گذری بر آخرین معادلات مربوط به انتخاب استاندار/ "چراغ که در دمِ واپسینِ مردن باشد، نورش زیادت شود"

تاریخ انتشار : شنبه 25 شهریور 1396 - ساعت : 17:59

کد مطلب: 196204 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مازندمجلس بررسی می کند؛

گذری بر آخرین معادلات مربوط به انتخاب استاندار/ "چراغ که در دمِ واپسینِ مردن باشد، نورش زیادت شود"

اختصاصی مازندمجلس: هفته‌ی جاری به احتمال فراوان تلکیف استاندار مازندران مشخص خواهد شد. مجامع مختلف و شورای سیاستگذاری احزاب، جلسات متعددی در همین راستا برگزار کرده اند. مجمع نمایندگان استان نیز در همین هفته آخرین جلسه و شاید سرنوشت‌ساز ترین جلسه در روند انتخاب استاندار را برگزار خواهد کرد

اختصاصی مازندمجلس: هر روز اخبار جدیدی از آخرین تحولات در روند انتخاب استاندار منتشر می‌شود. در همین راستا استاندار وقت با فعالیت های متعدد و برخی لابی‌گری شانس خود را برای ماندگاری در سمت استانداری افزایش داده است. آیا واقعیت ماجرا ابقای ربیع فلاح و ادامه‌ی اوضاع نابسامان فعلی است یا تیم رسانه‌ای آقای استاندار کار خود را به نحو احسن انجام می دهند؟

ضرب‌المثلی قدیمی می‌گوید "چراغ که در دمِ واپسین مردن باشد، نورش زیادت شود". ماجرای فعالیت این روزهای آقای استاندار، لابی‌گری ها و رایزنی‌های متعدد‌اش از مفهوم این ضرب‌المثل دور نیست. حال اینکه آقایان با وضع موجود و کارنامه‌ای که ابعاد ضعیف آن بر همگان واضح است، چگونه به خود اجازه داده اند باز هم برای برای ابقا در سمت خود تلاش کنند، جای سوال دارد؟!

ضرب المثل فوق جایی حق مطلب را بیان می‌کند که طبق اخبار واصله استانداری در روز‌هایی که احزاب و شورا‌های سیاستگذاری مشغول بررسی گزینه‌های استانداری بوده اند، از هیچ تلاشی در جهت کارشکنی بر سر راه آن‌ها فروگذار نکرده است. همچنین مصاحبه‌های متعدد و صرفا ارائه برخی آمار به صورت شفاهی از مهم‌ترین فعالیت‌های هفته اخیر آقای استاندار بوده است. فعالیت‌هایی که چندین برابر آن باید برای رفع موانع و مشکلات توسعه استان به انجام می رسید اما سهم‌خواهی برخی جریانات و همچنین سؤمدیریت، سبب شد تا امروز مازندران با مشکلات عدیده‌ای مواجه باشد.

برخورد دوگانه وزارت کشور نیز جای تعجب دارد. از طرفی وزیر کشور در مصاحبه‌ای از اهمیت به شاخصه‌ی جوانگرایی در انتخاب مدیران خبر می‌دهد اما از طرف دیگر برخی در مجموعه‌ی این وزارتخانه سعی دارند تا با ابقای ربیع فلاح، استان مازندران و کشور بار دیگر از وجود مدیر غیرهمسو آسیب ببیند. حداقل انتظار از وزارت کشور این است که اگر واقعا از عملکرد ربیع فلاح رضایت دارند وی را به استان دیگری منتقل کنند تا استان های دیگر نیز از مواهب مدیریتی ایشان بهره‌مند شوند. 

برخی منابع خبری از توافق بر سر حضور یک استاندار غیر‌بومی در مازندران خبر می‌دهند. خبری که مطرح شدن آن با توجه به معضلات و مشکلاتی که استان مازندران با آن ها دست و پنجه نرم می‌کند، بیشتر شبیه یک شوخی می باشد.

در حال حاضر آخرین تحولات در بررسی گزینه‌های استانداری تا حدود زیادی مبتنی بر نتیجه جلسه‌ی روز‌های آینده مجمع نمایندگان می‌باشد. نتیجه این جلسه می تواند بسیاری از مجهولات این جریان را حل کند. گرچه تصمیم نهایی را هیئت دولت خواهد گرفت. اخبار رسیده از وزارت کشور نشان از این دارد که اگر نخبگان سیاسی و مجمع نمایندگان استان به گزینه مشخصی نرسند، احتمال انتصاب یک استاندار غیربومی وجود دارد. تمامی این احتمالات در حالی است که رییس جمهور چند روز پیش گفته بود که استاندار پروازی نمی‌خواهیم. جمله‌ای که امید‌ها را برای حضور یک استاندار بومی و جوان در استان زنده کرد. حال باید منتظر بمانیم تا در این هفته تکلیف استاندار مازندران مشخص شود.

نویسنده :

برچسب ها : #گذری بر آخرین معادلات مربوط به انتخاب استاندار/ "|چراغ که در دمِ واپسینِ مردن باشد #نورش زیادت شود"|

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گذری بر آخرین معادلات مربوط به انتخاب استاندار/ "چراغ که در دمِ واپسینِ مردن باشد، نورش زیادت شود"


X https://sport45.site/