مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 195445 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 شهریور 1396 -ساعت : 10:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن
استانداری عبوری، مطالبه عمومی

قابل توجه مجمع نمایندگان مجلس استان مازندران

استانداری عبوری، مطالبه عمومی

اختصاصی مازندمجلس: نشست حساس مجمع نمایندگان استان به میزبانی بابلسر برگزار شد و بدون خروجی مشخصی از گزینه‌های استانداری به پایان رسید

اختصاصی مازندمجلس: نشست حساس مجمع نمایندگان استان به میزبانی بابلسر برگزار شد و بدون خروجی مشخصی از گزینه‌های استانداری به پایان رسید.

 عمده بحث‌های مطرح در این نشست در خصوص برنامه‌های استان و بودجه سال آینده بوده است و بررسی گزینه‌های استاندار آینده، به هفته بعد موکول شد. همزمان با برگزاری این نشست مهم، حامیان یکی از گزینه های محتمل استانداری در فضای مجازی و محافل مختلف صحبت از انتخاب فرد مدنظرشان به عنوان گزینه اصلی این مجمع برای استانداری به میان آوردند.

جو حاکم بر جامعه را می توان این چنین تحلیل کرد که امروز انتخاب عبوری به عنوان استاندار مازندران تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است. فعالیت شبانه‌روزی، انجام پروژه های عمرانی در کوتاه‌ترین زمان ممکن، عملگرایی و شیوه مدیریتی نوین عبوری سبب ایجاد محبوبیت زاید الوصف او در میان همشهریانش شده است. آوازه‌ی فعالیت‌های عبوری و اقدامات موثر‌اش در پیشرفت و توسعه شهر ساری محبوبیتی فراتر از محیط این شهر برای وی رقم زده است. محبوبیتی که در کنار عملکرد مناسب بدست آمده است. اینجاست که پای نقش مقبولیت عمومی در موفقیت یک مدیر به میان می آید.

پس از انقلاب اسلامی کمتر مدیری را سراغ داریم که توانسته باشد به جایگاه اجتماعی و محبوبیت امروز مهدی عبوری برسد. پس می توان گفت در کنار شاخصه‌های مدیریتی متعدد، محبوبیت عبوری به عنوان یک نمره‌ی مثبت با ضریب بالا، وی را در آستانه استانداری مازندران قرار داده است. بدون‌شک انتخاب عبوری به عنوان استاندار مازندران، آن هم در شرایطی که وی با پنج سال سابقه مدیریتی درخشان در شهرداری ساری و محبوبیت کم نظیرش، یکی از بهترین و ایده‌آل ترین دوران مدیریتی را پشت سر می‌گذارد، می تواند نشاط اجتماعی فوق العاده‌ای را به جامعه‌ی استان تزریق کند. هفته آینده مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان مازندران، در نشستی به بررسی گزینه های استانداری مازندران می پردازند. یقینا مطالبه عمومی شکل گرفته و نیاز اجتماعی استان به حضور فردی محبوب در راس مدیریت، زمینه‌ساز جدی‌تر شدن بحث استانداری مهدی عبوری خواهد شد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان رابط مستقیم مردم با حاکمیت و به عنوان اهرم اصلی قانون‌گذاریِ کشور در حال فعالیت‌اند. بدین ترتیب اگر خروجی جلسه‌ی هفته‌ی آینده انتخاب مهدی عبوری به عنوان گزینه اصلی استانداری باشد، و علت این انتخاب را یک مطالبه عمومی از سوی اهالی استان بدانیم، سخنی به گزاف نگفته‌ایم.

گرچه امروز شاهدیم محبوبیت عبوری علاوه بر مردم، کارشناسان، صاحب‌نظران و اعضای شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را نیز تحت‌تاثیر قرار داده تا سکان مدیریت ارشد استان را به عهده وی بسپارند. حمایت برخی از چهره های سیاسی مطرح استان از وی در شرایطی صورت می‌گیرد که گزینه‌های نزدیک‌تری به خط‌مشی بسیاری از آن‌ها وجود دارد. اما این قدرت محبوبیت، خواست و مطالبه عمومی مردم است که باعث شده مسئولان و نخبگان سیاسی به این باور برسند، که برای حل معضلات و مشکلات فعلی باید به مدیریت جوان، کارآمد و عملگرا روی آورد.

اعضای مجمع نمایندگان استان هفته‌ی آینده در صورت انتخاب جریان عملگرایی به عنوان گزینه‌ی اصلی استانداری، به رسالت خود مبنی بر نمایندگی و توجه به خواست عموم مردم عمل خواهند کرد و استان را در آستانه شروع فصل جدیدی از مدیریت جهادی و عملگرا قرار خواهند داد.

باید منتظر بمانیم تا در روز‌های آتی تاثیر خواست مردم را بر انتخاب مجمع نمایندگان استان و سپس وزارت کشور شاهد باشیم.

 

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استانداری عبوری - مطالبه عمومی -

نظر شما در مورد : استانداری عبوری، مطالبه عمومی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها