تاریخ انتشار : دوشنبه 10 مهر 1396 - ساعت : 09:34

کد مطلب: 199789 چاپ به اشتراگ گذاشتن

همه می‌دانند چه اعتمادی پشت رئیس دولت اصلاحات است/رقابت جانانه اصولگرایان واقعی با اصلاح‌طلبان

مازندمجلس: سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - ایلنا نوشت: محمدرضا خاتمی گفت: اصلاح‌طلبان در طول ۲۰ سال گذشته بخصوص در ۸ سال اخیر قدرت اجتماعی و نفوذ کلمه خودشان را نشان دادند.

مازندمجلس:سید محمدرضا خاتمی درباره حواشی پیرامون شب اول عزاداری حسینه جماران و انتشار عکس هم‌نشینی سید محمد خاتمی و علی لاریجانی گفت: وقتی در کشورمان سازمان‌ها و تشکیلات حزبی قوی نداریم سیاست حول افراد می‌چرخد و طبیعی است آنان هم سعی می‌کنند در بروز خودشان در صحنه، جلب نظر کنند و نظرات اقشار مختلف را به سوی خود بکشانند.

نائب رئیس دوم مجلس ششم با اشاره به پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان در جامعه عنوان کرد: همه می‌دانند اگر بگذارند اصلاح‌طلبان می‌توانند چه کارهای بزرگی را انجام دهند و حتی چهره‌هایی که مطرح نیستند را پیروز میدان کنند؛ نمونه‌اش را ما در انتخابات مجلس شورای اسلامی،‌ شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری مشاهده کردیم.

وی تاکید کرد: با وجود این که اصلاح‌طلبان اصلی در این میدان‌ها خیلی امکان بروز نداشتند اما باز هم آن قدرت نفوذ اصلاح‌طلبان در جامعه کار خودش را کرد.

وی تاکید کرد: آن چیزی که باعث شد اصلاح‌طلبان در بین مردم مقبولیت داشته باشند، صداقت و ایستادگی بر مواضع‌شان است. البته این به آن معنا نیست که اشتباه ندارند، چرا اشتباه هم کردند اما در پذیرش اشتباهاتشان هم صداقت به خرج می‌دهند.

خاتمی ادامه داد: مهم آن است اشخاصی که می‌خواهند خودشان را در معرض آرای مردم قرار دهند، بدانند که باید با مردم صادق باشند. هر آن‌چه که در دلشان هست با مردم در میان بگذارند و کارهایی که واقعا می‌توانند انجام دهند بر زبان بیاورند.

وی تاکید کرد: تبلیغات، شعار دادن و اظهارنظرهای موضعی و مقطعی، توفیقی نخواهد داشت. ما به عنوان جریان اصلاح‌طلبی استقبال می‌کنیم جریان اصولگرایی هویت واقعی خودش را پیدا کند. برخیراصولگرایان بدلی خودشان را در دل این جریان جا زده‌اند در حالیکه باید اصولگرایان واقعی محور شوند تا یک رقابت جانانه داشته باشیم.

خاتمی در خاتمه عنوان کرد: اصلا اصلاح‌طلبان هنوز وارد مصادیق و برنامه‌های خودشان برای انتخابات نشده‌اند.

همچنين جواد امام در مورد اظهارنظرها و گمانه‌زنی‌هایی که بعد از انتشار عکس علی لاریجانی در کنار سید محمد خاتمی است، گفت: یک مجلس عزاداری بوده و آقای خاتمی هم قبل از ورود لاریجانی و علی عسگری در آن جا حضور داشتند؛ این سوال را باید از روسای صداوسیما و مجلس پرسید که چرا تصمیم گرفتند کنار خاتمی بنشینند و آنان باید پاسخگویی این مطالب باشند نه شخص آقای خاتمی و جریان اصلاحات که جایگاه شان مشخص است.

معاون سابق وزیر نیرو در دولت اصلاحات با بیان اینکه با این گونه اظهارنظرها به لاریجانی و علی عسگری توهین شده است، عنوان کرد: اگر آنان کنار آقای خاتمی هم نشستند قاعدتا از وجهه اعتبار و سرمایه اجتماعی ایشان استفاده کرده‌اند.

امام در پاسخ به سوالی مبنی بر این که در اظهارنظرهای نیز عنوان شد این هم‌نشینی برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بوده و علی لاریجانی همان کاندیدای مورد ائتلاف اصلاح طلبان است، چقدر این گمانه‌زنی درست است، گفت: هنوز شخصی برای انتخابات آینده تصمیمی نگرفته که چه باید کرد، اما اینکه آقای لاریجانی کاندیدای ما باشد اصلا همچین چیزی نیست و وجود خارجی ندارد.

27212


منبع : خبرآنلاین

برچسب ها : #خاتمی #اصلاح‌طلبان #لاریجانی #عنوان #جریان #انتخابات #خودشان #تاکید #باشند #اصلاحات #واقعی #اینکه #کاندیدای #صداقت #اشتباه #جمهوری #عسگری #اظهارنظرهای #اظهارنظرها #می‌توانند #انتشار #عزاداری #رقابت #جانانه #هم‌نشینی #اجتماعی #اصولگرایان #بگذارند #می‌دانند #جامعه #ریاست

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : همه می‌دانند چه اعتمادی پشت رئیس دولت اصلاحات است/رقابت جانانه اصولگرایان واقعی با اصلاح‌طلبان