مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 16575 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 05 فروردین 1395 -ساعت : 11:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انسجام اصولگرایان از نان شب واجب‌تر است/ من واقعا نگران سرانجام اصولگرایان در استان هستم/ اصلاح طلبان پیام پیروزی ارسال می‌کردند + متن پیامک

عابدین مومنی در گفت‌وگوی نوروزی مازندمجلس؛

انسجام اصولگرایان از نان شب واجب‌تر است/ من واقعا نگران سرانجام اصولگرایان در استان هستم/ اصلاح طلبان پیام پیروزی ارسال می‌کردند + متن پیامک

اختصاصی مازندمجلس: دکتر عابدین مومنی عضو هیات علمی گروه فقه و مبانی حقوق دانشگاه تهران و یکی از فرهیختگان شهر بابل است که تاکنون آثار علمی بسیاری به نگارش در آورده است. عابدین مومنی به عنوان یکی از دو نامزد اصولگرایان در حوزه انتخابیه بابل بود که نتوانست به مجلس راه یابد. وی میهمان گفت‌وگوی نوروزی مازندمجلس بود که در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانیم؛

اختصاصی مازندمجلس: دکتر عابدین مومنی عضو هیات علمی گروه فقه و مبانی حقوق دانشگاه تهران و یکی از فرهیختگان شهر بابل است که تاکنون آثار علمی بسیاری به نگارش در آورده است. از جمله آیات الاحکام در2مجلد، حقوق جزای اختصاصی اسلام، گزیده حقوق جزای خصوصی اسلامی و اصول عملیه ازدیدگاه شیخ انصاری (ره) و امام خمینی (ره). وی یکی از اندیشمندان علوم انسانی در کشور می‌باشد که در ابداع و طراحی رشته‌های مختلف دانشگاهی صاحب نظر و پیشگام بوده است.

عابدین مومنی به عنوان یکی از دو نامزد اصولگرایان در حوزه انتخابیه بابل بود که نتوانست به مجلس راه یابد. وی میهمان گفت‌وگوی نوروزی مازندمجلس بود که در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانیم؛

بفرمایید برنامه‌های پسا انتخاباتی شما چیست؟

اول این را عرض کنم بنده سربازی از سربازان کوچک نظام و انقلاب هستم مهم خدمت است حضور بنده بخاطر هوی و هوس نیست بلکه بخاطر وجود خلاهایی بود که احساس کردم. بنده از رای نیاوردن خود ناراحت نیستم و فردای پس از انتخابات با تمام قوا مشغول به خدمت شدم و به کارم ادامه دادم و نگذاشتم فضای انتخاباتی بر فضای کلاس و دانشجویانم اثر بگذارد و روزی معمولی را  چون روزهای دیگر سپری کردم.

در انتخابات دوره بعدی مجلس به عنوان نامزد شرکت می‌کنید؟

در دو دوره متوالی حاضر شدم فکر می‌کنم خودم را به اندازه کافی به مردم عرضه کردم و رسالتم را انجام دادم فعلا برنامه‌ای ندارم مگر اینکه اتفاقات دیگری بیفتد و احساس کنم به حضورم نیاز مبرم هست و بکار مردم می‌آیم فکر می کنم از مقبولیت خوبی برخوردارم و هم جامعه روحانیت بابل، هم اصولگرایان استان و شهرستان از من حمایت کردند از تهران به عنوان نامزد اصولگرایان حوزه معرفی شدم و ممکن است مجددا از من درخواست حضور شود باید دید چه پیش می‌آید.

نظرتان درباره علل رای نیاوردن نامزدهای لیست اصولگرایان غالب حوزه‌های مازندران چیست؟

از حوزه‌های دیگر اطلاع چندانی ندارم ولی در بابل اتفاقاتی روی داد که انسجام اصولگرایان را بهم ریخت و بنده از ماه رمضان تاکنون تلاش کردم که انسجام لازم را بین اصولگرایان به وجود بیاورم نشد و این وضعیت از قبل قابل پیش‌بینی بود به انها هم متذکر شدم که انسجام از نان شب واجب‌تر است اما چنین اتفاقی نیفتاد و این برای اصولگرایان عیبی بزرگ هست.

شما با کدامیک راحت‌تر و همفکرتر بودید؟

برای من آقایان ناصری و سعادتی فرقی نمی‌کند افراد باید براساس توانایی‌ها و توفیقاتی که دارند داوطلب شوند تا اتحاد لازم به وجود بیاید با این وضعیت من واقعا نگران سرانجام اصولگرایان در استان هستم.

بفرمایید از نتیجه انتخابات وعوامل برگزاری انتخابات راضی هستید؟

عرض کنم در حوزه بابل تخلفات آشکاری صورت گرفته است این مورد نیاز به دقت و تحقیق بیشتر مسئولان دارد که تصمیمات جدی‌تری اتخاذ شود. برای مثال در هنگام ثبت‌نام و حتی در روزهای پایانی انتخابات، طبق بررسی‌ها و شواهد موجود بنده نفر اول بودم. برای اعتراض نزد فرماندار رفتم و او نیز از اوضاع ناراضی بود، گفت:«به حدی اعتراضات از حوزه حضرت ابوالفضل زیاد بوده که خودم شخصا به آنجا رفتم و بر سر نماینده خود در آن شعبه داد کشیدم». فرماندار همه این موارد را در جریان بود برای همین از روزهای قبل دور فرمانداری را حصار آهنی (با داربست) کشیدند و درب ورودی خاصی برای  تردد ماشین فرماندار ایجاد کردند موقع شمارش آرا و از ساعت 9 شب مطلع شدم از ورود نمایندگان نامزدها به داخل فرمانداری خودداری کردند (با اینکه از ابتدا اعلام کردند نمایندگان نامزدها برای صدور کارت عکس و کپی مدارک را  ارائه دهند) پس از مطلع شدن برای اعتراض به فرمانداری رفتم ولی ماموران مانع ورود من به داخل شدند و کسی برای پاسخگویی حاضر نشد بنابراین با معاون استاندار صحبت کردم پس از بررسی‌های لازم، جوابی که دادند قانع‌کننده نبود. مراتب اعتراضم را به شورای نگهبان در نامه‌ای اعلام کردم تا حق مردم ضایع نشود.

اگر اشکالی ندارد از میزان هزینه‌های انتخاباتی خود بگویید:

از ابتدای فعالیتم، ترددها، عکس‌های تبلیغاتی، ستادها و ... چیزی بین 50 تا 60 میلیون مجموع هزینه‌های انتخاباتی بنده شد.

خاطره شیرین و خاطره تلخ انتخاباتی شما چه بوده؟

مطالبه حقوق حقه خود از سوی مردم برایم جالب بود و اینکه بر صداقت و دقت در نظارت نماینده تاکید می‌کردند و تلخی ماجرا آنجایی بود که این موارد را به همه نامزدها نمی‌گفتند بلکه بیشتر به من می‌گفتند در حالت کلی انتظار داشتم در شناخت نامزدها تحقیقات بیشتری انجام دهند چون اصل رای و نمایندگی مجلس حق‌ا... است و نماینده‌ای که صلاحیت آن را نداشته باشد غاصب است افرادی که با هزینه فراوان نماینده می‌شوند می‌خواهند اعلام کنند که صلاحیت حضور از نگاه مردم را ندارند پس هزینه‌های فراوان می کنند تا به خیال خود این صلاحیت را بدست آورند.

بفرمایید برنامه شما برای تعطیلات نوروز چیست؟

برای عید سفر به جنوب ایران و مناطق جنگی برای دیدار شهیدان و تجدید پیمان با آرمان‌های نظام و شهدا و امام شهدا را درنظر داریم امیدوارم این توفیق حاصل شود چون ما به شهدا مدیونیم.

حرف پایانی:

در اینجا جادارد این موضوع را بگویم که از ابتدا با فتنه‌گران مخالف بودم و هستم این عقیده‌ام را بارها در ایام تبلیغات اعلام کردم ننگ باد بر کسانی که خود را آلوده فتنه‌گران می‌کنند و از سید محمد خاتمی، میرحسین موسوی و مهدی کروبی حمایت می‌کنند و پس از پایان انتخابات اصلاح طلبان پیام پیروزی ارسال می‌کردند یکی از این پیام‌ها برای بنده ارسال شد که از شما می‌خواهم آن را منتشر کنید تا همه در جریان این شرمساری قرار گیرند:

«هموطن اصولگرای من، دلگیر نباش و خشم را فراموش کن. ما با دستانی بسته، با یارانی درحبس، با رهبرانی ممنوع التصویر، با کاندیداهای رد صلاحیت شده دراین انتخابات پیروز شدیم. با خشم بسیارت و آن لحن عجیبت، که از میان ما مبارز طلبیدی، وارد صحنه شدیم و بدون هیچ ابزاری رای آوردیم اما تو از ما نترس، چون ما برای انتقام گرفتن نیامدیم چون ما برای وحشت نیامده ایم چون ما تو را درخلوت زندگی‌ات نخواهیم آزرد ودرملاعام به باد کتک نمی گیریم چون ما شوکربرقی و باتوم نداریم ما آمده ایم برای آزادی و برای آرامش!».

من این را موجب شرمساری می‌دانم و به فرموده رهبر انقلاب «سران فتنه در سال 88 نانجیبی کردند» و حامیان ان‌ها این را ادامه دادند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عابدین مومنی - انسجام اصولگرایان از - استان هستم - اصلاح طلبان پیام پیر - ارسال می‌کردند + متن -

مطالب مرتبط با : انسجام اصولگرایان از نان شب واجب‌تر است/ من واقعا نگران سرانجام اصولگرایان در استان هستم/ اصلاح طلبان پیام پیروزی ارسال می‌کردند + متن پیامک
نظر شما در مورد : انسجام اصولگرایان از نان شب واجب‌تر است/ من واقعا نگران سرانجام اصولگرایان در استان هستم/ اصلاح طلبان پیام پیروزی ارسال می‌کردند + متن پیامک

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها