تاریخ انتشار : سه شنبه 28 شهریور 1396 - ساعت : 07:24

کد مطلب: 196808 چاپ به اشتراگ گذاشتن

توضیحات ظریف درباره برگزاری کمیسیون مشترک برجام در سطح وزرا در نیویورک

مازندمجلس: محمدجواد ظریف اعلام کرد، امروز (سه‌شنبه) کمیسیون برجام در سطح کارشناسی در نیویورک برگزار می‌شود.

مازندمجلس: وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز دوشنبه به وقت نیویورک در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در ارتباط با برگزاری کمیسیون مشترک برجام در سطح وزرای خارجه در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: در جلسه خردادماه کمیسیون برجام که در سطح معاونین وزرا در وین برگزار شد، تصمیم گرفته شده است که در صورتی که فرصت وزرا اجازه دهد، کمیسیون مشترک برجام در سطح وزیران برگزار شود و به نظر می‌رسد که توانسته‌اند هماهنگی‌هایی را انجام دهند و جلسه مشترک برجام در سطح وزرا ظرف روزهای آینده برگزار می‌شود.
به گزارش نامه نیوز وی افزود: در روز سه‌شنبه نیز کمیسیون برجام در سطح کارشناسی تشکیل جلسه می‌دهد.
وزیر امور خارجه کشورمان در مورد محور رایزنی‌های وی و رئیس‌جمهور با مقامات دیگر کشورها در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: محور اصلی صحبت‌ها مسائل منطقه و مشکلاتی که در منطقه با آن روبه‌رو هستیم، بوده است.
وی با اشاره به رایزنی‌هایی که در این دیدارها در ارتباط با وضعیت سوریه، عراق، یمن و همچنین رفراندوم کردستان صورت گرفته است، گفت: تاکنون در همه ملاقات‌ها تاکید طرف‌ها بر ضرورت احترام به تمامیت ارضی و قانون اساسی عراق بوده و این که رفراندوم در اقلیم کردستان انجام نشود و با مذاکره بین همه طرف‌های عراقی موضوعات داخلی عراق حل و به پیش برود.
ظریف همچنین یکی دیگر از محورهای رایزنی‌ها در جریان این دیدارها را موضوع برجام عنوان کرد و گفت: در جریان این گفت‌وگوها بر ضرورت حفظ برجام و رعایت برجام توسط همه طرف‌ها و همچنین غیرقابل مذاکره بودن برجام گفت‌وگو و رایزنی شده است.
وی همچنین گفت: در این ملاقات‌های دوجانبه و به طور طبیعی بحث روابط دوجانبه نیز یکی دیگر از محورهای گفت‌وگوها و رایزنی‌ها بوده است.
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: رئیس‌جمهور قرار است که با نخست‌وزیر سوئد، رئیس‌جمهور فرانسه و همچنین رئیس‌جمهور اتریش دیدار و رایزنی کند.
منبع : نامه نیوز

برچسب ها : #برجام #کمیسیون #همچنین #خارجه #مشترک #رئیس‌جمهور #برگزاری #برگزار #کشورمان #نیویورک #جریان #مذاکره #محورهای #رایزنی‌ها #رایزنی #کمیسیون برجام #دوجانبه #ضرورت #گفت‌وگوها #منطقه #عمومی #حاشیه #ارتباط #گرفته #دیدارها #کردستان #رفراندوم #طرف‌ها

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : توضیحات ظریف درباره برگزاری کمیسیون مشترک برجام در سطح وزرا در نیویورک


X https://sport45.site/