مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 196182 -تاریخ انتشار : شنبه 25 شهریور 1396 -ساعت : 20:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پالایشی ها شاخص کل بورس را 159پله بالا بردند

رییس کل بانک مرکزی خبر داد

پالایشی ها شاخص کل بورس را 159پله بالا بردند

مازندمجلس: تهران- ایرنا- شاخص کل بورس هفته را به مدد عملکرد مثبت شرکت های پالایشی با افزایش 159 واحدی بر مدار رشد آغاز کرد و در ارتفاع 83 هزار و 683 واحدی ایستاد.
مازندمجلس: به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، فعالان بازار سرمایه امروز شاهد رشد شاخص شرکت های پالایشی در بورس بودند.
نمادهای شپنا (پالایش نفت اصفهان)، شتران (پالایش نفت تهران)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، شبریز (پالایش نفت تبریز) و پترول ( پتروشیمی ایرانیان) با رشد خود، شاخص کل بورس را بالا بردند.
نمادهای فملی (صنایع ملی مس) و فولاد ( فولاد مبارکه اصفهان) با افت خود مانع از رشد بیشتر شاخص کل شدند.
امروز شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) که در آن ارزش سهام شرکت های بزرگ بر شاخص اثر بیشتری می گذارد، 51 واحد، شاخص کل (هم وزن) که در آن ارزش و وزن همه شرکت های بزرگ و کوچک در محاسبه شاخص کل، یکسان در نظر گرفته می شود، 43 واحد، شاخص قیمت (هم وزن) که بیانگر سطح عمومی قیمت سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس است، 32 واحد و شاخص آزاد شناور که بیانگر آن بخش از سهام شرکت هاست که قابل معامله در بورس باشد 35 واحد رشد کرد.
همچنین شاخص بازار اول که به شرکت هایی اختصاص دارد که از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور شرایط بهتری دارند، 37 واحد و شاخص بازار دوم بورس 747 واحد رشد را به ثبت رساند.
امروز 728 میلیون سهم و اوراق مالی در 42 هزار و 381 نوبت داد و ستد شد تا ارزش معاملات به رقم یک هزار و 946 میلیارد ریال برسد.

** فرابورس
امروز شاخص کل فرابورس (آیفکس) رشد اندک 7.1 واحدی را ثبت کرد تا شاخص کل آن به 951 واحد برسد.
در این بازار 143 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در 28 هزار و 460 نوبت داد و سد شد تا ارزش معاملات فرابورس ایران به بیش از یک هزار و 160 میلیارد ریال برسد.
نمادهای مارون (پتروشیمی مارون)، میدکو (هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه) و شاوان (پالایشگاه نفت لاوان) بیشترین تاثیر را بر شاخص آیفکس داشتند اما نماد دماوند(تولید نیروی برق دماوند) با افت خود مانع از رشد بیشتر آن شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**2025*1961* گزارش: لیلا جودی**انتشار: مریم مسعود

اقتصاد

بورس

شاخص كل

پالايشگاه


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پالایش - بازار - امروز - اقتصادی - فرابورس - نمادهای - اوراق - میلیون - معامله - معاملات - میلیارد - شناور - آیفکس - دماوند - مارون - صنایع - سرمایه - ایرنا - گزارش - بردند - اصفهان - پتروشیمی - بیشتر - فولاد - پالایشی - بیانگر -

مطالب مرتبط با : پالایشی ها شاخص کل بورس را 159پله بالا بردند
نظر شما در مورد : پالایشی ها شاخص کل بورس را 159پله بالا بردند

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها