مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 196087 -تاریخ انتشار : شنبه 25 شهریور 1396 -ساعت : 12:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اعتراض شدید ترکیه به حکم یک دادگاه بلژیکی در حمایت از پ.ک.ک

مازندمجلس: وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد، حکم صادره از سوی یک دادگاه بلژیکی مبنی بر زیرسوال بردن شناسایی پ.ک.ک به عنوان یک گروه تروریستی غیرقابل قبول است.
مازندمجلس:
خبرگزاری آناتولی گزارش داد: روز پنجشنبه یک دادگاه بلژیکی در حکمی اعلام کرد که فعالیت‌های نیروهای پ.ک.ک در اروپا را نمی‌توان در چارچوب اقدامات تروریستی طبقه‌بندی کرد.
وزارت خارجه ترکیه در پی این حکم اعلام کرد: این اقدام مصداق دیگری از حمایت از گروه‌های تروریستی در راستای آسیب رساندن به امنیت و منافع ترکیه است.
به نوشته این بیانیه صادر شده از سوی وزارت خارجه ترکیه، تصمیم دادگاه بلژیک "بار دیگر این واقعیت را نشان داد که بلژیک ارتباط بسیار ضعیفی در مبارزه علیه تروریسم در اروپا و جهان دارد."
سال گذشته نیز یک دادگاه در بلژیک اعلام کرد: فعالیت‌های پ.ک.ک را نمی‌توان به عنوان اقدامات تروریستی طبقه بندی کرد بلکه فعالیت‌های‌ آنها در چارچوب مبارزات مسلحانه قرار می‌گیرد.
چند ماه قبل دادگاه دیگری در بلژیک درخواست دادستانی برای ارجاع 38 نیروی پ.ک.ک به دادگاه کیفری را رد و اعلام کرد: مبارزات مسلحانه را نمی‌توان به عنوان اقدامات تروریستی در نظر گرفت.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دادگاه - ترکیه - تروریستی - بلژیک - اعلام - اقدامات - نمی‌توان - مسلحانه - عنوان - مبارزات - خارجه - دیگری - چارچوب - حمایت - بلژیکی - گزارش - فعالیت‌های - اروپا - وزارت -

مطالب مرتبط با : اعتراض شدید ترکیه به حکم یک دادگاه بلژیکی در حمایت از پ.ک.ک
نظر شما در مورد : اعتراض شدید ترکیه به حکم یک دادگاه بلژیکی در حمایت از پ.ک.ک

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها