مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 193851 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 شهریور 1396 -ساعت : 09:09

چاپ به اشتراگ گذاشتن

به خوانندگی «مجتبی عسگری» و سرپرستی «امیر شریفی»

به خوانندگی «مجتبی عسگری» و سرپرستی «امیر شریفی»گروه «نقش» مقام سوم فستيوال «ترانه هاى شرقى» سمرقند را از آن خود کرد

مازندمجلس:گروه موسیقی «نقش»، به خوانندگی «مجتبی عسگری» و سرپرستی «امیر شریفی»، مقام سوم فستیوال «ترانه هاى شرقى» سمرقند را از آن خود کرد.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه موسیقی «نقش» به سرپرستی و آهنگسازی «امیر شریفی» و خوانندگی «مجتبی عسگری»، از میان ۶۸ کشور شرکت کننده در یازدهمین دوره فستیوال «ترانه های شرقی»، موفق به کسب مقام سوم این رویداد هنری شد.

این فستیوال هر دوسال یکبار در شهر تاریخی و فرهنگی سمرقندِ کشور ازبکستان برپا می شود که گروه «نقش» در این اجرا، بخش هایی از کنسرت سال گذشته ی خود با نام «در گیسوی او پیچید» را اجرا نمود.

امیر شریفی (سرپرست، آهنگساز، تار)، مجتبی عسگری (خواننده)، محمد عشقی (سنتور)، المیرا مردانه (کمانچه)، مرجان مهربان (قانون) و سهیل اله دادیان (تنبک)، در این سفر به هنرنمایی و اجرا پرداخته اند.

شایان ذکر است که آلبوم اجرای فستیوال «ترانه های شرقی» از گروه «نقش»، تحت عنوان همان نام یعنی «در گیسوی او پیچید» به زودی منتشر می شود. قطعات و آوازهای این آلبوم، با توجه به مبانی و زیبائی شناسی دو حوزه ی موسیقی کلاسیکِ قاجاری و پیشاقاجاری، با رجوع به منابع مکتوبِ به جا مانده از دوره ی تیموری و صفوی و استفاده از امکانات بالقوه ی موسیقی دستگاهی، آهنگسازی شده است.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - عسگری - شریفی - مجتبی - فستیوال - سرپرستی - خوانندگی - ترانه - آلبوم - پیچید - سمرقند - آهنگسازی - گیسوی -

نظر شما در مورد : به خوانندگی «مجتبی عسگری» و سرپرستی «امیر شریفی»گروه «نقش» مقام سوم فستيوال «ترانه هاى شرقى» سمرقند را از آن خود کرد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها