مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1596 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 27 خرداد 1394 -ساعت : 18:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بین نمایندگان استان همدلی و هماهنگی بیشتری باشد/ برخی از مسئولین بی محابا و به راحتی دروغ می گویند و آمارهای کذب ارائه می دهند

سید عبدالله حسینی استاد علوم قضایی:

بین نمایندگان استان همدلی و هماهنگی بیشتری باشد/ برخی از مسئولین بی محابا و به راحتی دروغ می گویند و آمارهای کذب ارائه می دهند

اختصاصی مازند مجلس: سید عبدالله حسینی با اظهار اینکه لازم است بین نمایندگان استان همدلی وهماهنگی بیشتری باشد، ضمن خاطره ای بیان کرد: در یکی از دولتهای گذشته، برای انتخاب مدیر کل یکی از سازمان‌های مازندران، از نمایندگان این استان خواسته شد فردی شایسته را معرفی کنند و نماینگان 12 نفر (هرکدام یک مدیر) را معرفی کردند و وزیر با مشاهده اختلاف‌نظربین نمایندگان، نفر سیزدهم (یکی غیر از افراد پیشنهاد شده) رابه مدیر کلی مازندران منصوب کرد.

اختصاصی مازند مجلس: سید عبدالله حسینی استاد علوم قضایی و از نخبگان شهرستان آمل ضمن حضور در دفتر مازند مجلس اظهار داشت: مشی اعتدال  با آموزه های فرهنگی ودینی ما کاملا سازگار است

سید‌عبدا... حسینی با بیان اینکه نیازاصلی در مازندران ارتقای فرهنگ عمومی‌ست، اظهار کرد: در کارهای بنیادی  باید ابتدا شاخص‌سازی کنیم. ورسانه‌ها باید برروی شاخصهای صداقت، سلامت ولیاقت مدیران در همه قوا وارگانها به عنوان یک مطالبه عمومی پافشاری کنند.

وی با اشاره به نوع فرهنگ‌سازی جوامع دیگر افزود: در بلاروس از 3 سالگی به کودکان علائم رانندگی را آموزش می‌دهند و کودکی که با این تصور بزرگ می‌شود، نمی‌تواند مفهوم تخلف را درک کند.

مشاور نهاد ریاست جمهوری، با بیان اینکه دموکراسی در اروپا سابقه 800 ساله دارد، یادآور شد: می‌توان با بهره‌گیری از تجارب آنها، دموکراسی 37 ساله خود را در عرض 20  تا 30 سال کار فرهنگی، بسیار ارتقا داده وبا کمک آموزه های بومی وغنی خودمان به سطحی بالاتر از اروپا برسانیم

حسینی با اظهار اینکه مشی اعتدال  با آموزه های فرهنگی ودینی ما کاملا سازگار است، گفت: در عین تعامل با اصول‌گرایان و حرکت در چهار چوب ولایت فقیه، با اصلاح طلبان معتدل نیز همواره رابطه عاطفی داشته ودارم و سعی کرده‌ام همواره توانمندی‌های علمی‌ ولیاقت‌های اجرایی‌ام ملاک شناسایی‌ و واگذاری مسئولیت به من  باشد نه صرفا سبقه وتفکر سیاسی ام .

 تخریب دولت شرعا حرام است

وی  در ادامه با اشاره به برخی تندروی‌ها و هجمه‌ها علیه دولت بیان کرد: تخریب دولت شرعا حرام است، اما انتقاد سازنده و دلسوزانه یاری رسان وبلکه لازم است.

استاد علوم قضایی، با بیان اینکه نماینده مجلس باید علاوه بر برخورداری از صداقت وسلامت اخلاقی ومالی ، حداقل 3 شرط ظرفیت قانون‌گذاری، ظرفیت لابی‌گری،  ظرفیت ارتباط با توده‌ها را دارا  باشد، افزود: اگر یک منتخب مجلس  حقوقدان نیست بهتر است طی آموزش‌هایی کوتاه مدت با فرهنگ قانون‌گذاری وتقنین آشنایی لازم را پیدا کند.

حسینی افزود: نماینده باید عدالت محور باشد و فقط نماینده قشر خاص نباشد، این خلاف آموزه‌های اجتماعی ودینی ماست.وی با اعلام اینکه بیش از 70 درصد معضلات کشور ریشه در ضعف  مقررات و یا عدم فرهنگ سازی کافی دارد، خاطرنشان کرد: لازم است رسانه ها ومبلغان در شفاف سازی مطالبات وحقوق شهروندی همت بیشتری به خرج دهند.

مشاور نهاد ریاست جمهوری، با اشاره به سفرهای مختلف خارجی‌ خود بیان کرد: به جز عجایب 7 گانه ویا چند استثنای طبیعی جهان، همه نعمتهای طبیعی  خداوند در مازندران وجود دارد و خدا نعمت را در حق مازندران تمام کرد. با وجود منابع طبیعی فراوان مردم این استان مستحق فقر نیستند.

حسینی، قله دماوند را با دارا بودن ظاهری بسیار زیبا که مشابه منحنی نرمال است، یکی از زیباترین قله‌های جهان عنوان کرد و گفت: اگر این قله در سوئیس قرار داشت به اندازه درآمد ملی یک کشور ازآن درآمدزایی توریستی می‌کردند.

 برخی از مسئولین بی محابا وبه راحتی دروغ می گویند وآمارهای کذب ارائه می دهند

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم مردم این است که برخی از مسئولین بی محابا و به راحتی دروغ می گویند و آمارهای کذب ارائه می دهند و گزارش‌های رویایی رابه عنوان گزارش کار ارائه می دهند.

این استاد دانشگاه ، با بیان اینکه در اکثر خانواده ها در شهرستان آمل ما با معضل بیکار فارغ التحصیل مواجهیم، اظهار کرد: شرکت کاله به تنهایی 16 هزار نیرو دارد آیا نمی‌توان کاله ای دیگر در رشته دیگری در آمل درست کرد تا بخشی از بیکاری‌ها رفع شود؟ آیا واقعا مشکلات وام ورکود در صنایع آمل غیر قابل حل است؟ و نمی توان مشکلات کار با ظرفیت پایین آنها را مرتفع نمود؟ به نظروی قطعا راه حلهای مناسبی وجود دارد فقط اراده مسئولین بر این امر تعلق نگرفته است، و شاید هم بعضی از مدیران واقعا توان حل را نداشته باشند.

حسینی بابیان اینکه نیروی انسانی به ویژه کارآفرینان، مهمترین ثروت یک ملت‌اند، گفت: گاهی مشاهده می‌شود با این قشر بی‌مهری می‌شود که موجب سرخوردگی کارآفرینان می‌شود.و قطعا در همه جوامع باید برای کار افرینان حسابی ویژه باز نمود.

 وزیر با مشاهده اختلاف‌نظربین نمایندگان، نفر سیزدهم را منصوب کرد

وی با اظهار اینکه لازم است بین نمایندگان استان همدلی وهماهنگی بیشتری باشد، ضمن خاطره ای بیان کرد: در یکی از دولتهای گذشته، برای انتخاب مدیر کل یکی از سازمان‌های مازندران، از نمایندگان این استان خواسته شد فردی شایسته را معرفی کنند و نماینگان 12 نفر (هرکدام یک مدیر) را معرفی کردند و وزیر با مشاهده اختلاف‌نظربین نمایندگان، نفر سیزدهم (یکی غیر از افراد پیشنهاد شده) رابه مدیر کلی  مازندران منصوب کرد.

دکتر حسینی افزود: در بسیاری از استانهای کشور  وضع به این منوال نیست بلکه نمایندگان علیرغم اختلاف سلیقه های سیاسی ،در بسیاری از موارد، یکصدا مناسب‌ترین فردی که کارآمد است را انتخاب و معرفی می‌کنند و بر روی آن گزینه پافشاری می‌کنند.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سید عبدالله حسینی - آمل - مجلس دهم - انت -

نظر شما در مورد : بین نمایندگان استان همدلی و هماهنگی بیشتری باشد/ برخی از مسئولین بی محابا و به راحتی دروغ می گویند و آمارهای کذب ارائه می دهند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها