مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 194893 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 شهریور 1396 -ساعت : 08:57

چاپ به اشتراگ گذاشتن

براساس ساخته‌های کامیار فانیان برگزار می‌شود

براساس ساخته‌های کامیار فانیان برگزار می‌شودبرگزاری کنسرت گروه «کُهن» در «اصفهان» و «نوا»

مازندمجلس:گروه موسیقی «کُهن» به سرپرستی و آهنگسازی کامیار فانیان اواخر هفته جاری در اصفهان روی صحنه می‌رود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، کنسرت گروه «کُهن» به سرپرستی و آهنگسازی کامیار فانیان و خوانندگی پارسا حسندخت، ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ در تالار سوره حوزه هنری اصفهان برگزار می‌شود و اعضای این گروه به اجرای قطعه‌هایی از موسیقی ایرانی می‌پردازند.

کامیار فانیان در این‌باره می‌گوید: «کنسرت پیش رو با پیش‌درآمدی در بیات اصفهان شروع می‌کنیم. سپس تصنیف «آتش عشق» را در ریتم پنج تایی و پس از آن «‌خاموشی نزدیک» را در ریتم هشت‌تایی اجرا می‌کنیم. در ادامه به «عشاق» می‌رویم و در آنجا تصنیف «لذت جان ما» اجرا می‌شود. سپس به دستگاه «نوا» می‌رویم و تصنیف «هجرانی» را می‌خوانیم و در نهایت هم با بازگشت به «بیات اصفهان» تصنیف «سمن بویان» را اجرا می‌کنیم.»

فانیان با اشاره به حضور خواننده در گروه «کُهن» تاکید می‌کند: «پارسا حسندخت چند سال پیش هم با گروه ما همکاری می‌کرد. به نظرم خواننده مانند یک ساز که گستره‌ی صوتی و قابلیتی دارد، می‌تواند در کنار گروه حضور داشته باشد. در عین حال هر خواننده‌ای دارای گستره‌ی صوتی و قابلیتی خاص است. پس موزیسین می‌تواند با انتخاب هر خواننده‌ای رنگ آمیزی و اثربخشی کارش را در شرایط متفاوت به صورتی متفاوت ارائه کند.»

در کنسرت گروه «کُهن» تمام آثاری که اجرا می‌شود از ساخته‌های کامیار فانیان است. «آتش عشق» با شعری از سعدی، «خاموشی نزدیک» با شعری از شفیعی کدکنی، «لذت جان ما» با شعری از شاه نعمت‌الله ولی، «هجران» با شعری از عباس کی قبادی و «سمن بویان» با شعری از حافظ، قطعه‌هایی هستند که در کنسرت گروه «کُهن» اجرا می‌شوند. این اجرا به صورت تصویری ضبط و پس از اخذ مجوزهای لازم در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

پارسا حسندخت با خواندن آواز،‌ جاوید ابراهیم‌پور با نوازندگیِ نی و سجاد منصوری با نواختنِ تنبک، هنرمندانی هستند که در کنار کامیار فانیان حضور خواهند داشت.

کنسرت گروه «کُهن» ۲۴ شهریور ۱۳۹۶، از ساعت ۲۱:۰۰ در تالار سوره حوزه هنری اصفهان برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای تهیه بلیت‌های این کنسرت می‌توانند با شماره‌های ۰۳۱۳۲۲۴۰۱۱۵ – ۰۹۱۳۳۲۷۶۷۲۸ تماس بگیرند.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فانیان - کامیار - کنسرت - اصفهان - برگزار - تصنیف - پارسا - موسیقی - ساخته‌های - می‌کنیم - حسندخت - خواننده - قابلیتی - گستره‌ی - متفاوت - علاقه‌مندان - بویان - خواننده‌ای - می‌تواند - تالار - آهنگسازی - سرپرستی - شهریور - براساس - نزدیک - قطعه‌هایی - می‌رویم -

نظر شما در مورد : براساس ساخته‌های کامیار فانیان برگزار می‌شودبرگزاری کنسرت گروه «کُهن» در «اصفهان» و «نوا»

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها