مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 194030 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 شهریور 1396 -ساعت : 18:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رابطه موسیقی با انتخاب استاندار مازندران/ از دلکش تا محسن چاوشی

تحلیلی بر جامعه شناسی سیاسی استان

رابطه موسیقی با انتخاب استاندار مازندران/ از دلکش تا محسن چاوشی

اختصاصی مازندمجلس: روشنفکر کسی است که بر اساس نشانه‌هایی که کمتر از سوی عموم جامعه دیده می شود با نکته‌سنجی و تیز‌بینی بتواند تحلیل دقیق‌تری از شرایط موجود جامعه داشته و آینده را پیش‌بینی کند

اختصاصی مازندمجلس: روشنفکر کسی است که بر اساس نشانه‌هایی که کمتر از سوی عموم جامعه دیده می شود با نکته‌سنجی و تیز‌بینی بتواند تحلیل دقیق‌تری از شرایط موجود جامعه داشته و آینده را پیش‌بینی کند.

تغییر آداب و رسوم، پوشش، تغییر ذائقه فرهنگی شهروندان و... می تواند مشت مناسبی برای تحلیل خروار تغییرات در جامعه باشد. امروزه جامعه‌ی جوان ایران در حال گذر از سنت به سوی مدرنیته است. این گذر لازمه‌ی حرکت در مسیر توسعه‌یافتگی است. جامعه مدرن سنت هايی خودش را می سازد. این دو موضوع تعارضی با یکدیگر ندارند زیرا مدرنیته نیز سنت‌های مخصوص خودش را دارد. بر این اساس میتوان نتیجه گرفت گرایش به موسیقی مدرن نیز، از نشانه های گذر جامعه جوان ایران به سوی مدرنیته است.

گفته اند عاقل به یک اشارت، برای روشنفکران عاقل جامعه‌ی امروز ما نیز یک نشانه کافی است تا بتواند تحلیل دقیق‌تری از فضای پیرامونی خود و ظرف زمانی امروز داشته باشد

جوان امروز در حوزه‌های مختلف اقدام به تغییر قهرمان خود نموده است. اگر برای نسل اول انقلاب محمدعلی فردین در عرصه سینما و دلکش در حوزه موسیقی مطرح بوده است، امروز با تغییرات چشمگیر دست به انتخابی متفاوت با پداران خود می زند.

از تغییرات نامحسوس و آرامی که طی تغییر نسل‌ها به وجود آمده است می توان به نوع مدیریت جدید و مورد نیاز برای عصر حاضر پی برد. به نوعی نسل امروز به جای مدیران سنتی، مدیر پاپ می خواهد از این حیث ساز مدیران باید با جوان امروز کوک باشد.

نسل امروز با تغییر و پوست‌اندازی به جای نگاه ایدئولوژیک نگاه کاربردی و نتیجه گرا دارد، این نسل به جای خط‌کشی های عقیدتی به عملکردها می نگرد.

لذا در این میان مازندران نیز برای نگاه به آینده، ایجاد توسعه پایدار، ارتقا مشارکت شهروندان و بهره گیری از مسئولیت اجتماعی آنان استانداری می خواهد از جنس نسل امروز نه فردی که با شکاف نسلی نتواند فصل مشترکی با شهروندان بیابد.

از این منظر همچنان که بسیاری از قهرمانان نسل های گذشته به تاریخ پیوسته‌اند ضروری می نماید نسل مدیریت گذشته از عرصه اجرایی بازنشست شده و به عنوان عقبه‌ی مدیریتی استان و کشور و با نگاه به نیازهای دهه‌ی چهارم انقلاب برای پرورش نسل جدید مدیریتی تلاش نماید.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - استانداری - مازندران - فرهنگ - اجتماع - جامعه - رابطه موسیقی با انتخ -

نظر شما در مورد : رابطه موسیقی با انتخاب استاندار مازندران/ از دلکش تا محسن چاوشی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها