مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 196895 -تاریخ انتشار : سه شنبه 28 شهریور 1396 -ساعت : 12:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

به مناسبت سالگرد درگذشت این هنرمند فقید

به مناسبت سالگرد درگذشت این هنرمند فقیدبزرگداشت «پرویز مشکاتیان» در رادیو فرهنگ برگزار می‌شود

مازندمجلس:برنامه «نیستان» رادیو فرهنگ سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ شهریور ویژه برنامه‌ای درباره زنده یاد پرویز مشکاتیان موسیقیدان ایرانی پخش می کند.

به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، سی‌ام شهریورماه ۱۳۸۸ پرویز مشکاتیان موسیقیدان، نوازنده سنتور و سه‌تار و آهنگساز، چشم از جهان فروبست. به مناسبت سالگرد درگذشت وی برنامه «نیستان» سه شنبه و چهارشنبه ۲۸ و ۲۹ شهریور در ویژه برنامه‌ای با پژمان طاهری آهنگساز و نوازند سنتور درباره فعالیت‌های هنری و شخصیت وی گفتگو می کند.

برنامه موسیقی «نیستان» که به انعکاس تازه‌ترین رویدادهای موسیقی کشور و گفتگو با هنرمندان موسیقی اختصاص دارد هر شب ساعت ۲۲ از رادیو فرهنگ پخش می شود.

وحید رستگاری کارشناس موسیقی و تهیه کننده برنامه «نیستان» امشب و فردا شب با پژمان طاهری آهنگساز و نوازنده سنتور درباره آثار و فعالیت های زنده یاد پرویز مشکاتیان گفتگو می کند.

مشکاتیان آموزش موسیقی را در شش سالگی با پدرش مرحوم حسن مشکاتیان که استاد سنتور نوازی و آشنا با ویولن و سه‌تار بود، آغاز کرد. او با ادامه‌ آموختن موسیقی در طول تحصیل، در سال ۱۳۵۳ وارد دانشکده‌ هنرهای زیبا در دانشگاه تهران شد.

وی ردیف میرزا عبدالله را نزد نورعلی برومند و داریوش صفوت و مبانی موسیقی ایرانی را نزد اساتیدی چون محمدتقی مسعودیه، عبدالله دوامی، سعید هرمزی و یوسف فروتن فراگرفت. او کار سنتور نوازی خود را به شیوه‌ رسمی در مرکز حفظ و اشاعه‌ موسیقی آغاز کرد و در این زمینه کارهای فراوانی را در زمینه‌ آهنگسازی وسنتور نوازی به‌ویژه تک‌نوازی انجام داد.

از پژمان طاهری آلبوم‌های «اشعار مولانا»، «سوگواران خموش» با صدای علیرضا قربانی و «امیرکبیر» با صدای شهرام ناظری تاکنون به بازار آمده است.

برنامه «نیستان» رادیو فرهنگ به تهیه‌کنندگی وحید رستگاری و اجرای فاطمه رکنی پخش می شود.


منبع : موسیقی ایرانیان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : موسیقی - مشکاتیان - برنامه - نیستان - سنتور - فرهنگ - رادیو - پرویز - نوازی - آهنگساز - گفتگو - طاهری - پژمان - درباره - درگذشت - مناسبت - سالگرد - هنرمند - عبدالله - رستگاری - چهارشنبه - شهریور - ایرانی - نوازنده - برنامه‌ای - سه‌تار - موسیقیدان -

نظر شما در مورد : به مناسبت سالگرد درگذشت این هنرمند فقیدبزرگداشت «پرویز مشکاتیان» در رادیو فرهنگ برگزار می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها