مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 196249 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 07:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن

برنامه‌های روحانی در سفر به نیویورک

مازندمجلس: معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور برنامه‌های روحانی در سفر به نیویورک جهت حضور در هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل را تشریح کرد.
مازندمجلس: پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور درباره جزئیات برنامه‌های حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری کشورمان در سفر به نیویورک، اظهار کرد: دکتر روحانی در این سفر برنامه‌های فشرده و مختلفی دارند که سخنرانی در جمع سران کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و تشریح آخرین مواضع کشورمان در خصوص مهمترین مسایل منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین وضعیت اندوهبار مسلمانان میانمار، از جمله آن‌ها است.به گزارش نامه نیوز ،وی گفت: رییس جمهور هفته گذشته نیز در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری‌های اسلامی برای علم و فناوری در آستانه قزاقستان، علاوه‌بر رایزنی برای تشکیل نشست ویژه و صدور بیانیه در خصوص مسلمانان روهینگیا میانمار، در سخنرانی خود بر ضرورت توقف فوری جنایت و خشونت علیه مسلمانان آن منطقه و رسیدگی و کمک به آسیب‌دیدگان و پناهندگان تاکید کرده بود.
اسماعیلی دیدار صمیمی با نخبگان و ایرانیان مقیم آمریکا، دیدار با علمای دینی و رهبران جوامع اسلامی آمریکا، نشست و گفت‌وگو با نخبگان سیاست خارجی و روسای اندیشکده‌های فکری در آمریکا، گفت‌وگو با مدیران و سردبیران ارشد رسانه‌های بین‌المللی و مطبوعات را از دیگر برنامه‌های رییس جمهور در سفر به نیویورک عنوان کرد.
معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهور خاطرنشان کرد: روحانی همچنین با دبیرکل سازمان ملل متحد و تعدادی از سران کشورهای حاضر در حاشیه مجمع عمومی دیدار و در خصوص مسایل دوجانبه و بین‌المللی گفت‌وگو خواهد کرد.
رییس جمهوری به‌منظور شرکت و سخنرانی در  هفتاد و دومین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، صبح امروز (یکشنبه) عازم نیویورک مقر این سازمان می‌شود.


منبع : نامه نیوز


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : جمهور - برنامه‌های - نیویورک - روحانی - مسلمانان - بین‌المللی - آمریکا - گفت‌وگو - دیدار - عمومی - سخنرانی - ارتباطات - اسلامی - نخبگان - معاون - اسماعیلی - اجلاس - میانمار - کشورمان - مسایل - همچنین - اطلاع‌رسانی - کشورهای - حاشیه -

نظر شما در مورد : برنامه‌های روحانی در سفر به نیویورک

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها