مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 194897 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 شهریور 1396 -ساعت : 09:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شامگاه ۱۹ شهریور در برج آزادی

شامگاه ۱۹ شهریور در برج آزادی کنسرت پرشور گروه «هیرون» با موسیقی بوشهر برگزار شد

مازندمجلس:نخستین کنسرت مستقل گروه بوشهری «هیرون» شامگاه ۱۹ شهریور در برج آزادی روی صحنه رفت.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، گروه موسیقی بوشهری «هیرون» با یک اجرای پرشور و سرشار از ریتم و انرژی نخستین اجرای رسمی خود را در تهران و در برج آزادی روی صحنه برد تا دوستاران موسیقی و حاضرین در سالن لحظات شادی را با موسیقی جنوب و بوشهر سپری کنند.

در حالی که پرده استیج هنوز کنار کشیده نشده بود، اعضای گروه شروع به نواختن و هلهله کردند و به مرور با باز شدن پرده‌ها این شور و شوق بیشتر و بیشتر شد تا با همراهی حاضرین در سالن، ابتدای اجرای این گروه بوشهر شور و حال خاصی را به خود ببیند.

نوذر سعادت‌پور در ابتدای این کنسرت رو به حاضرین گفت: «موسیقی بوشهر همواره و در دوره های مختلف به خوبی توانسته بخش هایی از موسیقی جنوب کشور را به جامعه ایرانی و جهان معرفی کند و همین نگاه فرهنگی باعث شده بار دیگر شاهد جان گرفتن موسیقی جنوب در اقصی نقاط کشور باشیم.»

نوازنده نی انبان گروه «هیرون» افزود: «بخشی از وظیفه ما حفظو نگهداری آئین های قدیمی و کهن نواحی مختلف در کشور است و امید داریم که بتوانیم با همین اجراها گوش مخاطب را با این نغمه های تاریخی و آواهای ماندگار آشنا کنیم و این رویه قطعا برایما سخت است ولی انرژی و شوری که از شما می بینیم ما را به ادامه این روند امیدوارتر خواهد کرد.»

در بخش های مختلف این برنامه شاهد هنرنمایی و انجام حرکات آئینی از سوی هنرمندی روی صحنه بودیم که با استقبال فراوان دوستداران موسیقی رو به رو شدو همین استقبال باعث شد سعادت پور درباره این حرکات توضیح دهد: «موسیقی بوشهر و جنوب همیشه با حرکات آئینی و کهن تلفیق شده و اطلاق واژه رقص به این حرکات از غلط های تاریخی است. این حرکات بخشی از آداب و رسوم و آئین های محلی بوشهر است که همیشه با موسیقی آن خطه بوده و هست و نفس کشیده. هرگز نباید از آنها تعبیر به رقص شود.»

خیام خوانی، جنگ نامه خوانی، حنابندان، عروسی، کار روی دریا، عاشقانه های جنوبی، شروه خوانی، بیت خوانی و… از دیگر بخش های این کنسرت در برج آزادی بودند.

«نوذر سعادت‌پور» (نی‌انبان و سرپرست گروه)، «وزان» (خواننده)، «تِینو» (خواننده)، «نیما تنگسیری» (ضرب تمپو)، «مهدی احمدی» (تمپو کونگا)، «محمود بردک نیا» (دُم دُم)، «فرشید چهره آزاد» (دمام)، «فرشاد چهره آزاد» (ادوات افکتی)، «سعید ساحلی را» (کاخُن و دمام)، «حسین کاوه خو» (عود)و شیلا زمان پور، هانیه شهمرادی، مریم برزگر (کرال) اعضای گروه موسیقی «هیرون» را تشکیل می‌دهند.

این کنسرت به تهیه کنندگی امیرعباس دهباشی و همت شرکت بین المللی کارمان در تهران روی صحنه رفت.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - بوشهر - هیرون - حرکات - کنسرت - آزادی - خوانی - شامگاه - مختلف - اجرای - حاضرین - شهریور - پرشور - تاریخی - آئینی - همیشه - خواننده - نخستین - استقبال - سعادت‌پور - بوشهری - تهران - کشیده - اعضای - ابتدای - بیشتر - انرژی -

نظر شما در مورد : شامگاه ۱۹ شهریور در برج آزادی کنسرت پرشور گروه «هیرون» با موسیقی بوشهر برگزار شد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها