد مقبولیت آن‌ها را بدست آورم و نماینده شوم گاهی در انتخابات با ایجاد موج می‌شود معادلات را برهم زد. در حالی که نامزد دیگری به صراحت می‌گفت که منتخب اول مردم هست و اگر درصد اندکی اول نشد حتما دوم می شود که من نظرم روی او گزینه چهارم یا پنجمی بود که در نهایت نظرمن اتفاق افتاد.

دلیل ردصلاحیت شما چه بود؟

مهم این است شورای نگهبان به عنوان یک مرجع قانونی، وظایف خود را انجام داده است در این باره من آنگونه که باید پیگیری نکردم آیت‌ا... طبرسی به من گفت که وقتی دلیل آن را جویا شدند پاسخ‌شان این بود که آقای بهاری باید ثابت کند که در جریان فتنه و حمایت از آن‌ها نقش و حضوری نداشته است من هم گفتم آن‌ها که مدعی هستند بیایند ثابت کنند که من نقش و حضور داشتم من کاری که انجام ندادم و نقشی که نداشتم را برای چه اثبات کنم! من ذاتا انسان معتقد وعاقلی هستم و هیچ انسان عاقل و معتقد، فتنه را نمی‌پسندد و حمایت نمی‌کند من در عمرم سعی کردم نه به کسی تهمت بزنم نه دروغ بگویم بلکه بر اساس اعتقادات خود زندگی کنم و همواره خدا را در نظر داشته باشم. بالاخره بر اثر اصرار دوستان پیگیری‌هایی انجام دادیم با چند از اعضای حقوقدان صحبت کردیم آن‌ها گفتند که در پرونده چیزی نیست و قول تاییدیه دادند دو سه نفری هم امضا کردند اما در ادامه ما دیگر پیگیری نکردیم و اعلام انصراف حتی در صورت تایید صلاحیت کردیم چون تعدد نامزدها به نفع جریان اصلاحات نبود.

و پیام نوروزیتان به مردم؟

عید نوروز را به همه هم‌میهنان و هم استانی‌ها تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم سال خوب و خوشی داشته باشندنویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فتیله آن را پایین کش -

نظر شما در مورد : فتیله آن را پایین کشیدیم/ یوسفی به من زنگ زد/ شیخ ابراهیمی در خواست حمایت داشت/ یک عده اعتقادی عمل می‌کنند و یک عده مصلحتی و منفعتی رفتار می‌کنند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها