مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 192241 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 09 شهریور 1396 -ساعت : 09:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بهره برداری 7 هزار پروژه عمرانی در دولت یازدهم در مازندران

معاون عمرانی استانداری مازندران خبر داد

بهره برداری 7 هزار پروژه عمرانی در دولت یازدهم در مازندران

مازند مجلس:معاون عمرانی استانداری مازندران گفت: در دولت یازدهم در حوزه های عمرانی 7 هزار پروژه با اعتبار 8 هزار میلیارد تومان در سطح استان مازندران به اتمام و بهره برداری رسید.

مازندمجلس:علی نبیان در جلسه شورای اداری بهشهر و تجليل از كاركنان نمونه ادارات به مناسبت هفته دولت در سالن بصيرت اداره فرهنگ و ارشاد بهشهر، اظهار کرد: از آنجایی که مردم به رئیس دولت رای می دهند در واقع همه کارگزاران دولت به صورت مستقیم یا غیرمستقیم توسط مردم انتخاب شدند و مسئولیت بزرگی بر عهده همه کارکنان نهاده شده و مسئولان و کارکنان دولت به مردم بدهکار هستند و در مدت خدمتگزاری خود باید بخشی از این بدهی را با ارائه خدمت خالصانه و صادقانه بپردازند.

وی با بیان اینکه در هفته دولت سال جاری پروژه های استان مازندران در مجموع با اعتبار بیش از 500 میلیارد تومان کلنگ زنی و افتتاح شده است، افزود: 872 پروژه با اعتبار بالغ بر 420 میلیارد تومان در سطح استان افتتاح شد و همچنین 81 میلیارد تومان منابع برای کلنگ زنی پروژه های عمرانی استان اختصاص یافت.

معاون عمرانی استانداری مازندران گفت: سال گذشته به منظور تحقق فرموده مقام معظم رهبری در مورد سال اقتصاد مقاومتی؛ اعتباری بالغ بر 490 میلیارد تومان در قالب تسهیلات بسته رونق تولید به یک هزار و 108 واحد تولیدی در استان مازندران اهدا شد تا موجب رونق و توسعه واحدهای تولیدی استان شود.

نبیان با بیان اینکه طبق اعلام مرکز آمار ایران در بهار سال 96 نرخ بیکاری مازندران به 9.8 رسید، خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم از سال 92 تا 96 برای 150 هزار نفر در حوزه های مختلف استان مازندران اشتغال زایی شده است.

وی افزود: در دولت یازدهم در حوزه های عمرانی 7 هزار پروژه با اعتبار 8 هزار میلیارد تومان در سطح استان مازندران به اتمام و بهره برداری رسید.

معاون عمرانی استانداری مازندران عنوان کرد: اقدامات مهمی در دولت یازدهم در مازندران صورت گرفت که از جمله آن ها بهره برداری و آبگیری سدگلورد با اعتبار 250 میلیارد تومان، بهره برداری پروژه خط انتقال گاز دامغان به نکا با اعتبار 820 میلیارد تومان، تقویت زیرساخت های بهداشت و درمان مازندران با اعتبار 600 میلیارد تومان بوده است.

نبیان اظهار کرد: پروژه چهار بانده کردن محور هزار تا کنون بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و همچنین پروژه آزادراه تهران-شمال پس از افتتاح دائما ریزش داشت و دولت یازدهم بالغ بر 80 میلیارد تومان منابع را برای ایمن سازی این آزادراه صرف کرده است.

وی یادآور شد: در بندر امیرآباد بهشهر 40 پروژه با اعتبار یک هزار و  143 میلیارد تومان با حضور رئیس جمهور افتتاح و کلنگ زنی شد.

معاون عمرانی استانداری مازندران گفت: شرکت ملی گاز ایران برای گازرسانی به روستاهای بالادست مازندران تامین منابع کرده است و طبق برنامه دولت تا ابتدای سال 97 روستاهای بالای 20 خانوار در سطح استان مازندران گاز دار می شود.

نبیان خطرنشان کرد: در برخی مناطق مازندران با کمبود منابع آب شرب مواجه هستیم و در این راستا در حوزه آب های روستایی با احداث مجتمع های آبرسانی بخشی از مشکل مردم حل شده است و در همین حوزه دولت منابعی را بالغ بر 623 میلیارد تومان به شهرداری های استان مازندران تخصیص داد.

وی تصریح کرد: در سال های گذشته دغدغه جدی مردم شرق مازندران مشکل زباله بود و در همین راستا دولت کارخانه کمپوست 5 شهرداری شرق مازندران را در بهشهر راه اندازی کرد و سپس از محل منابع دولتی سال 95 اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای تکمیل این پروژه اختصاص داد.

معاون عمرانی استانداری مازندران اظهار کرد: حدود 2 هزار و 200 تاکسی جدید به ناوگان شهری مازندران اضافه شده است.

در پایان جلسه شورای اداری بهشهر با حضور نبیان معاون عمرانی استانداری مازندران از مدیران آموزش و پرورش، فنی و حرفه ای، آب و فاضلاب شهری، منابع طبیعی، بسیج سازندگی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول دفتر عتبات عالیات به عنوان مدیران نمونه شهرستان بهشهر تجلیل شد

همچنین پس از این جلسه؛ سالن تشريح پزشكی قانونی شهرستان بهشهر با اعتبار 410 ميليون تومان با حضور نبیان معاون عمرانی استانداری مازندران، مديركل پزشكی قانونی مازندران، فرماندار و امام جمعه بهشهر افتتاح شد.


منبع : ایسنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : -

نظر شما در مورد : بهره برداری 7 هزار پروژه عمرانی در دولت یازدهم در مازندران

*

*