مازندمجلس - پایگاه خبری مجلس مازندران

کد مطلب : 1608 -تاریخ انتشار : شنبه 30 خرداد 1394 -ساعت : 11:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اظهار نظر سعید صدوقی راجع به هاشمی، سید حسن خمینی و لاریجانی

در گفت و گو با مازندمجلس مطرح شد:

اظهار نظر سعید صدوقی راجع به هاشمی، سید حسن خمینی و لاریجانی

اختصاصی مازند مجلس: از شورای نگهبان بعید نیست که هاشمی را رد صلاحیت کند ولی در صورت تایید صلاحیت هاشمی می‌تواند جزو 3 نفر اول شود/هزینه کردن خمینی برای انتخابات خبرگان به نفع خبرگان و کشور نیست/دستغیب نسبت به حوادث سال 88 انتقاد جدی می‌کرد و در ادامه از خبرگان قهر کرد

اختصاصی مازند مجلس: سعید صدوقی مدیر موسسه مطالعات علوم حوزوی، با حضور در دفتر مازندمجلس مصاحبه تفصیلی با این پایگاه خبری داشته که قسمت اول آن با عنوان (مهم‌ترین کار سیاسی‌ام، تغییر فضای سیاسی در دوم خرداد بود) پیش از این از همین پایگاه خبری منتشر شد. در بخش دیگر از این گفت‌وگو سعید صدوقی در مورد برخی از چهره‌های شاخص سیاسی اظهار نظر کرده‌اند که در ادامه با هم می‌خوانیم.

 

هرم روحانیت در ایران هرگز نابود نخواهد شد

سعید صدوقی با اشاره به این موضوع که هرم روحانیت به مرزهای ایران بسته نیست و به جهان تشیع تعلق دارد، گفت: هرم روحانیت در ایران هرگز نابود نخواهد شد. ممکن است گاهی قوی یا ضعیف شود اما هرگز در ایران نابود نمی‌شود.

وی در ادامه با بیان ارزش و جایگاه روحانیت در تاریخ ایران گفت: در زمان مشروطه، روحانیت در اوج ذلت خود قرار گرفت و در زمان 22 بهمن 57 به اوج محبوبیت خود رسید.

 

حکومت پیامبر حکومت فضل و حکومت امیر المومنین حکومت عدل است

مدیر موسسه مطالعات علوم حوزوی گفت: یک فاصله 25 ساله بین حکومت این دو بزرگوار است. مردم به هر علتی فرمان پیامبر را قبول نکردند و امیر المومنین 25 سال به انتخاب مردم احترام گذاشت.

وی با اشاره به عدل امیرالمومنین گفت: ایشان هیچ گاه تیرانداز اول در هیچ جنگی نبودند. امیر المومنین با کسانی که با او بیعت نکردند گفت که بر سر راه اون سنگ‌اندازی نکنند.

 

اشتباه است که آیت‌ا... لاریجانی از تهران کاندید شوند

صدوقی با اشاره به 4 نماینده مازندران در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: نیاز است اگر آیت‌ا... لاریجانی می‌خواهد در انتخابات شرکت کند نامزد استان مازندران شود که به نفع استان نیز هست.

صدوقی در استدلال اظهار نظرش گفت: اگر آقای لاریجانی از تهران کاندید شود به نوعی پشت کردن به رای مردم مازندران است که یک بار ایشان را به مجلس خبرگان فرستادند.

وی با اشاره به افزایش تعداد نمایندگان مجلس خبرگان از 86 نفر به 99 نفر گفت: سهمیه مازندران افزایشی نیافته است.

 

 

اندیشه حاکم بر مجلس، مهم‌تر از انتخاب افراد است

مدیر موسسه حوزوی درباره آرایش مجلس دهم بیان کرد: بعد از دوم خرداد و روی کار آمدن دولت احمدی‌نژاد، قطب‌های جدید سیاسی در کشور به وجود آمد که این قطب‌ها مایل‌اند اهداف و فعالیت‌های خود را به مردم نشان دهند.

صدوقی با بیان اینکه پیش‌بینی آرایش سیاسی مجلس کمی زود به نظر می‌رسد، تاکید کرد: انتخاب افراد نباید در اولویت باشد بلکه اندیشه حاکم بر مجلس، مهم‌تر از انتخاب افراد است.

 

از شورای نگهبان بعید نیست که هاشمی را رد صلاحیت کند

وی در پاسخ سوالی مبنی بر احتمال رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی در انتخابات خبرگان بیان کرد: از شورای نگهبان بعید نیست که هاشمی را رد صلاحیت کند ولی در صورت تایید صلاحیت هاشمی می‌تواند جزو 3 نفر اول شود.

 

هزینه کردن سید حسن خمینی برای انتخابات خبرگان به نفع کشور نیست

مدیر موسسه حوزوی درباره ورود آیت‌ا... سید‌حسن خمینی در انتخابات خبرگان رهبری، گفت: هزینه کردن خمینی برای انتخابات خبرگان به نفع خبرگان و کشور نیست و کسانی که وی را تشویق به این کار می‌کنند به منافع خود می‌اندیشند.

صدوقی با بیان اینکه حسن خمینی با ورود در انتخابات مجلس خبرگان به مشکل می‌خورد، تصریح کرد: بهتر است از ظرفیت سیدحسن خمینی در مرجعیت شیعه و حوزه استفاده شود.

 

قهرکردن از خبرگان اشتباه است!

مدیر موسسه مطالعات علوم حوزوی، با اشاره به کناره‌گیری دستغیب از خبرگان رهبری بیان کرد: دستغیب نسبت به حوادث سال 88 انتقاد جدی می‌کرد و در ادامه از خبرگان قهر کرد.

صدوقی با بیان اینکه قهرکردن از خبرگان به‌نظر من اشتباه است و البته خبرگان نیز حق ندارد ایشان را محروم کند، گفت: اگر به هر علتی عضوی ناکارآمد یا ناصالح تشخیص داده شد کنارگذاشتن وی به این شکل صحیح نیست.

 

جایگاه خبرگان نباید با مسائل روزمره قاطی شود

وی درباره شیوه تبلیغات خبرگان اظهار کرد: شیوه تبلیغات خبرگان نباید مانند تبلیغات نماینده‌های مجلس باشد و خبرگان اگر بخواهد وارد مسائل خرد روزانه کشور شود به نفع جامعه نیست و به نوعی ناخواسته وارد بازی‌های سیاسی می‌شوند.

وی با اشاره به شیوه تبلیغات نامزدهای خبرگان گفت: شیوه تبلیغات نامزدهای مجلس خبرگان نباید شبیه ادبیات، موضوعات و شکل تبلیغات نامزدهای کاندیدهای مجلس نمایندگان باشد.

 

پایان قسمت دوم

گفت‌وگو: محمدسفری – مجیدساجدی‌فر

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سعید صدوقی - آیت الله هاشمی - سید حسن خمینی - آیت الله صادق لاریجا - آیت الله دستغیب - مجلس خبگان - مجلس نمایندگان -

مطالب مرتبط با : اظهار نظر سعید صدوقی راجع به هاشمی، سید حسن خمینی و لاریجانی
نظرات کاربران در مورد : اظهار نظر سعید صدوقی راجع به هاشمی، سید حسن خمینی و لاریجانی
  • سعیدپاسخ0یکشنبه 31 خرداد 1394

    این آقا چه کاره حسنه که باید مصاحبه کنید باهاش؟

  • محمود حسن زادهپاسخ0دوشنبه 09 شهریور 1394

    درود بر تنها یادگار امام رحمت الله علیه وخداوند بیشتراز امامان به وی توان وقدرت وسلامتی وخلاقیت و مردمداری ومهرش را دردل یکایک ایرانیان وطن پرست قرار دهد وهرجاکه کاندیداشود به امید خدا وعلاقه مردم به وی حرف اول میزند چون تربیت شده مکتب امام ونسبت به مملکت ومردم ونظام از جان ودل احساس مسولیت میکند وهیچ وقت مانند جدش بفکر پست ومقام ومال اندوزی و حق کشی در ذاتشان وجود ندارد امیدوارم هرجا که هستند رب نگهدارش باد.آمین یارب آلمین :

نظر شما در مورد : اظهار نظر سعید صدوقی راجع به هاشمی، سید حسن خمینی و لاریجانی

*

*


آخرین اخبارپربحث ترین ها