0
برجام، ظرفیت توسعه برنامه‌های هسته‌ای ایران را بیشتر کرد/ کمپانی‌های جهانی باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند

تاریخ انتشار : دوشنبه 03 مهر 1396 - ساعت : 12:28

کد مطلب: 198441 چاپ به اشتراگ گذاشتن

وزیر آموزش رژیم صهیونیستی:

برجام، ظرفیت توسعه برنامه‌های هسته‌ای ایران را بیشتر کرد/ کمپانی‌های جهانی باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند

مازندمجلس: وزیر آموزش رژیم صهیونیستی مدعی شد: کمپانی‌ها در سراسر جهان باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند.

مازندمجلس: وزیر آموزش رژیم صهیونیستی مدعی شد: کمپانی‌ها در سراسر جهان باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند.

 به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه جروزالم پست، وزیر آموزش رژیم صهیونیستی در ادعایی موهن گفت: اسراییل باید از جامعه بین‌المللی بخواهد که با هسته‌ای شدن ایران مقابله کند اما خودش هم باید برای زمانی که جهان از اقدام بازماند، آماده باشد.

وی مدعی شد: « از یک سو ما باید از آمریکا بخواهیم که تحریم‌هایش را در بالاترین سطح تمدید کند و از سوی دیگر ایران باید مجبور شود بین مسیر هسته‌ای شدن و یک اقتصاد موفق یکی را انتخاب کند. از زمانی که توافق هسته‌ای انجام شده آنها این گزینه‌ها را در اختیار نداشتند. همزمان اسرائیل باید برای زمانی که آمریکا و دنیا قانع نشدند آماده باشد تا از خودش دفاع کند.»

وزیر آموزش رژیم صهیونیستی ادعا کرد: «اسرائیل باید در هر دو جنبه فعال باشد. در بخش تحریم‌ها باید ایران را از سیستم سوییفت بانکی حذف کرد. تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران در حوزه سوییفت بین‌المللی به واسطه برجام برداشته شد. کمپانی‌ها در سراسر جهان باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند.»

بنت در ادامه ادعاهای بی اساس خود گفت: « اسرائیل باید با این فرض که جامعه بین‌الملل راه حل موفقیت‌آمیزی را برای متوقف کردن روند هسته‌ای شدن ایران پیدا نمی‌کند، آماده باشد.»

به گزارش روزنامه رژیم صهیونیستی جروزالم پست، بنت اشاره‌ای به نحوه آمادگی اسرائیل نکرده است. وی به بیان چند توصیه اکتفا کرده و در خصوص تصمیم نتانیاهو برای حمله به سایت‌های هسته ای ایران در سال ۲۰۱۱ مدعی شد: « این تصمیم در آن زمان گرفته شده بود اما من از سال ۲۰۱۳ وارد کابینه شدم. آنچه در گذشته رخ داده به گذشته تعلق دارد و ما باید به آینده نگاه کنیم و خودمان از خودمان دفاع کنیم. توافق هسته‌ای به ایران توانایی توسعه هر اقدام لازمی جهت خروج فوری و هسته‌ای شدن ایران را داده است. این توافق به ایران اجازه داده سانتریفیوژ های سریع‌تری تولید کند و فناوری‌هایش را بهبود ببخشد.» 

بنت مدعی شد: «امروز حس اشتباهی از امنیت وجود دارد چرا که به واسطه برجام تنها راه‌های فرار به تعویق افتاده است اما آنها از این توافق برای حرکت به سمت یک بمب اتم استفاده خواهند کرد.»

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: «تحرکات ایران در سوریه برای اسرائیل قابل‌تحمل نیست. ما اجازه نمی‌دهیم ایران یک کریدور از تهران به مرزهای اسرائیل و دریای مدیترانه بکشد. این تحولات موازنه قوا در منطقه را تغییر خواهد داد و اسرائیل را به خطر خواهد انداخت. ما اجازه نمی‌دهیم این اتفاق بیافتد و با عمل حرف می‌زنیم. تنها چیزی که در خاورمیانه جواب می‌دهد اقدام عملی است.»

وی به لبنان هشدار داد و مدعی شد:  « تجربه من به عنوان فرمانده در جنگ دوم لبنان و تجربه‌ام به عنوان کماندو در مرزهای شمالی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد فرقی بین لبنان و حزب الله نیست. اگر آنها راکتی را به سمت اسرائیل نشانه بروند ما از تمام نیروی‌مان علیه دولت لبنان و زیرساخت‌های این کشور استفاده می‌کنیم. پرتاب راکت از لبنان به سمت اسرائیل اعلان جنگ به اسرائیل است. این استراتژی با آنچه در جنگ دوم لبنان از آن استفاده می شد متفاوت است. »

در این نشست که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز حضور داشت کاتز وزیر اطلاعات این رژیم نیز ادعاهایی را مطرح کرد و  گفت: «امروز فرصت تاریخی برای از بین بردن تهدید ایران علیه اسرائیل به وجود آمده است.»

وی با تکرار اظهارات ترامپ مبنی بر امکان رسیدن موشک‌های ایران به اسرائیل مدعی شد: «اسرائیل باید با آمریکا برای ایجاد تغییرات در توافق هسته‌ای همکاری کند و این توافق باید عدم توسعه ظرفیت‌های هسته‌ای ایران را تضمین کند. باید این توافق را لغو کرد یا تحریم‌های گذشته را بازگرداند.»

کاتز در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود گفت: اسرائیل باید با آمریکا برای توقف برنامه موشکی ایران و جلوگیری از حضور مستمر ایران در سوریه و همچنین توقف همکاری‌های ایران با حزب الله همکاری کنند و حاکمیت اسراییل بر بلندی‌های جولان باید به طور رسمی مورد تایید آمریکا قرار بگیرد.»


منبع : ایلنا

برچسب ها : #اسرائیل #هسته‌ای #آمریکا #صهیونیستی #توافق #لبنان #آموزش #توسعه #تجارت #آماده #استفاده #ادامه #اجازه #ادعاهای #گذشته #اقدام #زمانی #برجام #بین‌المللی #عنوان #خودمان #همکاری #می‌دهد #نمی‌دهیم #مرزهای #سوریه #امروز #واسطه #جروزالم #روزنامه #گزارش #سراسر #اسراییل #جامعه #تصمیم #کمپانی‌ها #تحریم‌های #سوییفت #نتانیاهو

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : برجام، ظرفیت توسعه برنامه‌های هسته‌ای ایران را بیشتر کرد/ کمپانی‌های جهانی باید بین تجارت با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند