مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 193725 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 شهریور 1396 -ساعت : 16:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ساعت ۱۹ روز شنبه ۱۸ شهریورماه

ساعت ۱۹ روز شنبه ۱۸ شهریورماهالهی قمشه ای و روشن روان در یادمان فرهنگ شریف سخنرانی می‌کنند

مازندمجلس:حسین الهی قمشه ای و کامبیز روشن روان در مراسم یادمان استاد فرهنگ شریف نوازنده پیشکسوت موسیقی ایرانی سخنرانی می کنند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، یادمان استاد فرهنگ شریف نوازنده برجسته موسیقی دستگاهی ایران ساعت ۱۹ روز شنبه ۱۸ شهریور با حضور پیشکسوتان و هنرمندان موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

حسین الهی قمشه ای فیلسوف و مدرس دانشگاه و کامبیز روشن روان آهنگساز در این برنامه به سخنرانی می پردازند. این در حالی است که پخش کلیپ، شعرخوانی و چند بخش اجرای موسیقی شامل دونوازی و گروه نوازی از دیگر بخش های این برنامه است.

زنده یاد فرهنگ شریف از نوازندگان سرشناس و برجسته و صاحب سبک‌ تار است که سال ۱۳۱۰ در شهر آمل به دنیا آمد و از نوازندگان برتر نیم قرن اخیر ایران محسوب می‌شود. وی تار را نزد استادان عبدالحسین شهنازی و مرتضی نی‌داوود تارنوازان بزرگ اواخر دوره قاجار و اوایل پهلوی آموخت اما شیوه نوازندگی وی به استادانش شباهتی ندارد و مخصوص خود اوست. وی به عنوان یکی از تکنوازان و بداهه‌نوازان سرشناس موسیقی ایرانی هم شناخته می‌شود.

فرهنگ شریف در کارنامه هنری خود با خوانندگانی چون اکبر گلپایگانی، حسین خواجه امیری، تاج اصفهانی، غلامحسین بنان و محمدرضا شجریان همنوازی داشته‌ و در چند فستیوال بین‌المللی از جمله فستیوال موسیقی برلین توانسته‌است ساز تار را به خوبی به جهانیان بشناساند. فرهنگ شریف چند سالی را در دانشگاه‌های مطرح آمریکا به امر آموزش موسیقی مشغول بود.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - فرهنگ - یادمان - سخنرانی - نوازندگان - سرشناس - فستیوال - برنامه - ایرانی - استاد - نوازنده - کامبیز - برجسته -

نظر شما در مورد : ساعت ۱۹ روز شنبه ۱۸ شهریورماهالهی قمشه ای و روشن روان در یادمان فرهنگ شریف سخنرانی می‌کنند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها