مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 196293 -تاریخ انتشار : یکشنبه 26 شهریور 1396 -ساعت : 10:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
معاون وزیرکار:امسال 970 هزار اشتغال درسطح ملی ایجاد می شود

درمراسم اجرای 2برنامه ملی ایجاداشتغال؛

معاون وزیرکار:امسال 970 هزار اشتغال درسطح ملی ایجاد می شود

مازندمجلس: تهران- ایرنا- معاون اشتغال وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید: از ٩٧٠ هزار اشتغالی که امسال در سطح ملی تحقق می یابد 650 هزار اشتغال در حوزه پوشاک، 228 هزار در ایجاد نهادها و 91 هزار اشتغال حمایتی است.
مازندمجلس: به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «عیسی منصوری» روز یکشنبه در مراسم آغاز اجرای 2 برنامه ملی ایجاد اشتغال در محل سازمان برنامه و بودجه، راه های اشتغال فراگیر را توضیح داد.
وی اظهار داشت: در اشتغال فراگیر هم طرف عرضه و هم طرف تقاضا بررسی می شود؛ در طرف عرضه رسته های پر اشتغال مورد توجه قرار گرفته است.
به گفته منصوری در اشتغال فراگیر، فعالیت های منتخب، مداخلات نهادی و سیاستی، نظام تامین مالی مناسب با بنگاهها و اشتغال حمایتی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی گفت: در این طرح تک تک استان ها مطالعه شده و دینامیک هر استان و همینطور در سطح ملی مورد توجه قرار گرفته است.
منصوری افزود: در گردشگری ١٢٠ کریدور مورد توجه قرار گرفته است که اولویت ما در این صنعت تمرکز روی محل های اقامتی(بوم گردی) است و برای ساخت هتل وام می دهیم.
وی گفت: همچنین در پوشاک 6 استان اصلی در مرحله نخست و هشت استان در مرحله بعد قرار دارند.
«سید ابوالفضل رضوی» معاونت اشتغال روستایی ریاست جمهوری نیز در این نشست گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه قرار است سالانه 384 هزار شغل در مناطق روستایی ایجاد شود.
وی با بیان اینکه با طرح ایجاد اشتغال روستایی ٢٨٠ تا ٣٠٠ هزار شغل ایجاد می شود، گفت: برای اجرای این طرح 2 بانک و 2 صندوق مشارکت دارند.
به گزارش ایرنا، در این نشست محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، علی ربیعی وزیر رفاه، کار و امور اجتماعی و ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی حضور دارند.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**9123**1561**خبرنگار: زهره دریغ گفتار** انتشار:مژگان توانا

اقتصاد

اشتغال فراگير

وزارت كار

عيسي منصوري


منبع : ایرنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اشتغال - ایجاد - استان - برنامه - گرفته - فراگیر - روستایی - دارند - منصوری - اجرای - اقتصادی - ایرنا - گزارش - مرحله - خبرنگار -

نظر شما در مورد : معاون وزیرکار:امسال 970 هزار اشتغال درسطح ملی ایجاد می شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها