مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1597 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 28 خرداد 1394 -ساعت : 13:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
مجلس کارآمد، مجلسی است که در بستر انتخابات سالم شکل گیرد/ بابل 11 هزار تحصیل کرده بیکار دارد

رئیس مجمع عالی نخبگان مازندران با حضور در دفتر مازندمجلس عنوان کرد؛

مجلس کارآمد، مجلسی است که در بستر انتخابات سالم شکل گیرد/ بابل 11 هزار تحصیل کرده بیکار دارد

اختصاصی مازند مجلس: دکتر احمد فاطمی رئیس مجمع نخبگان مازندران و از نخبگان علمی و سیاسی شهرستان بابل ضمن حضور در دفتر مازند مجلس درباره اهمیت نقش مجلس در پویایی جامعه اظهار کرد: مجلس کارآمد، مجلسی است که در بستر انتخابات سالم و عادلانه شکل گیرد و برآیندی از جریان‌ها و سلائق جامعه است.

اختصاصی مازند مجلس:  دکتر احمد فاطمی رئیس مجمع عالی نخبگان مازندران و از نخبگان علمی و سیاسی شهرستان بابل ضمن حضور در دفتر مازند مجلس درباره اهمیت نقش مجلس در پویایی جامعه اظهار کرد: مجلس کارآمد، مجلسی است که در بستر انتخابات سالم و عادلانه شکل گیرد و برآیندی از جریان‌ها و سلائق جامعه است.

وی افزود: راز ماندرگاری هر کشوری در پذیرش چندصدایی است که درآن صدا و خواسته همه گروه‌ها و حزاب جامعه شنیده  شود و جامعه چندصدایی، مجلس چندصدایی نشانه قدرت یک کشور است که در ذیل چارچوب نظام و قانون اساسی می‌تواند کارآمد باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه،با بیان اینکه در کشور، احزاب به‌معنای واقعی خود فعال نیستند، بیان کرد: کشور ما به لحاظ حزبی با کشورهای دیگر صاحب نظر، تفاوت‌های اساسی دارد.

فاطمی تصریح کرد: در ایران، احزاب بر خلاف سایر کشورها از بالا به پایین شکل می‌گیرد یعنی وقتی افراد به قدرت می‌رسند اقدام به تشکیل حزب می‌کنند که معمولا با هدف حفظ قدرت است.

در احزاب سیاسی ایران ثبات وجود ندارد!

وی با بیان اینکه در همه جای دنیا چپ‌ها رادیکال‌اند راست‌ها لیبرال، ولی در ایران برعکس است، گفت: در احزاب سایر کشورها ثبات سیاسی وجود دارد ولی در ایران اصولگرا، یک شبه اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلب اصولگرا می‌شود.

وکیل داوری و دعاوی بین‌المللی با اشاره به بدبینی به وجود آمده از شکل‌گیری احزاب در ایران از زمان مشروطه بیان کرد: شکل‌گیری احزاب، نیازمند بردباری سیاسی و بالابردن آستانه تحمل در برابر مخالفان است.اخلاق نباید در منازعات سیاسی له شود

فاطمی با بیان اینکه اخلاق نباید در منازعات سیاسی له شود، یادآور شد: اینکه یک جریان خود را عین حقیقت واسلام و نظام بداند و بقیه را محکوم کند، با احزاب سازگاری ندارد.

وی با اظهار اینکه نباید از مقدسات استفاده ابزاری شود، افزود: اینکه با بهره‌گیری ازمقدسات، دکان سیاسی باز کنیم و مقدسات را چون چماغی برسر مخالفان بکوبیم، با قوانین احزاب سازگاری ندارد.

رئیس مجمع نخبگان مازندران، درباره قدمت احزاب کشورهای غربی گفت: در غرب بعد از انقلاب فرانسه، 200 سال مشق دموکراسی و مردم‌سالاری کردند و در نتیجه کارهای حزبی مداوم به جامعه چند صدایی رسیدند.

حق نداریم تحت لوای دلواپسی، مذاکره‌کنندگان را دلسرد کنیم

فاطمی با بیان اینکه کشور باید بدون عوامفریبی در مسیر بالندگی قرار گیرد، یادآور شد: البته به دولت روحانی نیز انتقاداتی وارد است که توجه به اقشار ضعیف جامعه از جمله آن است.

وی با بیان اینکه حق نداریم تحت لوای دلواپسی، مذاکره‌کنندگان را دلسرد کنیم، افزود: همه باید خط قرمزهای نظام و رهبری را در مورد مسائل هسته‌ای رعایت کنند.

رئیس مجمع نخبگان مازندران، با اشاره به بلوکه شدن بیش از یکصد میلیارد از ثروت کشور در بانک کشورهای دیگر، اظهار کرد: به نظر می‌رسد راه برون‌رفت از این معضلات، توافق در مذاکرات است. و اینکه لابی صهیونیست‌ها و کشورهای عربی وابسته به آنها مخالف توافق هستند خود نشان از درست بودن مسیر مذاکره است.

70 کرسی آزاد اندیشی نخبگان در قالب مجمع نخبگان مازندران برگزار شد

فاطمی با ارائه توضیحاتی درباره مجمع نمایندگان، گفت: این مجمع با حمایت برخی نخبگان نظام شکل گرفت و در این مدت اقداماتی انجام شده که شناسایی 2 هزار بانک اطلاعاتی نخبگان، برگزاری 70 کرسی آزاد اندیشی نخبگان از جمله آن‌هاست.

 وی با اشاره به بیکاری 3هزار مهندس کشاورزی، یازده هزار تحصیل‌کرده بیکار و 33 هزار دانشجو در بابل، بیان کرد: هیچ جایگاهی برای اشتغال آنها دیده نمی‌شود.    

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : احمد فاطمی - بابل - انتخابات - مجلس دهم - نخبگان -

مطالب مرتبط با : مجلس کارآمد، مجلسی است که در بستر انتخابات سالم شکل گیرد/ بابل 11 هزار تحصیل کرده بیکار دارد
نظر شما در مورد : مجلس کارآمد، مجلسی است که در بستر انتخابات سالم شکل گیرد/ بابل 11 هزار تحصیل کرده بیکار دارد

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها