متن تاحاشیه تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران

تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 شهریور 1396 - ساعت : 11:30

کد مطلب: 195474 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مازندمجلس گزارش می دهد:

متن تاحاشیه تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران

مازندمجلس: خوشحالی‌ها دو حالت داشت، یا اینکه عده‌ای از جان‌بابایی ناراضی بودند که با رفتن او خوشحال شدند، عده‌ای هم از جان‌بابایی راضی بودند و با ارتقای وی به‌عنوان معاون وزیر خوشحال بودند.

مازندمجلس: با توجه به اطلاع‌رسانی گسترده متولیان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و حساسیتی که نسبت به مراسم تودیع و معارفه رؤسای این دانشگاه وجود داشت، ظاهراً پرسنل و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی که از رفتن جان‌بابایی خوشحال بودند، آمدند تا برنامه‌های موسوی را بشنوند.

خوشحالی‌ها دو حالت داشت، یا اینکه عده‌ای از جان‌بابایی ناراضی بودند که با رفتن او خوشحال شدند، عده‌ای هم از جان‌بابایی راضی بودند و با ارتقای وی به‌عنوان معاون وزیر خوشحال بودند؛ دسته سومی هم وجود داشتند که بنا به هر دلیلی حاضر به شرکت در مراسم نشدند.

ربیع فلاح استاندار مازندران در اظهاراتش از اینکه قاسم جان‌بابایی از مازندران رفته است ابراز ناراحتی کرد و انتخاب سیدعباس موسوی را به فال نیک گرفت.

براساس برنامه قرار بود آیت‌الله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران هم در این مراسم شرکت کند اما در برنامه حضور نیافت.

فرهنگ بابامحمودی نیز که همیشه به‌طور حماسی در اینگونه مراسم‌ صحبت می‌کند، برای جان‌بابایی سنگ تمام گذاشت و حسابی از سجایایی اخلاقی وی تعریف کرد، همچنین از حریرچی خواست که هوای جان‌بابایی را در سمت معاونت وزیر داشته باشد.

بابامحمودی که سابقه طولانی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران دارد، با وجود داشتن رتبه‌های زیاد علمی و پژوهشی دست موسوی را به گرمی فشرد و گفت با تمام وجود با سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی مازندران همکاری می‌کند.

وی از  اینکه مطالبات پرسنل دانشگاه با تأخیر طولانی‌مدت مواجه شد، اظهار نگرانی کرد و از مسؤولان و متولیان وزارت بهداشت خواست تدابیری اتخاذ کنند تا دل‌نگرانی در این بخش کاهش یابد.

جان‌بابایی که به نظر می‌آمد فشار کاری‌اش در وزارتخانه زیاد است، ابتدا با صدایی گرفته صحبت‌هایش را با چند آیه از قرآن آغاز کرد و اعلام کرد که  برگزاری مراسم تودیع و معارفه انسان را یاد مرگ می‌اندازد و گفت: هر چه به دست آوردم لطف خداوندی بود.

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران راجع به مسائل کلان حوزه وزارت صحبت نکرد و بیشتر صحبت‌هایش را حول و حوش مسائل مازندران مطرح کرد.

وی در اظهاراتش به مدیریت سیدعباس موسوی خوش‌بین بود و تا حدودی موجبات دلگرمی برای برخی از اعضای هیأت علمی که مبهوت از این تصمیم وزیر بودند را فراهم کرد.

تقدیر از خبرنگاران و رسانه‌های گروهی که در طول مدت چهارساله فعالیت جان‌بابایی با وی همراه بودند از دیگر صحبت‌هایش در این مراسم بود.

در لابه‌لای اظهار تشکر‌ها از معاونان نام محمد سلطان‌تویه مسؤول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران که از زبان جان‌بابایی جا مانده بود، با یادداشت یکی از خبرنگاران به او از قلم نیفتاد.

سیدعباس موسوی سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی مازندران در صحبت‌هایش به این موضوع اذعان کرد که کار بسیار سختی در پیش دارد اما می‌تواند برای توسعه مازندران گام بردارد.

وی اعلام کرد که چون وزیر بهداشت امر کرد این سمت را پذیرفت و البته بیان کرد: بنده زمانی مسؤولیتی را می‌پذیرم که جای پیشرفت و توسعه در محل خدمتم وجود داشته باشد و احساس می‌کنم در دانشگاه علوم پزشکی مازندران که در مسیر توسعه قرار گرفت جای کار زیادی وجود دارد.

ایرج حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت و ربیع فلاح استاندار مازندران دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

ربیع فلاح که این روزها رقبای زیادی برای کسب کرسی کاخ سفید استانداری مازندران را در کنارش می‌بیند، علاوه بر اظهاراتی در ارتباط با مسائل بهداشتی درمانی استان، گریزی به مسائل سیاسی و مبتلابه استان زده و از اینکه در این مدت اهل خط و جناح و باندبازی نبوده، صحبت‌هایی به میان آورد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که در استان فعالیت می‌کند، شایسته‌سالاری را سرلوحه کارش قرار می‌دهد.

از حضور نمایندگان مجلس استان مازندارن در این برنامه خبری نبود.

ایرج حریرچی قائم‌مقام وزیر بهداشت نیز برنامه‌های کلی وزرات بهداشت را در طول چهار سال آینده تشریح کرد.

مراسم تودیع و معارفه رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران و سرپرست جدید دانشگاه با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از سوی اعضای هیأت علمی به اتمام رسید.


منبع : خبرگزاری فارس

برچسب ها : #دانشگاه علوم پزشکی مازندران #مازندران #ساری #جان بابایی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : متن تاحاشیه تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران


X https://sport45.site/