مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 196184 -تاریخ انتشار : شنبه 25 شهریور 1396 -ساعت : 16:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اخبار حوادث؛

قتل پسر به خاطر نشستن روی اپن آشپزخانه/ جاسازی جسد رفیق در قال های گچ

مازندمجلس: خبرگزاری میزان- قتل پیرمرد حین شوخی، جاسازی جسد در قالب گچ و قتل پسر به خاطر نشستن روی اپن آشپزخانه مهمترین اخبار حوادث است.
مازندمجلس:

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، دو مرد افغان که پس از قتل دوستشان، جسد او را مثله کرده و با جاسازی در قالب‌های گچ در چند نقطه تهران ر‌ها کرده بودند، به قصاص و حبس محکوم شدند.ماجرای این پرونده از دهم آذر ۹۳ با اطلاع کلانتری تهرانپارس از ناپدید شدن ناگهانی مردی جوان به نام وحید آغاز شد. برادر او به ماموران گفت: «وحید چند روز پیش برای انجام کارهایش از خانه بیرون رفت، اما هرچه با تلفن همراهش تماس گرفتم جوابم را نداد و آخر سر هم تلفنش خاموش شد.» با ثبت این شکایت، سیمکارت وحید ردیابی شد و دو کارگر افغان به عنوان آخرین افرادی که با او در تماس بودند، دستگیر شدند. آن‌ها در همان بازجویی‌های ابتدایی به قتل وحید به‌خاطر یک رشته گردنبند و تکه‌تکه کردن جسدش اعتراف کردند و گفتند تکه‌های جسد را در قالب‌های گچ ریخته و در چند جای شهر ر‌ها کرده‌اند. هفته گذشته، جلسه محاکمه آن‌ها در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور قاضی مستشار حشمت‌الله توکلی برگزار شد.

در ابتدای جلسه، دختر ۱۱ ساله مقتول تقاضای قصاص کرد، اما خواهر و برادر مقتول در دادگاه حاضر نشدند. سپس نوبت به متهمان رسید. ابتدا زکی ۲۱ ساله در جایگاه ایستاد و گفت: «از مدت‌ها قبل با وحید دوست شده بودیم. او گردنبند طلای ما را دزدیده بود، اما آن را پس نمی‌داد. روز حادثه به ساختمان نیمه‌کاره محل کارمان آمده بود. سر موضوع گردنبند با هم درگیر شدیم و من با چاقو او را کشتم. سپس با همدستی یعقوب (متهم دوم) جسد را مثله‌کردیم و در قالب‌های گچ ریختیم. بعد از چند روز قالب‌ها را در کیسه انداختیم و در چند جای شهر ر‌ها کردیم.» با تائید این اظهارات از سوی یعقوب ۲۴ ساله، زنگ پایان جلسه به صدا درآمد و قضات برای صدور رای وارد شور شدند. آن‌ها زکی را به قصاص و یعقوب را به ۲۵ سال حبس و اخراج از ایران محکوم کردند.

پسر جوان قربانی سلفی گرفتن

پسر 18 ساله هنگام عکس سلفی گرفتن با سلاح، به خود شلیک کرد و جانش را از دست داد. سرهنگ علی کشاورزی، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان گفت: دو روز پیش مردی با پلیس تماس گرفت و از مرگ مشکوک پسری 18 ساله در یکی از محله‌های شهر کرمان خبر داد.ماموران کلانتری 13 با حضور در آنجا با پیکر غرق در خون پسر جوان رو‌به‌رو شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد که او بر اثر شلیک گلوله از ناحیه سر زخمی شده است. با آمدن امدادگران اورژانس، جوان زخمی به بیمارستان منتقل شد، اما به دلیل شدت خونریزی فوت کرد. تحقیقات پلیسی نشان می‌داد او قصد گرفتن عکس سلفی با سلاح را داشته که جان خود را از دست می‌دهد.

شوخی با پیرمرد جان او را گرفت 

ساعت 5 صبح روز جمعه  از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 فوت پیرمردی 69 ساله در بیمارستان به کلانتری 133 شهرزیبا اعلام شد. با حضور مأموران ، اعضای خانواده متوفی با طرح شکایتی عنوان داشتند که متوفی به علت عوارض ناشی از ضربه و آسیب های وارد شده به مهرهای گردنش فوت کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با "فوت مشکوک" و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم در تحقیقات از اعضای خانواده متوفی به نام منصور 69 ساله  اطلاع پیدا کردند که تا دو ماه پیش ، متوفی هر روز صبح در پارک کاجستان واقع در خیابان وفادار جنوبی به ورزش می پرداخته و به واسطه تردد زیاد در داخل پارک مذکور و شوخ طبعی که داشته ، با افراد زیادی رابطه دوستانه برقرار داشته است .

بنا بر اظهارات خانواده متوفی ، روز 15 تیرماه در زمان حضور در داخل پارک با دو تن از جوانان پارک بنام های مهیار 24 ساله  و امیرمهدی  27 ساله  مشغول شوخی کردن بوده که این دو جوان اقدام به گرفتن دست و پای متوفی کرده و در ادامه ، در حین تاب دادن او را به زمین انداخته اند که همین کار آنها باعث آسیب دیدگی شدید متوفی از ناحیه گردن شده و از آن تاریخ تاکنون اقدامات درمانی متعددی بر روی مهره های گردنش صورت گرفته که نهایتا در ساعت 5 صبح امروز،پس از انجام عمل جراحی و در داخل بیمارستان فوت کرد.

با طرح شکایت خانواده  متوفی از مهیار و امیرمهدی ، هر دو نفر آنها در ساعت 21  شب گذشته در محل سکونتشان در خیابان وفادار جنوبی دستگیر و برای انجام تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند. مهیار و امیرمهدی در اظهارات اولیه منکر هرگونه آسیب رساندن به متوفی شده اما در ادامه ، با بیان حقیقت عنوان داشتند که به قصد شوخی کردن با متوفی ، او را تاب داده و به زمین انداخته اند.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ،با انتشار این خبر اعلام کرد: جسد متوفی برای تعیین علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شده ؛ متهمان پرونده نیز با صدور قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده و برای انجام تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

قتل پسر به خاطر نشستن روی اپن آشپزخانه 

مردی که پسرش را به خاطر نشستن روی اپن آشپزخانه به قتل رسانده بود، به‌13 سال حبس محکوم شد.30 بهمن 89 مردی 50 ساله در ورامین با چاقو همسر و پسرش را مجروح کرد و متواری شد. پسر 22 ساله او به دلیل اصابت چاقو به سرش کشته شد، اما مادر خانواده پس از عمل جراحی جان سالم به در برد. او به ماموران گفت: «روز حادثه، پسرم حسن روی اپن آشپزخانه نشسته بود و تلویزیون نگاه می‌کرد. همان موقع همسرم کامران از سر کار برگشت و به این موضوع اعتراض کرد. حسن به حرف پدرش بی‌اعتنایی کرد و شوهرم عصبانی شد. آنها با هم درگیر شدند و کامران با کارد آشپزخانه به پسرم حمله کرد. خودم را بین‌شان قرار دادم برای همین چاقو به کتفم خورد و روی زمین افتادم. شوهرم چند ضربه به سر حسن زد و متواری شد.»

تحقیقات پلیس پس از سه سال به نتیجه رسید و متهم در هرمزگان دستگیر شد. او در جلسه محاکمه، در مقابل درخواست دیه همسر مقتول، به قتل اعتراف کرد و گفت: «آن روز تازه از سر کار برگشته بودم و نمی‌دانم چه اتفاقی برایم افتاد که کنترلم را از دست دادم و روی خانواده‌ام چاقو کشیدم. من چند ضربه به پشت گوش پسرم زدم.»

در پایان دادگاه، قضات وارد شور شدند و متهم را به پرداخت دیه و 13 سال زندان محکوم کردند. دیوان‌عالی کشور نیز این حکم را تائید کرد.

 

 


منبع : میزان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : متوفی - تهران - تحقیقات - خانواده - پرونده - آگاهی - محکوم - آشپزخانه - اداره - یعقوب - مقتول - دادگاه - منتقل - امیرمهدی - بیمارستان - گرفتن - نشستن - اظهارات - مهیار - دستگیر - عنوان - کلانتری - قالب‌های - آن‌ها - ماموران - گردنبند - داشتند - متواری - ادامه - شوهرم - کامران - گردنش - بازپرس - جنوبی - وفادار - انداخته - اعضای - اختیار - جراحی - خیابان - پایان - اعتراف - گذشته - محاکمه - شکایت - برادر - جاسازی - افغان - اطلاع - متهمان - حادثه - می‌داد - ناحیه - پلیسی - مشکوک - کرمان - موضوع - درگیر - تائید - اعلام -

نظر شما در مورد : قتل پسر به خاطر نشستن روی اپن آشپزخانه/ جاسازی جسد رفیق در قال های گچ

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها