مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 195022 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 شهریور 1396 -ساعت : 15:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن

به آهنگسازی علی خشتی‌نژاد، خوانندگی محمد سعید شاهری و تنظیم محمد وکیلی

به آهنگسازی علی خشتی‌نژاد، خوانندگی محمد سعید شاهری و تنظیم محمد وکیلی«ماه تابان» به یاد جلیل شهناز منتشر می‌شود

مازندمجلس:آلبوم «ماه تابان» به آهنگسازی علی خشتی‌نژاد، خوانندگی محمد سعید شاهری و تنظیم محمد وکیلی با دربرگیری قطعه‌ای از جلیل شهناز به یاد این هنرمند منتشر می‌شود.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، در آلبوم «ماه تابان» که هفته آینده از طریق نشر جوان در بازار موسیقی منتشر می شود، تصنیف‌هایی بر اساس اشعاری از مولانا، حسین منزوی و غلامعباس خشتی‌نژاد در دستگاه همایون، نوا، بیات اصفهان و بیات ترک به چشم می‌خورد.

علی خشتی‌نژاد آهنگساز این آلبوم، درباره شکل‌گیری آلبوم «ماه تابان» گفت: اولین جرقه‌های این کار در همکاری با موسسه سروش مولانا زده شد به طوری که سه تصنیف بر اساس اشعار مولانا ساختم و به همراه محمد سعید شاهری در مراسم روز بزرگداشت مولانا اجرا کردیم. به دنبال آن تصنیف‌های دیگر این اثر روی اشعاری از حسین منزوی و پدرم ساختم و در نهایت با چندین تک نوازی به صورت یک آلبوم با عنوان«ماه تابان» به خوانندگی آقای شاهری درآمد.

وی ادامه داد: یکی از قطعات این آلبوم بر اساس پیش‌درآمدی از جلیل شهناز و با تقدیم به ایشان ساخته شده که تصمیم گرفتیم اثرمان را به یاد ایشان در بازار موسیقی منتشر کنیم.

این آهنگساز در خاتمه با اشاره به سازبندی این آلبوم بیان کرد: در این اثر سعی کردیم در کنار توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت سازهای ایرانی به ساختار ارکستر گلها نیز توجه‌ای داشته باشیم به طوری که چهار تا از تصنیف‌ها ساختار ارکستر گلها را دارند و دو تصنیف نیز با نگرش ارکستر سازهای ایرانی و با استفاده از سازبندی شبیه به ارکستر عارف، شیدا و دستان ساخته شده‌اند.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آلبوم - شاهری - خشتی‌نژاد - تابان - مولانا - ارکستر - منتشر - خوانندگی - شهناز - تنظیم - آهنگسازی - موسیقی - وکیلی - سازهای - سازبندی - ساختار - ساخته - ایرانی - اشعاری - منزوی - بازار - آهنگساز - تصنیف - ساختم - کردیم -

نظر شما در مورد : به آهنگسازی علی خشتی‌نژاد، خوانندگی محمد سعید شاهری و تنظیم محمد وکیلی«ماه تابان» به یاد جلیل شهناز منتشر می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها