مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1594 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 خرداد 1394 -ساعت : 14:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آخرین اخبار از فعالیت انتخاباتی حامیان دولت در مازندران

سخنگوی کانون تدبیر و امید مازندران در گفت‌وگو با مازندمجلس

آخرین اخبار از فعالیت انتخاباتی حامیان دولت در مازندران

اختصاصی مازند مجلس: نه حامیان دولت تدبیر و امید نه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان، به مانند یک حزب پخته و دارای دوام و قوام و برنامه نیستند که نامزدهای معتقد به برنامه را معرفی کنند/ مجمع به طور رسمی قطعا وارد انتخابات و بحث‌های سیاسی نمی‌شوند

اختصاصی مازند مجلس: با توجه به نزدیک شدن موعد انتخابات مجلس شورای اسلامی، آرایش سیاسی در بین احزاب و گروه‌های مازندران شکل جدی‌تری به خود می‌گیرد. گروه‌های سیاسی در پی رایزنی و بررسی نامزدهای متبوع خود برای رسیدن به اجماع و حضور با قدرت حداکثری در این رقابت نفس‌گیر هستند.

در این میان با توجه به آخرین ذایقه سیاسی مردم در انتخابات ریاست جمهوری که اقبال بی‌نظیری را به سوی دولت تدبیر و امید نشان داده‌اند، به نظر می‌رسد این گفتمان در دهمین مجلس شورای اسلامی نیز گفتمان غالب در انتخابات باشد. اگرچه گروه‌های اصلاح طلب و اصولگرا فعالیت‌های خود را از مدت‌ها پیش آغاز نموده‌اند اما جریان سومی که با نام تدبیر و امید فعالیت می‌کند و دایه حمایت از دولت را دارد نیز به صورت محسوسی فعالیت خود را آغاز کرده است.

برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای این جریان به سراغ لطف ا... آجدانی سخنگوی کانون تدبیر و امید مازندران رفتیم تا آخرین اخبار را از زبان وی بشنویم.

 

مجمع مشورتی کشور تنها مجمع رسمی توسعه از نظر دولت است

ستادهای سابق دکتر روحانی، در قالب کانون تدبیر و امید فعالیت‌هایی داشتند که با فراز و فرودها و تنش‌هایی همراه بود. الان آخرین وضعیت ساماندهی نیروهای فعال در ستادهای سابق انتخاباتی و فعالان کانون تدبیر و امید، به اضافه نیروهای جدیدی که ممکن است عضو ستاد انتخاباتی نبوده باشند ولی حامی دولت‌اند در قالب یک مجمع مشورتی با نام مجمع مشورتی توسعه کشور در حال شکل گرفتن است. ریاست این مجمع را نوبخت معاون رئیس‌جمهور برعهده دارد و دکتر شجاع به جانشینی از نوبخت هماهنگی‌ها و ساماندهی این مجمع را در استان‌ها برعهده دارد.

تاکنون چند استان به طور رسمی آغاز بکار کردند. در استان مازندران هم این مجمع در حال شکل‌گیری و ساماندهی است و تنها مجمع رسمی توسعه از نظر دولت این مجمع است. این مجمع در مازندران 21 عضو دارد که ریاست آن را ربیع فلاح برعهده دارد. از شهرستان‌های مختلف نیز به تناسب و به ضرورت عضوگیری شد. دوعضو از 21 عضو از شهرستان آمل است که بنده و مریم پروین عضو سابق شورای اسلامی شهر آمل از این شهرستان عضو مجمع هستیم.

 

 

دولت تدبیر و امید دولت رسما موضع انتخاباتی ندارد

دولت تدبیر و امید دولت رسما موضع انتخاباتی ندارد، چون مجری انتخابات است و مطابق قانون باید مجری بی‌طرف قانون در امر انتخابات باشد.اما طرفداران و حامیان دولت، چنین محدودیتی ندارند حامیان دولت تدبیر و امید قطعا برای خود سیاست‌ها و برنامه‌هایی دارند و برای آنها بسیار اهمیت دارد که نمایندگانی را به مجلس بفرستند که همسو با دولت باشد و مانع کمتری ایجاد کنند.

 

 

برنامه مدون شاخص اصلی سنجش نامزدهاست

یکی از مهمترین شاخص‌های ما توجه داشتن به برنامه نامزدهاست ما بنا را بر این گذاشتیم که در هر شهر بر روی کاندیدایی به اجماع برسند که علاوه بر احراز مولفه‌هایی چون همسو بودن با دولت، تخصص و دانش بالا، روزمه سیاسی خوب، مقبولیت و محبوبیت سیاسی، برنامه مدون نیز داشته باشند.

نه حامیان دولت تدبیر و امید نه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان، به مانند یک حزب پخته و دارای دوام و قوام و برنامه نیستند که نامزدهای معتقد به برنامه را معرفی کنند.

انتقاد من به احزاب این است وقتی برنامه مشخص حزبی ندارند نباید رفتار و فعالیت‌های حزبی انجام دهند. حتی اصولگرای نان به نرخ روز خوری که برنامه و رفتار حزبی اصلاح‌طلبی ندارد و می‌خواهد با زیرکی تحت حمایت اصلاح‌طلبان نامزد شود، نباید مورد حمایت اصلاح‌طلبان قرار گیرد.

از نگاه حامیان دولت، هر نامزدی که برنامه و رفتاری همسوی دولت دارد و به علاوه از مقبولیت و محبوبیت اجتماعی بالایی برخوردار است، مورد حمایت این حزب قرار می‌گیرد.

 

مجمع دخالتی در امور سیاست ندارد بلکه به عنوان بازیگر فکری در بهبود وضعیت توسعه هستند

مجمع مشورتی توسعه استان مازندران همچنان که از اسمش پیداست برای توسعه استان‌هاست. یعنی طبق راهکارهای قانونی که پیش‌بینی شده این مجمع در چارت سازمان مدیریت حتی بالاتر از معاونین سازمان مدیریت در کنار شوراهایی مثل شورای عالی اقتصاد، پول، و... دقیقا به عنوان یک بازوی رئیس مدیریت به شکل رسمی قرار گرفته است.

در استان‌ها تمام دستگاه‌های اداری اجرایی شورای برنامه‌ریزی توسعه استان‌ها ملزم و موظف هستند که در جلسات، نماینده یا نمایندگانی از این مجمع را دعوت کنند و این مجمع نظرات مشورتی خود را به دستگاه‌های زیربط و مراجع مربوطه ارائه می‌کند پس برحسب فرمت قانونی وظیفه این مجمع دخالتی در امور سیاست به عنوان بازیگر سیاسی ندارد بلکه به عنوان بازیگر فکری و مشاوران عالی سازمان مدیریت در بهبود وضعیت توسعه هستند و اینکه این مجمع شخصا موضع‌گیری انتخاباتی داشته باشد بعید است، ولی از آنجایی که در مجمع همان حامیان دولت تدبیر و تعدادی از فعالان و مسئولان ستاد دکتر روحانی حضور دارند ممکن است آنها هم درگیر موضع‌گیری سیاسی بشوند ولی مجمع به طور رسمی قطعا وارد انتخابات و بحث‌های سیاسی نمی‌شوند.

 

تنظیم: محمد سفری – مجید ساجدی‌فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لطف الله آجدانی - دولت تدبیر و امید - لیست حامیان دولت - مجمع اصلاح طلبان ماز -

نظر شما در مورد : آخرین اخبار از فعالیت انتخاباتی حامیان دولت در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها