مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 196035 -تاریخ انتشار : شنبه 25 شهریور 1396 -ساعت : 10:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امین زاده: مراجع و علما مشکلی با وزارت زنان ندارند

دستیار سابق رییس جمهور در حوزه حقوق شهروندی عنوان کرد؛

امین زاده: مراجع و علما مشکلی با وزارت زنان ندارند

مازندمجلس: گزینه احتمالی وزارت علوم تاکید کرد که بعید است علما و مراجع مشکلی با وزارت زنان داشته باشند.

مازندمجلس: الهام امین‌زاده در پاسخ به پرسشی در این خصوص که باتوجه به آن‌که عدم معرفی وزیر زن به‌عنوان یک مطالبه اساسی ازسوی حامیان روحانی در انتخابات، عمدتاً به‌دلیل مخالفت برخی مراجع و بخش سنتی جامعه توجیه شد، آیا روابط مثبتی که در دوران فعالیت در دولت یازدهم با مراجع داشتید، می‌تواند راهگشای حل این مشکلات باشد، گفت: می‌دانید که کار حقوقی کار مشخصاً زنانه نیست که حضور بنده را مباح بدانند؛ بلکه یک کار عام است که هم آقایان و هم بانوان به آن مشغول هستند. با این حال چه در زمان تصدی پست معاونت حقوقی رییس‌جمهوری و چه در دوره‌ای که دستیار ویژه رییس‌جمهوری در امور شهروندی بودم، سفرهای متعددی به قم داشتم و در این سفرها نیز همواره با همراهی، همکاری و مساعدت مثبت و امیدبخشی ازسوی مراجع روبرو شدم.

او گفت: باتوجه به این‌که دغدغه داشتیم مباحثی که در حوزه حقوق شهروندی دنبال می‌کردیم، از پشتوانه اسلامی-ایرانی برخوردار باشد و در داخل کشورمان و به‌صورت بومی مشکلات را مرتفع کنیم، شاهد مساعدت بسیاری از سوی علما و مراجع بودم. از طرفی باتوجه به این‌که در گذشته نیز سابقه وزارت زنان را در دولت‌های قبل داشتیم، بعید می‌دانم که علما و مراجع مخالفت خاصی با معرفی وزیر زن داشته باشند.

امین‌زاده در پایان، در پاسخ به سوالی درباره وضعیت علمی پایان‌نامه‌های دانشجویی و سطح نه‌چندان بالای کیفیت علمی دانشگاه‌های کشور گفت: برنامه مدونی را برای وزارت علوم آماده کرده‌ام. البته این برنامه زمانی که رییس‌جمهوری رسماً درمورد گزینه مدنظرشان برای تصدی وزارت علوم به نتیجه نهایی برسند، در صورت لزوم این برنامه را تقدیم رییس‌جمهوری خواهم کرد که با این همه، در این برنامه جامع مسائل مختلف آموزشی اعم از همین بحث پایان‌نامه‌های دانشجویی و سطح علمی دانشگاه‌ها را مورد ارزیابی قرار داده و برای حل برخی معضلات در این خصوص نیز همچون دیگر مسائل دانشجویان، دانشگاه‌ها و وزارت علوم اقدام خواهم کرد.


منبع : خبرآنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مراجع - وزارت - برنامه - رییس‌جمهوری - باتوجه - دانشجویی - پایان‌نامه‌های - امین‌زاده - خواهم - دانشگاه‌ها - مسائل - داشتیم - مساعدت - مخالفت - ازسوی - مشکلات - حقوقی - معرفی - شهروندی - این‌که -

مطالب مرتبط با : امین زاده: مراجع و علما مشکلی با وزارت زنان ندارند
نظر شما در مورد : امین زاده: مراجع و علما مشکلی با وزارت زنان ندارند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها