تاریخ انتشار : سه شنبه 04 مهر 1396 - ساعت : 18:46

کد مطلب: 198860 چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیسی:اگر مدافعان حرم نبودند باید در کردستان و سنندج می‌جنگیدیم /بیگانه هیچ گره‌ای را نخواهد گشود

مازندمجلس: سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - ایلنا نوشت: تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: بیگانه از هیچ کس گره‌ای نگوشده و نخواهد گوشد بلکه تمام گره‌ها به دست مردم باز می‌شود.

مازندمجلس:حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در مراسم وداع با پیکر شهید محسن حججی در صحن جامع رضوی با بیان این که در محضر مقدس حضرت علی ابن موسی الرضا و در حضور زائری بی سر هستیم که برای ابی عبدالله گریان بود، گفت: یک یار جوان ابی عبدالله که به امام حسین متوسل شد. در سال ۸۵ این شهید گفت که خدایا مرا محرم عاشورایی امام حسین کن که محرم هم شد.

وی ادامه داد: مشاهده کردید شهید محسن حججی چه آرامشی داشت. به راستی او یکی از جلوه‌های عاشوراست. عاشورا ستون دین است. عاشورا برای آن است که ظلم در عالم پا نگیرد، برای ایناست که دلدادگان ابی عبدالله اجازه تجاوز به دین را ندهند.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: سال ۶۱ هجری ابی عبدالله فریاد زد که آیا کسی نیست مرا یاری کند؟ عاشورا قلب تپنده تشیع و تاریخ است، عاشورا و مکتب ابی عبدالله برای مبارزه با زورگویان عالم است.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) خون خودش به دلیل جاهلیت ثانی از دست داد. امروز جاهلیت مدرن قصد دارد آثار عقل، تدبر و مظاهر انسانیت را محو کند که همین خون‌های مطهر اجازه این کار را نداد.

رئیسی با بیان این که خون امام حسین نگذاشت جاهلیت بر دنیا چیره شود، گفت: یکی از جلوه‌های خون ابی‌عبدالله، انقلاب اسلامی بود. امروز آنچه محصول خون مطهر شهیدان است، این بیداری و جهل‌زدایی را ایجاد کرده است.

وی افزود: عده‌ای داعش و القائده را به وجود آوردند که بر دنیا چیره شوند که نتوانستند.

رئیسی با تاکید بر جاهلیت مدرن گفت: مستکبران عالم با استفاده از نادانی افراد جامعه بهره می‌برند تا جامعه اسلامی از اخلاق انسانیت و مذاهب اسلامی بهره‌ای نداشته باشد.

وی ادامه داد: مقتدای بصیرت آفرین ما، با رصد شرایط دشمن پرچمی که در ایران اسلامی برافراشته است دشمنان می‌خواهند صدای اسلام در بین ملت‌هایی که بیدار شده‌اند، شنیده نشود.

رئیسی با اشاره به رشادت‌های شهدای مدافع حرم گفت: اگر تلاش شهید حججی‌ها و شهدای مدافع حرم و مردمان لبنان و غزه نبود باید در کردستان و سنندج می‌جنگیدیم و امیدواریم همانطور که حلب و موصل آزاد شد، بشنویم که داعش به زباله‌دان تاریخ ریخته شد و روزی شاهد آزاد شدن قدس شریف باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری گفت: رهبری، شهید محسن حججی را حجت خدا دانستند و معتقدند که ایشان حجت خدا شد تا به ما قصاوت و شقاوت دشمن را نشان دهد و حجت خدا شد تا دشمن‌شناسی را بیاموزیم و دشمن شناس و دشمن ستیز باشیم.

وی افزود: شهید حججی حجت خداست برای حاکمیت حق و زودوده شدن باطل و برای اینکه به ما بگوید کل یوم عاشورا و کل یوم کربلا و این شهید بازی دشمن را خوب بر هم زد و عطر بهشتی شهادت در کشور را گسترش داد و طوفان ملی از آمدن او از شور و شعور برپا شد.

رئیسی بیان کرد : جوانان ما در عالم افتخار آفریدند و همچنین ثابت کردند که ایران به برکت جوانان عاشورایی شکست‌ناپذیر است.

وی خطاب به دولتمردان گفت: با این سرمایه بزرگ اجتماعی و اخلاص و شکوه، تمام گره‌های اقتصادی و فرهنگی به دست جوانان قابل باز شدن است و بیگانه از هیچ کس گره‌ای نگوشده و نخواهد گوشد بلکه تمام گره‌ها به دست مردم باز می‌شود.

 

29216

 


منبع : خبرآنلاین

برچسب ها : #رئیسی #عاشورا #عبدالله #جاهلیت #اسلامی #جوانان #ادامه #مدافع #انسانیت #امروز #شهدای #رهبری #جامعه #باشیم #افزود #اشاره #تولیت #بیگانه #می‌جنگیدیم #سنندج #کردستان #گره‌ای #نخواهد #آستان #اجازه #جلوه‌های #عاشورایی #تاریخ

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : رئیسی:اگر مدافعان حرم نبودند باید در کردستان و سنندج می‌جنگیدیم /بیگانه هیچ گره‌ای را نخواهد گشود