دست بالای جمنا در انتخاب استاندار مازندران

تاریخ انتشار : دوشنبه 27 شهریور 1396 - ساعت : 15:25

کد مطلب: 196683 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مازندمجلس بررسی می‌کند؛

دست بالای جمنا در انتخاب استاندار مازندران

اختصاصی مازندمجلس: جریانی که در انتخابات مجلس دهم در مازندران از میان دوازده کرسی مجلس تنها توانست به دو کرسی دست یابد و در انتخابات ریاست جمهوری ارکان ستاد انتخاباتی رئیسی در مازندران را شکل داده و برای وی تبلیغات می کرد، بی آنکه هیچ نقطه اشتراکی با سیاست‌های کلی دولت و مجمع نمایندگان مازندران داشته باشد اینک در حال تحمیل استاندار غیربومی به مازندران است

اختصاصی مازندمجلس:بی شک انتخاب استانداری غیربومی، اصولگرا و غیرهمسو برای مازندران علاوه بر سرخوردگی سیاسی اصلاح طلبان و حامیان دولت سبب خواهد شد این ناهمگونی مدیر ارشد استان با سایر نهادها، ارکان و نخبگان سیاسی استان مانع توسعه سیاسی استان شود.

شاید تکاپوی اخیر فعالین جریان رقیب انتخاباتی حسن روحانی در مازندران برای انتخاب استاندار با سفر اخیر رئیسی به مازندران بی ارتباط نباشد. سفری که در آن چهره‌های شاخص اصولگرای مازندران به استقبال وی رفته و ضمن تحلیل نتیجه انتخابات ریاست جمهوری فضای سیاسی حاکم بر مازندران را بررسی نموده و نسبت به نقش‌آفرینی در انتخاب مدیران استان ابراز امیدواری کرده اند.

اما عوارض انتخاب استاندار غیرهمسو با دولت علاوه بر اینکه در انتخابات مجلس یازدهم سرباز خواهد کرد در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 سبب ریزش آرای دولت و شکست احتمالی جریان اعتدالگرا و اصلاح طلب خواهد شد.

نکته حائز اهمیت اینکه برخی رسانه‌های نزدیک به اصولگرایان در مازاندران پروپاگاندای رسانه‌ای این گزینه را آغاز کرده اند و حتی پیش از این برخی از چهره‌های اصولگرا در عید غدیر میهمان این گزینه‌ی غیر بومی استانداری مازندران بوده اند. فارغ از این که گزینه مطرح تا چه میزان شایستگی مدیریتی و شناخت از ظرفیت‌های مازندران دارد بی شک استان مازندران در فقر مدیران با تجربه و بومی به سر نمی‌برد که بخواهد از استاندار پروازی و وارداتی استفاده نماید.

 


برچسب ها : #دست بالای جمنا در انتخاب استاندار مازندران

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : دست بالای جمنا در انتخاب استاندار مازندران


X https://sport45.site/