مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1575 -تاریخ انتشار : دوشنبه 25 خرداد 1394 -ساعت : 15:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اعتدالیون و اصلاح طلبان فراموش نکنند

اعتدالیون و اصلاح طلبان فراموش نکنند

واضح تر بگویم اندک زمانی نیست آقای احمدی نژاد از میدان پاستور خداحافظی کرد. انتخابات بیست و چهارم خرداد نشان داد خداحافظی او سبب خوشحالی خیلی ها شد اما آیا تضمینی وجود دارد که دو سال و اندی یا شش سال بعد خود او با همان شعارها یا شعارهای خوش آب دیگری از راه نرسد و باز روز از نو و روزی ازنو؟ باور بفرمایید اگر ملتی حافظه تاریخی نداشته باشد این اتفاق خیلی چیز عجیب و غریبی نخواهد بود.چه باید کرد؟

اختصاصی مازند مجلس: خیلی ها می گویند  که ما ایرانی ها حافظه تاریخی خوبی نداریم. نمی دانم این قول تا چه اندازه به تعبیر امروزی ها علمی است اما کافیست نگاهی به همین تاریخ یکصد سال اخیر بیندازیم تا از شباهت بعضی از اتفاقات حیرت زده شویم. گویی آفریده شده ایم تا از یک سوراخ نه دوبار که بارها و بارها گزیده شویم. به احتمال قریب به یقین عدم مطالعه و بی اطلاعی از آنچه پیش از ما رخ داده در تکرار این تجربه های تلخ و تکراری بی تاثیر نبوده و نیست.

همه ما گمان می کنیم پیش از ما لیل و نهاری در کار نبوده است و تاریخ با ما آغاز و با ما نیز پایان می یابد. به همین دلیل است که کار اندک خود را بسیار می پنداریم و مدام از کلمات خنده آورنده ای هم چون:"من برای اولین بار..." زیاد استفاده می کنیم. واضح تر بگویم اندک زمانی نیست آقای احمدی نژاد از میدان پاستور خداحافظی  کرد. انتخابات بیست و چهارم خرداد نشان داد خداحافظی او سبب خوشحالی خیلی ها  شد اما آیا تضمینی وجود دارد که دو سال و اندی  یا شش سال بعد خود او با همان شعارها یا شعارهای خوش آب دیگری از راه نرسد و باز روز از نو و روزی ازنو؟ باور بفرمایید اگر ملتی حافظه تاریخی نداشته باشد این اتفاق خیلی چیز عجیب و غریبی نخواهد بود.چه باید کرد؟ بدون شک به آن ها که زیبایی شناسی شان به سریال های آبکی تنزل یافته واطلاعات تاریخی شان به فیلم های شبه تاریخی محدود می شود نمی توان گفت تاریخ بخوانید و با عواطف و احساسات رمانتیک به سراغ سیاست نروید اما به آن ها که این روزگاران را خوب به خاطر ندارند و شش سال دیگر برای اولین بار می خواهند پای صندوق های رای بروند چه؟ آن ها جوانند و مثل جوانی ما دلشان برای مفاهیمی مثل "عدالت" غش و ضعف می رود پس این وظیفه ماست که حافظه تاریخی آن هارا به کار بیندازیم و مدام به آن ها یادآور شویم که مدعیان عدالت و مهرورزی در هشت سالی که گذشت چه کردند.

آری، باید مدام مثل روز شمار وعده های عجیب و غریبی را که به مردم می دادند یادآورشد. وعده هایی مثل: هرایرانی هزار متر زمین، سالی دو ونیم ملیون ایجاد شغل،ریشه کردن فقروفساد،کوتاه کردن دست رانت خواران،حذف سود بانکی،استخدام بیست و سه هزارپرستار،اعطای یک میلیون تومان درازای هرنوزاد،اعلام لیست مفسدین اقتصادی،تک رقمی کردن نرخ تورم،ستاندن غرامت جنگ جهانی دوم، خروج پنج میلیون نفر از تهران ، حل مشکل آب آشامیدنی در خرمشهر و آبادان و...

مراقب باشیم بلای انتخابات سال 84 نازل نشود و فراموش نکنیم چه بر سر ما امده است.اگر دلتان به حال خودتان نمیسوزد به حال مردم بسوزد.

بدرود.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اصلاح طلبان - اعتدال گرایان - 24 خرداد - سید سعید اندیکلایی -

مطالب مرتبط با : اعتدالیون و اصلاح طلبان فراموش نکنند
نظرات کاربران در مورد : اعتدالیون و اصلاح طلبان فراموش نکنند
  • سعیدپاسخ0یکشنبه 31 خرداد 1394

    فقط بهش بگین اسکار نود دنبال پولش داره میگیره سعید اندی کلایی فرار خواهد نمود

نظر شما در مورد : اعتدالیون و اصلاح طلبان فراموش نکنند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها