مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 196074 -تاریخ انتشار : شنبه 25 شهریور 1396 -ساعت : 11:27

چاپ به اشتراگ گذاشتن

کاهش اختیارات شهردار تهران

مازندمجلس: طرح کاهش اختیارات شهردار تهران توسط برخی از اعضای شورای شهر تهران مطرح شد.
مازندمجلس: شورایی‌ها معتقدند که باید برخی از اختیارات شهردار گرفته شود تا آنها بتوانند نظارت کافی برعملکرد مالی داشته باشند.
افشین حبیب زاده رئیس کمیته عمران شورای پنجم شهر تهران درباره کاهش اختیارات شهردار توسط شورای شهر گفت: معتقدیم برخی اختیارات شهردار تهران توسط شورای شهر باید لغو شود.
وی با اشاره به موضوع بازنگری در اختیارات شهردار تهران که توسط شورای شهر صورت می گیرد، اظهارداشت: آنجایی که اختیارات شهردار طبق تکلیف قانونی مشخص شده مثل بهره برداری ها از املاک و واگذاری آن به افراد باید مجددا بررسی شود.
این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: پیشنهاد ما لغو تفویض اختیارات شهردار تهران توسط شورای شهر است. علاوه بر این مهلتی مشخص می شود تا شهرداری مواردی که علاقمند به تفویض اختیار است را اعلام کند و آن موارد مجددا در شورا مورد بررسی قرار گیرد.
بر اساس این گزارش، شورایی‌ها به دنبال این هستند که  «اختیارات قانونی شهرداری تهران در رابطه با معاملات را که بسیار بالا است» کاهش دهند و قدرت شهردار و معاونانش را کاهش دهند.
شورایی ها می‌خواهند عملکرد مالی شهرداری را کنترل کنند،  شاید به نظرشان «عملکرد مالی این افراد شفاف نیست.» 
بر اساس این طرح، «معاملات شهرداری باید به شورای شهر بیایند» و در این‌باره ٢1 نفرعضو شورا  نظر دهند.
در زمان شهرداری محمد باقر قالیباف نیز برخی از شورایی ها می خواستند میزان اختیارات قالیباف را کاهش دهند که معاون وقت شهرداری این کار را خلاف قانون اعلام کرد.منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اختیارات - شهردار - تهران - شورای - شهرداری - اعلام - معاملات - عملکرد - قالیباف - شورایی - مجددا - گزارش - شورایی‌ها - قانونی - افراد - بررسی - تفویض -

مطالب مرتبط با : کاهش اختیارات شهردار تهران
نظر شما در مورد : کاهش اختیارات شهردار تهران

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها